%48,7
AK PARTİ birinci
5.364 geçerli oy · katılım %77,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çüngüş ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,7 ile birinci; 5364 geçerli oy, katılım %77,2.
Kayıtlı seçmen 7.483 · Oy kullanan 5.776 (katılım %77,2) · Geçerli 5.364 · Geçersiz 412
Çüngüş Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.613 | %48,7 |
| DEM | 923 | %17,2 |
| CHP | 913 | %17,0 |
| İYİ | 262 | %4,9 |
| MHP | 198 | %3,7 |
| YRP | 191 | %3,6 |
| MEMLEKET | 39 | %0,7 |
| SOL | 34 | %0,6 |
| BBP | 27 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 26 | %0,5 |
| HAK-PAR | 23 | %0,4 |
| HKP | 20 | %0,4 |
| TKP | 18 | %0,3 |
| VATAN | 16 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,2 |
| GBP | 12 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,2 |
| TKH | 8 | %0,2 |
| MİLLET | 5 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 5 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Mehmet Tonğut (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çüngüş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaşak Mah. | 1 | 262 | %74,1 | AKP | %59,4 |
| Aktaş Mah. | 1 | 101 | %78,2 | AKP | %66,7 |
| Albayrak Mah. | 1 | 54 | %87,0 | AKP | %51,1 |
| Arpadere Mah. | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %66,0 |
| Atalar Mah. | 2 | 511 | %64,0 | AKP | %59,9 |
| Avut Mah. | 1 | 63 | %106,4 | AKP | %56,7 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 268 | %74,6 | AKP | %65,1 |
| Balcılar Mah. | 1 | 223 | %76,7 | AKP | %53,1 |
| Camii Kebir Mah. | 1 | 280 | %77,9 | CHP | %33,5 |
| Camiisuk Mah. | 2 | 545 | %80,0 | CHP | %31,5 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 172 | %80,2 | AKP | %60,9 |
| Değirmensuyu Mah. | 1 | 46 | %82,6 | AKP | %42,9 |
| Elmadere Mah. | 1 | 178 | %69,7 | DEM | %59,8 |
| Elyos Mah. | 1 | 124 | %79,8 | AKP | %71,1 |
| Gökçepelit Mah. | 1 | 44 | %81,8 | AKP | %72,7 |
| Güneydere Mah. | 1 | 82 | %90,2 | DEM | %39,4 |
| Handere Mah. | 1 | 41 | %80,5 | AKP | %60,6 |
| Hoya Mah. | 1 | 243 | %84,4 | DEM | %41,1 |
| Hindibaba Mah. | 2 | 367 | %86,4 | AKP | %46,4 |
| Karakaya Mah. | 1 | 126 | %84,1 | AKP | %81,2 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 648 | %80,9 | AKP | %41,4 |
| Kaynakköy Mah. | 1 | 59 | %86,4 | AKP | %70,6 |
| Keleşevleri Mah. | 1 | 171 | %71,9 | AKP | %42,6 |
| Koçören Mah. | 1 | 113 | %70,8 | AKP | %48,7 |
| Norşin Mah. | 1 | 42 | %85,7 | AKP | %50,0 |
| Ormançayı Mah. | 1 | 116 | %75,9 | AKP | %46,8 |
| Oyuklu Mah. | 1 | 210 | %83,3 | AKP | %40,4 |
| Polatuşağı Mah. | 1 | 84 | %46,4 | AKP | %73,0 |
| Sağtepe Mah. | 1 | 249 | %65,9 | AKP | %38,5 |
| Seferuşağı Mah. | 1 | 96 | %67,7 | AKP | %48,3 |
| Türkmen Mah. | 1 | 110 | %83,6 | AKP | %84,4 |
| Yaygınkonak Mah. | 1 | 123 | %73,2 | AKP | %48,3 |
| Yazyağmuru Mah. | 1 | 29 | %89,7 | AKP | %43,5 |
| Yenice Mah. | 1 | 11 | %127,3 | AKP | %71,4 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 668 | %74,7 | AKP | %34,3 |
| Yukarışeyhler Mah. | 2 | 622 | %76,1 | AKP | %71,4 |
| Çataldut Mah. | 1 | 65 | %78,5 | AKP | %36,0 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 52 | %61,5 | AKP | %45,2 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 57 | %86,0 | AKP | %72,3 |
| İbikkaya Mah. | 1 | 168 | %83,3 | AKP | %52,5 |