Pamukkale · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPamukkale ilçesi
%33,3
AK PARTİ birinci
226.634 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pamukkale ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,3 ile birinci; 226.634 geçerli oy, katılım %91,4.
Pamukkale
Kayıtlı seçmen 253.514 · Oy kullanan 231.679 (katılım %91,4) · Geçerli 226.634 · Geçersiz 5.045
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 75.389 | %33,3 |
| CHP | 72.656 | %32,1 |
| İYİ | 31.648 | %14,0 |
| MHP | 17.373 | %7,7 |
| ZAFER | 7.141 | %3,2 |
| DEM | 4.329 | %1,9 |
| MEMLEKET | 3.858 | %1,7 |
| YRP | 3.279 | %1,5 |
| BBP | 3.116 | %1,4 |
| TİP | 2.828 | %1,3 |
| GENÇPARTİ | 1.225 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.127 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 921 | %0,4 |
| MİLLET | 309 | %0,1 |
| VATAN | 299 | %0,1 |
| GBP | 258 | %0,1 |
| TKP | 173 | %0,1 |
| SOL | 173 | %0,1 |
| HAK-PAR | 133 | %0,1 |
| Hakan Özen (bağımsız) | 103 | %0,1 |
| HKP | 88 | %0,0 |
| YP | 81 | %0,0 |
| TKH | 58 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 39 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 26 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Mayıs Mah. | 14 | 5.289 | %88,5 | CHP | %37,9 |
| Akdere Mah. | 2 | 502 | %88,5 | AKP | %50,4 |
| Akhan Mah. | 13 | 4.326 | %93,7 | AKP | %39,3 |
| Akköy Mah. | 5 | 1.816 | %91,5 | AKP | %33,5 |
| Aktepe Mah. | 24 | 8.737 | %93,0 | AKP | %42,9 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 206 | %91,3 | AKP | %34,1 |
| Anafartalar Mah. | 21 | 7.781 | %92,4 | AKP | %42,3 |
| Asmalıevler Mah. | 12 | 4.201 | %85,5 | CHP | %36,2 |
| Atalar Mah. | 16 | 5.986 | %89,8 | CHP | %42,1 |
| Bağbaşı Mah. | 26 | 9.694 | %92,5 | AKP | %35,0 |
| Belenardıç Mah. | 2 | 455 | %92,3 | AKP | %50,4 |
| Cankurtaran Mah. | 4 | 1.407 | %94,0 | AKP | %36,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.503 | %92,1 | AKP | %39,4 |
| Deliktaş Mah. | 25 | 9.170 | %93,4 | AKP | %41,2 |
| Develi Mah. | 2 | 747 | %94,1 | AKP | %36,6 |
| Dokuzkavaklar Mah. | 27 | 10.261 | %92,1 | AKP | %40,6 |
| Eldenizli Mah. | 2 | 449 | %96,9 | AKP | %32,2 |
| Eymir Mah. | 1 | 194 | %94,9 | AKP | %42,1 |
| Fatih Mah. | 34 | 12.442 | %93,1 | AKP | %42,5 |
| Fesleğen Mah. | 21 | 7.800 | %90,6 | CHP | %39,7 |
| Goncalı Mah. | 2 | 721 | %95,0 | AKP | %50,1 |
| Gökpınar Mah. | 8 | 2.784 | %93,1 | AKP | %39,4 |
| Gölemezli Mah. | 2 | 392 | %92,9 | CHP | %37,6 |
| Gözler Mah. | 4 | 1.416 | %90,6 | CHP | %51,9 |
| Güzelköy Mah. | 6 | 2.233 | %94,6 | CHP | %39,8 |
| Güzelpınar Mah. | 2 | 437 | %98,2 | AKP | %79,7 |
| Hacıkaplanlar Mah. | 23 | 8.389 | %90,6 | CHP | %35,7 |
| Haytabey Mah. | 1 | 237 | %98,7 | CHP | %36,7 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.071 | %92,9 | AKP | %44,5 |
| Irlıganlı Mah. | 6 | 2.073 | %93,3 | AKP | %34,3 |
| Kale Mah. | 3 | 888 | %92,3 | AKP | %41,7 |
| Karahayıt Mah. | 3 | 894 | %90,0 | AKP | %33,5 |
| Karakova Mah. | 2 | 675 | %97,0 | AKP | %51,3 |
| Karakurt Mah. | 3 | 797 | %94,4 | AKP | %45,4 |
| Karataş Mah. | 1 | 232 | %95,3 | AKP | %38,2 |
| Karşıyaka Mah. | 28 | 9.925 | %91,0 | AKP | %40,4 |
| Kavakbaşı Mah. | 1 | 218 | %99,5 | AKP | %41,1 |
| Kayıhan Mah. | 11 | 3.981 | %93,1 | AKP | %46,3 |
| Kervansaray Mah. | 18 | 6.313 | %92,1 | CHP | %32,6 |
| Kınıklı Mah. | 27 | 9.676 | %89,1 | CHP | %46,5 |
| Kocadere Mah. | 3 | 865 | %93,4 | CHP | %36,1 |
| Korucuk Mah. | 3 | 937 | %93,5 | AKP | %42,0 |
| Kurtluca Mah. | 3 | 668 | %96,4 | AKP | %47,1 |
| Kuşpınar Mah. | 20 | 7.483 | %91,0 | CHP | %47,1 |
| Küçükdere Mah. | 2 | 468 | %92,1 | AKP | %38,2 |
| Mehmetçik Mah. | 29 | 10.847 | %90,2 | CHP | %44,7 |
| Pamukkale Mah. | 4 | 1.455 | %91,1 | CHP | %35,5 |
| Pelitlibağ Mah. | 24 | 9.004 | %91,1 | CHP | %34,2 |
| Pınarkent Mah. | 15 | 5.137 | %93,6 | AKP | %35,7 |
| Siteler Mah. | 15 | 5.515 | %91,2 | CHP | %46,5 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.229 | %93,8 | AKP | %41,6 |
| Topraklık Mah. | 32 | 11.653 | %89,9 | CHP | %33,6 |
| Uzunpınar Mah. | 4 | 1.253 | %92,7 | AKP | %34,0 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 902 | %95,0 | AKP | %36,5 |
| Yukarışamlı Mah. | 2 | 431 | %93,0 | AKP | %37,9 |
| Yunusemre Mah. | 13 | 4.873 | %89,5 | CHP | %42,8 |
| Zeytinköy Mah. | 35 | 12.904 | %90,2 | AKP | %33,1 |
| Zümrüt Mah. | 15 | 5.486 | %92,5 | AKP | %32,8 |
| Çeşmebaşı Mah. | 1 | 150 | %97,3 | AKP | %40,6 |
| İncilipınar Mah. | 33 | 11.764 | %89,2 | CHP | %35,2 |
| İstiklal Mah. | 20 | 7.172 | %90,3 | CHP | %41,6 |