%37,0
CHP birinci
196.273 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çorum Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %37,0 ile birinci; 196.273 geçerli oy, katılım %91,6.
Kayıtlı seçmen 218.354 · Oy kullanan 200.028 (katılım %91,6) · Geçerli 196.273 · Geçersiz 3.755
Çorum Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 72.683 | %37,0 |
| AKP | 71.569 | %36,5 |
| MHP | 33.565 | %17,1 |
| YRP | 7.270 | %3,7 |
| ZAFER | 3.232 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.346 | %0,7 |
| BBP | 1.249 | %0,6 |
| MEMLEKET | 1.162 | %0,6 |
| DEM | 1.036 | %0,5 |
| TİP | 897 | %0,5 |
| AP | 562 | %0,3 |
| VATAN | 341 | %0,2 |
| ANAP | 285 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 233 | %0,1 |
| MİLLET | 192 | %0,1 |
| TKP | 141 | %0,1 |
| HAK-PAR | 140 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 95 | %0,1 |
| SOL | 77 | %0,0 |
| HKP | 70 | %0,0 |
| YP | 37 | %0,0 |
| TKH | 29 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 28 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çorum Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdalata Köyü | 2 | 440 | %97,3 | AKP | %59,2 |
| Acıpınar Köyü | 1 | 116 | %93,1 | CHP | %99,1 |
| Ahmediye Köyü | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %74,4 |
| Ahmetoğlan Köyü | 1 | 81 | %98,8 | CHP | %87,2 |
| Ahiilyas Köyü | 1 | 163 | %96,3 | AKP | %57,1 |
| Ak Kent Mah. | 12 | 3.827 | %85,5 | AKP | %47,6 |
| Aksungur Köyü | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %63,5 |
| Akyazı Köyü | 1 | 112 | %97,3 | AKP | %61,1 |
| Akçakaya Köyü | 1 | 76 | %100,0 | AKP | %64,9 |
| Altınbaş Köyü | 1 | 172 | %93,6 | CHP | %84,2 |
| Arpalık Köyü | 1 | 121 | %99,2 | CHP | %95,7 |
| Arpaöz Köyü | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %80,7 |
| Arslanköy | 1 | 99 | %98,0 | CHP | %97,9 |
| Atçalı Köyü | 1 | 98 | %98,0 | CHP | %93,8 |
| Ayaz Köyü | 1 | 129 | %97,7 | AKP | %58,1 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %44,4 |
| Aşağısaraylı Köyü | 1 | 114 | %89,5 | AKP | %72,3 |
| Babaoğlu Köyü | 1 | 230 | %96,1 | AKP | %57,6 |
| Bahçelievler Mah. | 99 | 35.321 | %91,5 | CHP | %86,3 |
| Balıyakup Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %47,8 |
| Balumsultan Köyü | 1 | 51 | %102,0 | AKP | %53,1 |
| Bayat Mah. | 1 | 73 | %102,7 | AKP | %37,8 |
| Bektaşoğlu Köyü | 1 | 29 | %96,6 | CHP | %92,9 |
| Beydili Köyü | 1 | 126 | %93,7 | AKP | %44,1 |
| Bozboğa Köyü | 1 | 195 | %99,5 | AKP | %47,4 |
| Boğabağı Köyü | 1 | 367 | %94,3 | AKP | %57,3 |
| Boğacık Köyü | 1 | 137 | %94,9 | AKP | %82,3 |
| Boğazönü Köyü | 1 | 40 | %97,5 | CHP | %92,3 |
| Budakören Köyü | 1 | 82 | %92,7 | CHP | %95,9 |
| Buharaevler Mah. | 61 | 21.605 | %92,0 | AKP | %46,1 |
| Burunköy | 1 | 57 | %105,3 | AKP | %72,9 |
| Büyükdivan Köyü | 1 | 395 | %92,4 | CHP | %96,2 |
| Büyükgülücek Köyü | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %71,4 |
| Büğdüz Köyü | 1 | 316 | %95,3 | AKP | %56,8 |
| Büğet Köyü | 1 | 344 | %96,8 | CHP | %90,7 |
| Büğrüoğlu Köyü | 1 | 60 | %95,0 | AKP | %54,7 |
| Celilkırı Köyü | 1 | 205 | %98,1 | AKP | %56,9 |
| Cerit Köyü | 1 | 120 | %98,3 | AKP | %64,1 |
| Dağkarapınar Köyü | 1 | 194 | %94,3 | AKP | %57,3 |
| Delibekiroğlu Köyü | 1 | 53 | %90,6 | MHP | %52,2 |
| Deliler Köyü | 1 | 165 | %96,4 | AKP | %55,8 |
| Denizköy | 1 | 182 | %89,0 | AKP | %58,9 |
| Dereköy | 1 | 58 | %91,4 | CHP | %90,6 |
| Değirmendere Köyü | 1 | 142 | %88,0 | AKP | %93,6 |
| Dutköy | 1 | 95 | %101,1 | AKP | %47,8 |
| Dutçakallı Köyü | 2 | 86 | %96,5 | CHP | %95,2 |
| Düdüklük Köyü | 1 | 30 | %100,0 | CHP | %83,3 |
| Düvenci-Ataköy Mah. | 1 | 58 | %103,5 | CHP | %98,3 |
| Düvenci-Fatih Sultan Mehmet Mah. | 1 | 203 | %91,1 | AKP | %57,0 |
| Düvenci-Gedikbekir Mah. | 1 | 105 | %91,4 | AKP | %77,9 |
| Düvenci-Kışladeresi Mah. | 1 | 113 | %96,5 | AKP | %66,4 |
| Düvenci-Kultak Mah. | 1 | 89 | %98,9 | AKP | %46,6 |
| Düvenci-Mimarsinan Mah. | 1 | 237 | %91,1 | AKP | %58,8 |
| Düvenci-Yunusemre Mah. | 1 | 375 | %93,6 | AKP | %64,8 |
| Düvenci-İkipınar Mah. | 1 | 96 | %89,6 | AKP | %43,4 |
| Elköy | 1 | 28 | %92,9 | AKP | %50,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 176 | %97,2 | MHP | %47,7 |
| Elicek Köyü | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %68,5 |
| Erdek Köyü | 1 | 88 | %93,2 | CHP | %98,8 |
| Ertuğrulköy | 1 | 82 | %85,4 | AKP | %62,9 |
| Esençay Köyü | 1 | 234 | %97,4 | CHP | %98,2 |
| Eskice Köyü | 2 | 487 | %92,6 | AKP | %56,4 |
| Eskiekin Köyü | 1 | 89 | %93,3 | CHP | %35,8 |
| Eskikaradona Köyü | 1 | 193 | %97,4 | AKP | %58,5 |
| Eskiköy | 1 | 178 | %96,6 | CHP | %97,7 |
| Eskiören Köyü | 1 | 70 | %94,3 | CHP | %96,9 |
| Evcikuzkışla Köyü | 1 | 36 | %102,8 | CHP | %97,2 |
| Evciortakışla Köyü | 1 | 75 | %93,3 | CHP | %92,9 |
| Evciyenikışla Köyü | 1 | 44 | %100,0 | CHP | %100,0 |
| Eyerci Köyü | 1 | 45 | %102,2 | AKP | %75,6 |
| Eymir Köyü | 1 | 110 | %98,2 | CHP | %85,7 |
| Feruz Köyü | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %62,3 |
| Gemet Köyü | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %61,2 |
| Göcenovacığı Köyü | 1 | 135 | %96,3 | AKP | %55,6 |
| Gökdere Köyü | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %53,6 |
| Gökköy | 1 | 110 | %90,0 | CHP | %94,9 |
| Gökçepınar Köyü | 1 | 43 | %107,0 | CHP | %92,9 |
| Gülabibey Mah. | 79 | 28.620 | %91,3 | AKP | %52,5 |
| Güneyköy | 1 | 265 | %93,6 | AKP | %76,2 |
| Güvenli Köyü | 1 | 75 | %98,7 | CHP | %96,0 |
| Güveçli Köyü | 1 | 83 | %98,8 | AKP | %65,4 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 89 | %95,5 | AKP | %63,5 |
| Hacıahmetderesi Köyü | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %47,8 |
| Hacıbey Köyü | 1 | 106 | %93,4 | CHP | %90,8 |
| Hacımusa Köyü | 1 | 77 | %87,0 | AKP | %53,1 |
| Hacıpaşa Köyü | 1 | 105 | %91,4 | AKP | %65,6 |
| Hamamlıçay Köyü | 1 | 153 | %98,0 | AKP | %73,5 |
| Hamdiköy | 1 | 104 | %106,7 | CHP | %88,0 |
| Hankozlusu Köyü | 1 | 157 | %98,7 | AKP | %67,1 |
| Harmancık Köyü | 1 | 61 | %100,0 | CHP | %85,0 |
| Hımıroğlu Köyü | 1 | 83 | %101,2 | CHP | %89,2 |
| Hızırdede Köyü | 1 | 55 | %98,2 | CHP | %88,5 |
| Kadıderesi Köyü | 1 | 52 | %88,5 | CHP | %82,2 |
| Kadıkırı Köyü | 1 | 228 | %93,9 | AKP | %58,9 |
| Kale Mah. | 39 | 13.567 | %90,8 | CHP | %80,9 |
| Kalehisar Köyü | 2 | 502 | %89,4 | AKP | %54,4 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 89 | %98,9 | AKP | %52,0 |
| Karabayır Köyü | 1 | 116 | %91,4 | CHP | %64,8 |
| Karabürçek Köyü | 1 | 282 | %96,8 | MHP | %49,6 |
| Karaca Köyü | 1 | 307 | %95,4 | MHP | %53,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %54,4 |
| Karadona Köyü | 1 | 89 | %96,6 | CHP | %92,9 |
| Karagöz Köyü | 1 | 48 | %97,9 | CHP | %87,2 |
| Karahisar Köyü | 1 | 268 | %91,0 | CHP | %96,7 |
| Karakeçili Köyü | 1 | 85 | %95,3 | CHP | %83,3 |
| Karakeçili Mah. | 12 | 4.253 | %89,6 | AKP | %36,4 |
| Karapınar Köyü | 1 | 209 | %95,2 | AKP | %54,6 |
| Kavacık Köyü | 1 | 68 | %95,6 | CHP | %95,2 |
| Kayı Köyü | 1 | 76 | %93,4 | AKP | %62,0 |
| Kazıklıkaya Köyü | 1 | 100 | %100,0 | CHP | %96,0 |
| Kertme Köyü | 2 | 76 | %97,4 | CHP | %89,7 |
| Kılıçören Köyü | 1 | 72 | %98,6 | MHP | %54,4 |
| Kınık Köyü | 1 | 177 | %94,4 | AKP | %51,9 |
| Kınıkdeliler Köyü | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %51,6 |
| Kırkdilim Köyü | 2 | 68 | %104,4 | AKP | %57,4 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 112 | %94,6 | CHP | %95,2 |
| Konaklı Köyü | 2 | 518 | %90,2 | AKP | %58,7 |
| Koparan Köyü | 1 | 54 | %96,3 | CHP | %44,9 |
| Kozluca Köyü | 1 | 22 | %100,0 | CHP | %95,5 |
| Kumçeltiği Köyü | 1 | 169 | %90,5 | AKP | %43,4 |
| Kunduzhan Mah. | 5 | 1.899 | %90,1 | AKP | %49,3 |
| Kuruçay Köyü | 2 | 236 | %97,9 | AKP | %61,4 |
| Kutluca Köyü | 1 | 111 | %102,7 | AKP | %70,9 |
| Kuşsaray Köyü | 1 | 182 | %91,2 | CHP | %88,4 |
| Köprüalan Köyü | 1 | 259 | %97,3 | AKP | %64,5 |
| Küçükdüvenci Köyü | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %54,2 |
| Küçükgülücek Köyü | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %35,4 |
| Küçükpalabıyık Köyü | 1 | 62 | %101,6 | AKP | %50,0 |
| Kiranlık Köyü | 1 | 37 | %105,4 | AKP | %81,1 |
| Kirazlıpınar Köyü | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %97,1 |
| Kireçocağı Köyü | 1 | 94 | %100,0 | AKP | %58,5 |
| Laloğlu Köyü | 1 | 41 | %102,4 | CHP | %97,6 |
| Mecidiyekavak Köyü | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %63,2 |
| Mollahasan Köyü | 1 | 45 | %86,7 | CHP | %97,4 |
| Morsümbül Köyü | 1 | 110 | %96,4 | CHP | %97,2 |
| Mustafaçelebi Köyü | 1 | 30 | %100,0 | CHP | %80,0 |
| Mühürler Köyü | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %45,8 |
| Mimarsinan Mah. | 29 | 10.458 | %92,1 | AKP | %52,0 |
| Mislerovacığı Köyü | 1 | 148 | %96,6 | CHP | %95,1 |
| Narlık Köyü | 1 | 124 | %97,6 | CHP | %97,5 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 58 | %98,3 | AKP | %42,9 |
| Ovasaray Köyü | 2 | 465 | %95,9 | AKP | %56,0 |
| Oymaağaç Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %65,0 |
| Palabıyık Köyü | 1 | 254 | %100,4 | CHP | %96,0 |
| Pancarlık Köyü | 1 | 73 | %94,5 | CHP | %95,7 |
| Paşaköy | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %68,1 |
| Pembecik Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %44,1 |
| Pınarcık Köyü | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %54,4 |
| Pınarçay Köyü | 1 | 120 | %97,5 | AKP | %58,3 |
| Salur Köyü | 1 | 245 | %91,4 | AKP | %50,2 |
| Sapa Köyü | 1 | 108 | %92,6 | CHP | %94,0 |
| Saraylı Köyü | 1 | 137 | %96,4 | AKP | %73,4 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 42 | %102,4 | MHP | %54,8 |
| Sarılık Köyü | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %67,5 |
| Sarımbey Köyü | 1 | 159 | %96,2 | CHP | %94,7 |
| Sarışeyh Köyü | 1 | 89 | %97,8 | AKP | %58,6 |
| Sarmaşa Köyü | 1 | 51 | %98,0 | CHP | %52,0 |
| Sazak Köyü | 1 | 87 | %88,5 | CHP | %97,3 |
| Sazdeğirmeni Köyü | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %62,5 |
| Serban Köyü | 1 | 87 | %98,9 | CHP | %100,0 |
| Serpin Köyü | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %55,1 |
| Sevindikalanı Köyü | 1 | 22 | %104,6 | CHP | %90,9 |
| Seydim Köyü | 2 | 452 | %95,6 | AKP | %57,4 |
| Seydimçakallı Köyü | 1 | 104 | %94,2 | CHP | %93,6 |
| Seyfe Köyü | 1 | 78 | %91,0 | CHP | %94,2 |
| Sırıklı Köyü | 1 | 151 | %96,0 | CHP | %84,6 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 90 | %101,1 | AKP | %54,4 |
| Tarhan Köyü | 1 | 213 | %92,0 | CHP | %94,3 |
| Tarhankozlusu Köyü | 1 | 97 | %92,8 | AKP | %58,6 |
| Tatar Köyü | 1 | 145 | %98,6 | AKP | %45,5 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %62,7 |
| Teslim Köyü | 1 | 134 | %92,5 | CHP | %90,8 |
| Tolamehmet Köyü | 1 | 43 | %107,0 | CHP | %84,8 |
| Tozluburun Köyü | 1 | 127 | %89,0 | CHP | %38,2 |
| Turgutköy | 1 | 110 | %97,3 | CHP | %95,3 |
| Türkayşe Köyü | 1 | 89 | %100,0 | AKP | %54,0 |
| Türkler Köyü | 1 | 324 | %97,5 | AKP | %80,1 |
| Ulukavak Mah. | 126 | 45.877 | %91,2 | AKP | %49,3 |
| Uğrak Köyü | 1 | 127 | %95,3 | AKP | %59,5 |
| Yakuparpa Köyü | 1 | 106 | %92,5 | AKP | %72,0 |
| Yavruturna Mah. | 14 | 5.295 | %89,7 | CHP | %80,3 |
| Yaydiğin Köyü | 1 | 301 | %94,4 | AKP | %60,9 |
| Yenice Köyü | 1 | 95 | %94,7 | CHP | %93,3 |
| Yenihayat Köyü | 1 | 124 | %93,6 | CHP | %96,5 |
| Yeniyol Mah. | 3 | 978 | %86,4 | AKP | %40,2 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 56 | %91,1 | AKP | %60,8 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 59 | %91,5 | AKP | %50,9 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 128 | %99,2 | CHP | %89,3 |
| Çakır Köyü | 1 | 93 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Çalıca Köyü | 1 | 205 | %93,2 | AKP | %54,6 |
| Çalkışla Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %63,8 |
| Çaltıcak Köyü | 1 | 182 | %92,3 | CHP | %93,3 |
| Çalyayla Köyü | 1 | 140 | %97,1 | CHP | %96,2 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 227 | %93,4 | CHP | %99,5 |
| Çatak Köyü | 1 | 149 | %98,0 | AKP | %70,8 |
| Çayhatap Köyü | 1 | 70 | %87,1 | CHP | %91,8 |
| Çağşak Köyü | 1 | 79 | %100,0 | CHP | %87,2 |
| Çepni Mah. | 5 | 1.350 | %91,3 | AKP | %38,9 |
| Çeşmeören Köyü | 1 | 156 | %96,8 | AKP | %64,0 |
| Çıkrık Köyü | 1 | 276 | %92,4 | AKP | %65,3 |
| Çobandivanı Köyü | 1 | 95 | %96,8 | CHP | %89,1 |
| Çomarbaşı Köyü | 1 | 102 | %93,1 | AKP | %65,2 |
| Çorak Köyü | 1 | 97 | %94,9 | AKP | %38,6 |
| Çukurören Köyü | 1 | 84 | %89,3 | CHP | %80,0 |
| Çöplü Mah. | 4 | 1.318 | %88,9 | AKP | %52,6 |
| Öksüzler Köyü | 2 | 63 | %104,8 | CHP | %92,2 |
| Ömerbey Köyü | 1 | 95 | %99,0 | CHP | %93,6 |
| Örencik Köyü | 1 | 75 | %94,7 | CHP | %94,4 |
| Ülkenpınarı Köyü | 1 | 34 | %85,3 | AKP | %72,4 |
| Üyük Köyü | 2 | 405 | %98,5 | MHP | %45,2 |
| Üçköy | 1 | 144 | %94,4 | CHP | %97,8 |
| Üçtutlar Mah. | 48 | 17.129 | %90,7 | AKP | %36,9 |
| İnalözü Köyü | 1 | 207 | %92,3 | AKP | %71,4 |
| İsmailköy | 1 | 102 | %99,0 | MHP | %56,6 |
| İğdeli Köyü | 2 | 209 | %84,2 | AKP | %39,1 |
| Şahinkaya Köyü | 2 | 170 | %94,7 | CHP | %41,6 |
| Şanlıosman Köyü | 1 | 78 | %94,9 | CHP | %87,8 |
| Şekerbey Köyü | 1 | 161 | %94,4 | CHP | %57,1 |
| Şendere Köyü | 1 | 82 | %87,8 | AKP | %52,2 |
| Şeyhhamza Köyü | 1 | 104 | %92,3 | AKP | %81,8 |
| Şeyhmustafa Köyü | 1 | 169 | %95,3 | AKP | %53,4 |