%56,0
AK PARTİ birinci
8.273 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Orta ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,0 ile birinci; 8273 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 9.675 · Oy kullanan 8.442 (katılım %87,3) · Geçerli 8.273 · Geçersiz 169
Orta Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.634 | %56,0 |
| MHP | 2.277 | %27,5 |
| İYİ | 711 | %8,6 |
| YRP | 315 | %3,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 103 | %1,3 |
| ZAFER | 59 | %0,7 |
| BBP | 55 | %0,7 |
| ANAP | 32 | %0,4 |
| AP | 19 | %0,2 |
| MEMLEKET | 12 | %0,2 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 6 | %0,1 |
| TİP | 6 | %0,1 |
| DEM | 5 | %0,1 |
| HKP | 5 | %0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,0 |
| TKP | 2 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Orta mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Buğurören Köyü | 1 | 161 | %80,1 | AKP | %67,8 |
| Büğdüz Köyü | 1 | 108 | %75,9 | AKP | %58,5 |
| Cem Sultan Mah. | 4 | 1.212 | %83,3 | AKP | %43,5 |
| Derebayındır Köyü | 1 | 57 | %101,8 | AKP | %72,4 |
| Dodurga-Hamamönü Mah. | 1 | 354 | %87,3 | AKP | %68,3 |
| Dodurga-Kanarya Mah. | 1 | 297 | %97,0 | AKP | %75,4 |
| Dodurga-Naltepe Mah. | 2 | 429 | %87,2 | AKP | %64,4 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 60 | %86,7 | AKP | %61,2 |
| Elden Köyü | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %74,2 |
| Elmalık Köyü | 2 | 371 | %100,0 | AKP | %63,4 |
| Eski Yayla Mah. | 1 | 37 | %105,4 | AKP | %51,3 |
| Gökçeören Köyü | 1 | 123 | %87,8 | AKP | %63,8 |
| Hasanhacı Köyü | 1 | 135 | %75,6 | AKP | %62,4 |
| Hüyükköy | 1 | 99 | %90,9 | AKP | %68,6 |
| Kalfat Köyü | 3 | 1.149 | %86,9 | AKP | %58,2 |
| Kanlıca Mah. | 2 | 560 | %75,9 | AKP | %56,6 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 94 | %86,2 | AKP | %72,2 |
| Kayıören Köyü | 1 | 284 | %86,3 | AKP | %65,4 |
| Kırsakal Köyü | 1 | 83 | %91,6 | AKP | %52,9 |
| Kısaç Köyü | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %80,7 |
| Ortabayındır Köyü | 1 | 71 | %84,5 | AKP | %62,7 |
| Sakaeli Köyü | 1 | 236 | %89,0 | AKP | %52,4 |
| Sakarcaören Köyü | 1 | 108 | %98,2 | AKP | %48,6 |
| Salur Köyü | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %71,1 |
| Sancar Köyü | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %70,1 |
| Sultan Beyazıt Mah. | 2 | 542 | %91,0 | AKP | %41,0 |
| Tutmaçbayındır Köyü | 1 | 65 | %87,7 | AKP | %60,7 |
| Yaylakent-Cumhuriyet Mah. | 2 | 553 | %83,5 | AKP | %55,0 |
| Yaylakent-Hürriyet Mah. | 3 | 853 | %89,5 | AKP | %52,4 |
| Yaylakent-Kayılar Mah. | 2 | 342 | %97,1 | MHP | %46,3 |
| Yaylakent-İnkilap Mah. | 1 | 154 | %75,3 | AKP | %46,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %53,5 |
| Yuva Köyü | 1 | 104 | %76,9 | AKP | %59,0 |
| Özlü Köyü | 2 | 407 | %84,3 | AKP | %55,8 |
| İncecik Köyü | 1 | 121 | %85,1 | MHP | %65,4 |