Kurşunlu · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKurşunlu ilçesi
%45,0
AK PARTİ birinci
5.846 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurşunlu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,0 ile birinci; 5846 geçerli oy, katılım %87,9.
Kurşunlu
Kayıtlı seçmen 6.826 · Oy kullanan 6.000 (katılım %87,9) · Geçerli 5.846 · Geçersiz 154
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.631 | %45,0 |
| MHP | 1.843 | %31,5 |
| İYİ | 951 | %16,3 |
| YRP | 101 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 88 | %1,5 |
| ZAFER | 58 | %1,0 |
| BBP | 28 | %0,5 |
| MEMLEKET | 24 | %0,4 |
| AP | 23 | %0,4 |
| DEM | 15 | %0,3 |
| HAK-PAR | 14 | %0,2 |
| ANAP | 14 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 11 | %0,2 |
| TİP | 10 | %0,2 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| HKP | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,1 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağılözü Köyü | 1 | 48 | %81,3 | AKP | %61,5 |
| Başovacık Köyü | 1 | 51 | %96,1 | AKP | %48,9 |
| Bereket Köyü | 1 | 42 | %90,5 | İYİ | %43,2 |
| Beşpınar Mah. | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %44,1 |
| Cömertler Mah. | 5 | 1.501 | %86,3 | AKP | %43,5 |
| Dağören Köyü | 1 | 47 | %80,9 | MHP | %42,1 |
| Demirciören Köyü | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %53,9 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 262 | %90,5 | AKP | %65,5 |
| Erenler Mah. | 1 | 347 | %91,6 | AKP | %39,9 |
| Eskiahır Köyü | 1 | 75 | %88,0 | İYİ | %40,0 |
| Göllüce Köyü | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %31,0 |
| Hacı Bekir Mah. | 1 | 150 | %87,3 | MHP | %46,1 |
| Hacımuslu Köyü | 1 | 118 | %90,7 | AKP | %51,4 |
| Hocahasan Köyü | 1 | 182 | %85,7 | MHP | %50,0 |
| Kale Mah. | 1 | 170 | %95,9 | MHP | %35,6 |
| Kalekapu Mah. | 1 | 329 | %86,6 | AKP | %39,3 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 78 | %93,6 | AKP | %50,7 |
| Kızılca Köyü | 1 | 56 | %83,9 | AKP | %46,8 |
| Köpürlü Köyü | 1 | 220 | %70,0 | AKP | %51,7 |
| Madenli Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %56,4 |
| Müslüm Mah. | 3 | 782 | %85,9 | AKP | %36,5 |
| Sarıalan Köyü | 2 | 95 | %91,6 | AKP | %59,3 |
| Sumucak Köyü | 1 | 89 | %95,5 | AKP | %54,8 |
| Sünürlü Köyü | 1 | 197 | %88,8 | AKP | %48,0 |
| Sivricek Köyü | 1 | 181 | %86,2 | AKP | %63,3 |
| Taşkaracalar Köyü | 1 | 206 | %95,6 | AKP | %91,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 236 | %85,2 | MHP | %34,2 |
| Yeşil Mah. | 1 | 81 | %88,9 | MHP | %42,9 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 47 | %80,9 | AKP | %42,1 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 93 | %87,1 | AKP | %65,4 |
| Çal Mah. | 1 | 120 | %87,5 | İYİ | %52,9 |
| Çatkese Köyü | 1 | 141 | %86,5 | AKP | %55,5 |
| Çavundur Köyü | 1 | 371 | %93,0 | AKP | %44,7 |
| Çaylıca Köyü | 1 | 93 | %88,2 | AKP | %53,2 |
| Çırdak Köyü | 1 | 33 | %103,0 | MHP | %50,0 |
| Çukurca Köyü | 1 | 37 | %83,8 | AKP | %63,3 |
| Çiyni Mah. | 1 | 58 | %94,8 | MHP | %45,5 |
| İğdir Köyü | 1 | 80 | %88,8 | MHP | %52,2 |