Bayat · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBayat ilçesi
%52,6
AK PARTİ birinci
10.173 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayat ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %52,6 ile birinci; 10.173 geçerli oy, katılım %88,5.
Bayat
Kayıtlı seçmen 11.834 · Oy kullanan 10.472 (katılım %88,5) · Geçerli 10.173 · Geçersiz 299
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 5.351 | %52,6 |
| MHP | 2.067 | %20,3 |
| CHP | 1.680 | %16,5 |
| YRP | 404 | %4,0 |
| ZAFER | 122 | %1,2 |
| BBP | 108 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 91 | %0,9 |
| AP | 58 | %0,6 |
| MEMLEKET | 57 | %0,6 |
| ANAP | 48 | %0,5 |
| HAK-PAR | 30 | %0,3 |
| TİP | 21 | %0,2 |
| HKP | 21 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,2 |
| MİLLET | 18 | %0,2 |
| DEM | 18 | %0,2 |
| TKP | 16 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 13 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| YP | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahacık Köyü | 8 | 695 | %93,2 | AKP | %79,6 |
| Akseki Köyü | 1 | 299 | %92,0 | AKP | %53,4 |
| Ayvalıca Köyü | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %64,3 |
| Aşağı Emirhalil Köyü | 1 | 60 | %83,3 | AKP | %48,0 |
| Barak Köyü | 1 | 77 | %81,8 | MHP | %50,0 |
| Bayan Köyü | 1 | 111 | %91,0 | AKP | %52,0 |
| Beydili Köyü | 1 | 46 | %87,0 | AKP | %47,5 |
| Cevizli Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %60,0 |
| Demirciler Köyü | 2 | 146 | %95,2 | AKP | %48,2 |
| Dere Mah. | 1 | 233 | %87,6 | AKP | %42,1 |
| Derekutuğun Köyü | 1 | 235 | %80,4 | AKP | %63,5 |
| Dorukseki Köyü | 1 | 254 | %90,2 | AKP | %59,6 |
| Emirhalil Köyü | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %45,7 |
| Emirşah Köyü | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %50,0 |
| Eskialibey Köyü | 2 | 397 | %91,9 | AKP | %41,2 |
| Evci Köyü | 2 | 121 | %93,4 | AKP | %46,7 |
| Falı Köyü | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %88,7 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 106 | %92,5 | AKP | %58,2 |
| Kalınpelit Köyü | 1 | 160 | %94,4 | AKP | %62,7 |
| Karakaya Köyü | 1 | 60 | %88,3 | AKP | %80,8 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 297 | %86,9 | AKP | %35,5 |
| Kubbedin Köyü | 1 | 24 | %116,7 | AKP | %67,9 |
| Kunduzlu Köyü | 2 | 380 | %88,4 | AKP | %67,0 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 379 | %86,3 | MHP | %50,0 |
| Köpüklü Köyü | 2 | 126 | %97,6 | AKP | %50,4 |
| Lapa Köyü | 2 | 176 | %89,8 | AKP | %79,9 |
| Pancarlık Köyü | 1 | 327 | %89,6 | AKP | %49,8 |
| Sarayköy | 2 | 149 | %85,2 | AKP | %40,5 |
| Sağpazar Köyü | 1 | 128 | %86,7 | AKP | %50,9 |
| Tepebayat Mah. | 2 | 564 | %85,1 | AKP | %41,5 |
| Tepekutuğun Köyü | 1 | 379 | %79,4 | AKP | %50,2 |
| Tevekli Köyü | 1 | 72 | %100,0 | AKP | %55,9 |
| Toyhane Köyü | 1 | 249 | %92,4 | AKP | %46,9 |
| Yatukcu Mah. | 4 | 1.092 | %87,8 | AKP | %42,6 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.200 | %84,3 | AKP | %43,1 |
| Yeniköy | 1 | 84 | %97,6 | AKP | %51,9 |
| Yenişeyhler Köyü | 1 | 98 | %90,8 | AKP | %82,7 |
| Yeşilçat Köyü | 2 | 205 | %88,3 | AKP | %66,5 |
| Yoncalı Köyü | 2 | 275 | %94,2 | AKP | %75,6 |
| Çamlıgüney Köyü | 1 | 51 | %78,4 | AKP | %62,5 |
| Çayköy | 1 | 188 | %93,6 | AKP | %65,7 |
| Çerkeş Köyü | 1 | 194 | %92,3 | AKP | %68,0 |
| Çukuröz Köyü | 2 | 476 | %91,6 | AKP | %62,5 |
| İleği Köyü | 2 | 107 | %93,5 | AKP | %46,9 |
| İshaklı Köyü | 1 | 164 | %81,1 | MHP | %38,2 |