%67,9
YEŞİL SOL PARTİ birinci
198.548 geçerli oy · katılım %81,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bağlar ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %67,9 ile birinci; 198.548 geçerli oy, katılım %81,2.
Kayıtlı seçmen 254.385 · Oy kullanan 206.538 (katılım %81,2) · Geçerli 198.548 · Geçersiz 7.990
Bağlar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 134.776 | %67,9 |
| AKP | 38.033 | %19,2 |
| CHP | 13.277 | %6,7 |
| İYİ | 3.653 | %1,8 |
| YRP | 2.647 | %1,3 |
| MHP | 1.511 | %0,8 |
| SOL | 1.175 | %0,6 |
| MEMLEKET | 893 | %0,5 |
| HAK-PAR | 371 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 347 | %0,2 |
| BBP | 302 | %0,2 |
| YP | 250 | %0,1 |
| Mehmet Tonğut (bağımsız) | 218 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 199 | %0,1 |
| TKP | 197 | %0,1 |
| GBP | 120 | %0,1 |
| VATAN | 112 | %0,1 |
| MİLLET | 109 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 100 | %0,1 |
| HKP | 99 | %0,1 |
| TKH | 73 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 59 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bağlar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 5 Nisan Mah. | 79 | 29.195 | %76,3 | DEM | %70,8 |
| Alankoz Mah. | 1 | 299 | %79,3 | DEM | %89,1 |
| Alipınar Mah. | 8 | 2.757 | %80,6 | DEM | %66,7 |
| Ağaçgeçit Mah. | 1 | 245 | %72,2 | DEM | %50,0 |
| Batıkarakoç Mah. | 2 | 662 | %78,6 | DEM | %53,4 |
| Batıçanakçı Mah. | 2 | 534 | %96,3 | DEM | %93,9 |
| Bağcılar Mah. | 261 | 95.072 | %85,4 | DEM | %67,7 |
| Buyuransu Mah. | 2 | 384 | %98,4 | DEM | %95,4 |
| Buçuktepe Mah. | 1 | 276 | %83,0 | DEM | %66,8 |
| Develi Mah. | 2 | 487 | %81,1 | DEM | %86,8 |
| Ekince Mah. | 2 | 395 | %68,1 | DEM | %64,2 |
| Fatih Mah. | 24 | 9.062 | %78,6 | DEM | %71,5 |
| Gömmetaş Mah. | 3 | 951 | %85,3 | DEM | %63,8 |
| Kabahıdır Mah. | 1 | 315 | %78,4 | DEM | %82,3 |
| Kamışpınar Mah. | 1 | 171 | %104,7 | DEM | %94,8 |
| Karacadağ Mah. | 8 | 2.665 | %66,0 | DEM | %51,4 |
| Karahanköy Mah. | 2 | 665 | %72,8 | DEM | %71,6 |
| Kaynartepe Mah. | 38 | 13.700 | %76,6 | DEM | %63,6 |
| Kırkıncık Mah. | 1 | 141 | %93,6 | DEM | %51,9 |
| Kırkkoyun Mah. | 4 | 1.315 | %81,0 | DEM | %82,9 |
| Kolludere Mah. | 2 | 573 | %75,2 | DEM | %84,6 |
| Körhat Mah. | 19 | 6.526 | %86,2 | DEM | %33,1 |
| Körtepe Mah. | 2 | 745 | %90,9 | DEM | %98,2 |
| Mevlana Halit Mah. | 77 | 28.179 | %78,4 | DEM | %68,4 |
| Muradiye Mah. | 12 | 4.286 | %74,3 | DEM | %64,3 |
| Ortaören Mah. | 1 | 174 | %88,5 | DEM | %62,3 |
| Oğlaklı Mah. | 3 | 940 | %72,8 | DEM | %68,0 |
| Pınaroğlu Mah. | 1 | 87 | %106,9 | DEM | %95,7 |
| Sakallı Mah. | 2 | 428 | %82,0 | DEM | %75,8 |
| Sarıdallı Mah. | 1 | 344 | %86,3 | DEM | %86,5 |
| Selahattin Eyyubi Mah. | 35 | 12.697 | %82,2 | DEM | %61,1 |
| Tavşantepe Mah. | 1 | 243 | %79,4 | İYİ | %46,7 |
| Tellikaya Mah. | 2 | 579 | %74,4 | DEM | %61,3 |
| Tokluca Mah. | 1 | 346 | %86,7 | DEM | %84,5 |
| Topraktaş Mah. | 1 | 233 | %90,6 | DEM | %51,2 |
| Topyolu Mah. | 1 | 67 | %97,0 | DEM | %67,7 |
| Uzunbahçe Mah. | 2 | 547 | %86,1 | DEM | %82,9 |
| Yeniköy Mah. | 13 | 4.883 | %79,9 | DEM | %69,2 |
| Yeşildallı Mah. | 1 | 289 | %84,8 | DEM | %92,6 |
| Yukarı Mollaali Mah. | 2 | 430 | %94,7 | DEM | %92,7 |
| Yukarıakdibek Mah. | 1 | 52 | %92,3 | AKP | %42,6 |
| Yunus Emre Mah. | 23 | 8.239 | %79,2 | DEM | %75,6 |
| Yiğityolu Mah. | 1 | 309 | %79,6 | DEM | %82,8 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 57 | %103,5 | DEM | %52,6 |
| Çiçekliyurt Mah. | 1 | 256 | %77,3 | AKP | %41,9 |
| Övündüler Mah. | 2 | 553 | %91,9 | DEM | %92,2 |
| Özdemir Mah. | 2 | 422 | %84,6 | DEM | %68,7 |
| Şeyh Şamil Mah. | 61 | 22.610 | %78,0 | DEM | %74,3 |