Sarayköy · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSarayköy ilçesi
%39,1
CHP birinci
21.283 geçerli oy · katılım %92,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarayköy ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %39,1 ile birinci; 21.283 geçerli oy, katılım %92,5.
Sarayköy
Kayıtlı seçmen 23.736 · Oy kullanan 21.962 (katılım %92,5) · Geçerli 21.283 · Geçersiz 679
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 8.311 | %39,1 |
| AKP | 5.639 | %26,5 |
| İYİ | 2.899 | %13,6 |
| DEM | 1.434 | %6,7 |
| MHP | 1.328 | %6,2 |
| ZAFER | 453 | %2,1 |
| MEMLEKET | 222 | %1,0 |
| TİP | 189 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 170 | %0,8 |
| YRP | 165 | %0,8 |
| BBP | 109 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 91 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 74 | %0,4 |
| VATAN | 44 | %0,2 |
| SOL | 27 | %0,1 |
| MİLLET | 23 | %0,1 |
| HAK-PAR | 21 | %0,1 |
| GBP | 20 | %0,1 |
| HKP | 18 | %0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 |
| YP | 16 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,0 |
| Hakan Özen (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıdere Mah. | 1 | 46 | %108,7 | CHP | %41,7 |
| Acısu Mah. | 1 | 170 | %91,2 | DEM | %68,0 |
| Ada Mah. | 1 | 336 | %96,1 | CHP | %55,1 |
| Ahmetli Mah. | 2 | 442 | %94,1 | CHP | %49,9 |
| Altıntepe Mah. | 1 | 341 | %92,7 | AKP | %50,0 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.441 | %92,0 | CHP | %46,3 |
| Aşağı Mah. | 6 | 1.890 | %92,9 | CHP | %39,6 |
| Bala Mah. | 10 | 3.732 | %91,3 | CHP | %44,3 |
| Beylerbeyi Mah. | 3 | 835 | %94,6 | CHP | %41,1 |
| Caber Mah. | 1 | 133 | %94,7 | CHP | %58,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.320 | %91,0 | AKP | %28,8 |
| Duacılı Mah. | 4 | 1.297 | %94,1 | CHP | %38,3 |
| Gerali Mah. | 3 | 1.029 | %94,0 | AKP | %35,0 |
| Hasköy Mah. | 2 | 436 | %95,4 | CHP | %45,0 |
| Hisar Mah. | 1 | 246 | %92,3 | AKP | %40,8 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 239 | %92,1 | AKP | %31,2 |
| Karakıran Mah. | 1 | 186 | %96,2 | CHP | %47,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 131 | %98,5 | CHP | %44,4 |
| Kumluca Mah. | 1 | 102 | %96,1 | AKP | %28,7 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 309 | %94,8 | AKP | %28,6 |
| Sakarya Mah. | 2 | 557 | %91,2 | AKP | %29,5 |
| Sazak Mah. | 1 | 90 | %101,1 | AKP | %36,7 |
| Sığma Mah. | 2 | 658 | %93,8 | CHP | %45,2 |
| Tekke Mah. | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %44,4 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 216 | %95,8 | CHP | %32,7 |
| Tırkaz Mah. | 1 | 134 | %88,1 | CHP | %29,9 |
| Tosunlar Mah. | 2 | 564 | %92,2 | CHP | %41,5 |
| Trafo Mah. | 1 | 219 | %97,7 | AKP | %46,3 |
| Turan Mah. | 6 | 1.986 | %92,0 | CHP | %42,4 |
| Uyanık Mah. | 2 | 409 | %85,8 | CHP | %71,4 |
| Yakayurt Mah. | 1 | 87 | %104,6 | CHP | %68,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 61 | %95,1 | CHP | %63,8 |