Çameli · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇameli ilçesi
%53,4
AK PARTİ birinci
12.581 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çameli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %53,4 ile birinci; 12.581 geçerli oy, katılım %89,5.
Çameli
Kayıtlı seçmen 14.876 · Oy kullanan 13.308 (katılım %89,5) · Geçerli 12.581 · Geçersiz 727
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 6.718 | %53,4 |
| CHP | 2.412 | %19,2 |
| MHP | 1.332 | %10,6 |
| İYİ | 1.065 | %8,5 |
| ZAFER | 190 | %1,5 |
| MEMLEKET | 159 | %1,3 |
| YRP | 153 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 94 | %0,8 |
| BBP | 88 | %0,7 |
| TİP | 56 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 48 | %0,4 |
| HAK-PAR | 41 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 41 | %0,3 |
| VATAN | 40 | %0,3 |
| MİLLET | 39 | %0,3 |
| HKP | 29 | %0,2 |
| DEM | 19 | %0,2 |
| TKP | 16 | %0,1 |
| SOL | 12 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| GBP | 9 | %0,1 |
| YP | 8 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Hakan Özen (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 2 | 392 | %90,1 | AKP | %62,4 |
| Arıkaya Mah. | 2 | 502 | %90,0 | AKP | %53,7 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %73,0 |
| Belevi Mah. | 2 | 514 | %90,1 | AKP | %41,1 |
| Bıçakçı Mah. | 1 | 241 | %95,0 | CHP | %33,8 |
| Cevizli Mah. | 2 | 600 | %90,0 | AKP | %63,9 |
| Cumaalanı Mah. | 2 | 526 | %87,8 | AKP | %38,7 |
| Elmalı Mah. | 3 | 1.060 | %84,2 | AKP | %51,3 |
| Emecik Mah. | 1 | 262 | %85,1 | AKP | %73,5 |
| Ericek Mah. | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %67,1 |
| Gökçeyaka Mah. | 2 | 646 | %89,5 | AKP | %67,5 |
| Gürsu Mah. | 1 | 250 | %89,2 | AKP | %57,6 |
| Güzelyurt Mah. | 2 | 607 | %94,4 | AKP | %75,6 |
| Kalınkoz Mah. | 3 | 1.132 | %88,5 | AKP | %59,2 |
| Karabayır Mah. | 2 | 577 | %91,7 | AKP | %57,0 |
| Kınıkyeri Mah. | 1 | 166 | %93,4 | AKP | %67,6 |
| Kızılyaka Mah. | 1 | 378 | %89,4 | AKP | %40,3 |
| Kocaova Mah. | 1 | 164 | %89,6 | AKP | %47,2 |
| Kolak Mah. | 2 | 627 | %88,2 | AKP | %67,1 |
| Kirazlıyayla Mah. | 3 | 983 | %91,0 | AKP | %52,9 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 260 | %86,5 | AKP | %56,7 |
| Sofular Mah. | 1 | 240 | %90,8 | AKP | %58,4 |
| Taşçılar Mah. | 1 | 371 | %93,0 | AKP | %48,6 |
| Yaylapınar Mah. | 2 | 533 | %88,6 | AKP | %48,0 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.703 | %85,8 | CHP | %38,0 |
| Yeşilyayla Mah. | 1 | 226 | %92,5 | AKP | %44,1 |
| Yumrutaş Mah. | 1 | 228 | %95,6 | AKP | %48,3 |
| Yunuspınarı Mah. | 2 | 567 | %87,5 | AKP | %40,1 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 219 | %96,4 | AKP | %77,8 |
| Çiğdemli Mah. | 1 | 245 | %92,7 | AKP | %64,9 |
| İmamlar Mah. | 2 | 488 | %93,7 | AKP | %72,5 |