Çivril · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇivril ilçesi
%32,3
AK PARTİ birinci
39.588 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çivril ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %32,3 ile birinci; 39.588 geçerli oy, katılım %89,0.
Çivril
Kayıtlı seçmen 46.338 · Oy kullanan 41.234 (katılım %89,0) · Geçerli 39.588 · Geçersiz 1.646
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 12.786 | %32,3 |
| CHP | 12.220 | %30,9 |
| İYİ | 6.201 | %15,7 |
| MHP | 4.754 | %12,0 |
| ZAFER | 676 | %1,7 |
| BBP | 630 | %1,6 |
| YRP | 411 | %1,0 |
| MEMLEKET | 406 | %1,0 |
| DEM | 398 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 257 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 244 | %0,6 |
| TİP | 162 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 97 | %0,3 |
| VATAN | 63 | %0,2 |
| HAK-PAR | 50 | %0,1 |
| HKP | 49 | %0,1 |
| GBP | 44 | %0,1 |
| MİLLET | 42 | %0,1 |
| TKP | 25 | %0,1 |
| YP | 24 | %0,1 |
| SOL | 19 | %0,1 |
| TKH | 16 | %0,0 |
| Hakan Özen (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 5 | 1.521 | %91,1 | CHP | %35,2 |
| Aktaş Mah. | 1 | 46 | %110,9 | AKP | %65,2 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 75 | %104,0 | AKP | %35,1 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.413 | %86,6 | CHP | %36,1 |
| Balçıkhisar Mah. | 2 | 735 | %94,6 | AKP | %43,7 |
| Bayat Mah. | 1 | 87 | %90,8 | CHP | %53,3 |
| Bekirli Mah. | 1 | 75 | %102,7 | AKP | %31,1 |
| Belence Mah. | 1 | 157 | %97,5 | CHP | %34,8 |
| Beydilli Mah. | 2 | 414 | %95,4 | AKP | %42,9 |
| Beyköy Mah. | 1 | 224 | %74,6 | AKP | %51,0 |
| Bozdağ Mah. | 1 | 124 | %93,6 | CHP | %37,1 |
| Bucak Mah. | 1 | 142 | %96,5 | AKP | %32,6 |
| Bulgurlar Mah. | 1 | 150 | %88,7 | AKP | %47,9 |
| Cabar Mah. | 1 | 254 | %81,5 | CHP | %41,8 |
| Cumalar Mah. | 1 | 84 | %84,5 | AKP | %46,9 |
| Düzbel Mah. | 1 | 215 | %89,8 | AKP | %35,0 |
| Emircik Mah. | 3 | 863 | %90,6 | CHP | %35,9 |
| Gökgöl Mah. | 1 | 106 | %98,1 | AKP | %53,7 |
| Gümüşsu Mah. | 3 | 1.025 | %88,7 | AKP | %45,8 |
| Gürpınar Mah. | 8 | 2.931 | %85,7 | CHP | %45,1 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.269 | %70,8 | AKP | %41,9 |
| Haydan Mah. | 4 | 1.283 | %95,5 | CHP | %32,2 |
| Irgıllı Mah. | 5 | 1.691 | %87,6 | AKP | %38,2 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.252 | %89,0 | CHP | %39,4 |
| Karabedirler Mah. | 2 | 724 | %90,3 | CHP | %38,5 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 135 | %88,9 | AKP | %55,7 |
| Karalar Mah. | 1 | 265 | %90,9 | CHP | %44,0 |
| Karamanlı Mah. | 1 | 86 | %91,9 | CHP | %39,7 |
| Karayahşiler Mah. | 3 | 886 | %94,0 | CHP | %29,7 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 23 | %100,0 | AKP | %61,9 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 164 | %89,0 | AKP | %42,5 |
| Kıralan Mah. | 9 | 3.406 | %88,2 | AKP | %43,4 |
| Kızılcasöğüt Mah. | 7 | 2.346 | %88,2 | CHP | %32,6 |
| Kızılcayer Mah. | 1 | 233 | %89,3 | CHP | %50,8 |
| Kocayaka Mah. | 2 | 587 | %92,7 | CHP | %51,1 |
| Koçak Mah. | 2 | 646 | %94,0 | CHP | %42,4 |
| Menteş Mah. | 2 | 462 | %96,3 | AKP | %48,4 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %64,7 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 288 | %93,1 | AKP | %43,8 |
| Saray Mah. | 3 | 768 | %89,6 | CHP | %39,8 |
| Sarıbeyli Mah. | 1 | 12 | %158,3 | AKP | %55,6 |
| Sarılar Mah. | 1 | 241 | %93,0 | CHP | %59,2 |
| Savran Mah. | 1 | 356 | %92,4 | CHP | %49,7 |
| Seraserli Mah. | 1 | 174 | %96,0 | AKP | %37,3 |
| Somak Mah. | 1 | 218 | %91,7 | AKP | %35,3 |
| Stadyum Mah. | 3 | 1.011 | %86,6 | CHP | %28,4 |
| Sundurlu Mah. | 1 | 267 | %90,6 | AKP | %41,1 |
| Sökmen Mah. | 2 | 383 | %93,2 | CHP | %40,1 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 327 | %83,2 | AKP | %41,6 |
| Tekke Mah. | 1 | 363 | %82,4 | AKP | %32,4 |
| Tokça Mah. | 1 | 221 | %90,1 | CHP | %35,6 |
| Tuğlu Mah. | 1 | 168 | %89,9 | CHP | %49,7 |
| Yahyalı Mah. | 2 | 488 | %91,2 | AKP | %44,4 |
| Yakacık Mah. | 1 | 195 | %94,9 | AKP | %33,1 |
| Yalınlı Mah. | 1 | 162 | %92,0 | CHP | %46,6 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 204 | %99,0 | CHP | %30,5 |
| Yassıhüyük Mah. | 1 | 197 | %91,9 | CHP | %30,7 |
| Yukarı Mah. | 6 | 2.156 | %88,2 | AKP | %29,8 |
| Yukarı Çapak Mah. | 1 | 85 | %92,9 | AKP | %39,2 |
| Yuvaköy Mah. | 1 | 298 | %87,6 | CHP | %42,5 |
| Çakallar Mah. | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %44,4 |
| Çandır Mah. | 1 | 108 | %92,6 | AKP | %49,0 |
| Çapak Mah. | 1 | 135 | %88,9 | AKP | %59,3 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.907 | %89,3 | CHP | %31,3 |
| Çatlar Mah. | 4 | 1.260 | %87,5 | CHP | %30,8 |
| Çayır Mah. | 4 | 1.408 | %86,4 | CHP | %32,1 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 19 | %142,1 | AKP | %64,0 |
| Çetinler Mah. | 1 | 197 | %93,4 | CHP | %58,8 |
| Çıtak Mah. | 7 | 2.432 | %88,0 | AKP | %34,5 |
| Ömerli Mah. | 1 | 243 | %90,5 | CHP | %52,2 |
| Özdemirci Mah. | 6 | 1.476 | %92,8 | AKP | %36,7 |
| İmrallı Mah. | 1 | 114 | %83,3 | AKP | %48,4 |
| İnceköy Mah. | 1 | 130 | %86,9 | DEM | %50,0 |
| İshaklı Mah. | 1 | 165 | %97,6 | MHP | %33,3 |
| İğdir Mah. | 2 | 632 | %85,9 | CHP | %40,8 |
| Şehitler Mah. | 3 | 986 | %88,0 | CHP | %35,4 |
| Şenköy Mah. | 1 | 336 | %91,7 | CHP | %29,6 |