%49,5
AK PARTİ birinci
23.217 geçerli oy · katılım %93,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenice ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %49,5 ile birinci; 23.217 geçerli oy, katılım %93,5.
Kayıtlı seçmen 25.534 · Oy kullanan 23.878 (katılım %93,5) · Geçerli 23.217 · Geçersiz 661
Yenice Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.492 | %49,5 |
| CHP | 5.074 | %21,9 |
| İYİ | 2.935 | %12,6 |
| MHP | 1.807 | %7,8 |
| YRP | 307 | %1,3 |
| MEMLEKET | 303 | %1,3 |
| ZAFER | 276 | %1,2 |
| BBP | 129 | %0,6 |
| AP | 113 | %0,5 |
| ANAP | 98 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 88 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 79 | %0,3 |
| DEM | 74 | %0,3 |
| TİP | 64 | %0,3 |
| VATAN | 57 | %0,3 |
| AB | 55 | %0,2 |
| HAK-PAR | 51 | %0,2 |
| HKP | 48 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 45 | %0,2 |
| MİLLET | 31 | %0,1 |
| TKP | 30 | %0,1 |
| GBP | 16 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 13 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| SOL | 9 | %0,0 |
| YP | 6 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yenice mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahiler Köyü | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %47,2 |
| Akköy | 1 | 163 | %93,9 | AKP | %60,8 |
| Akçakoyun Köyü | 2 | 743 | %90,4 | AKP | %42,7 |
| Alancık Köyü | 3 | 171 | %97,7 | AKP | %61,0 |
| Araovacık Köyü | 2 | 562 | %92,5 | AKP | %46,6 |
| Armutcuk Köyü | 1 | 163 | %99,4 | AKP | %83,3 |
| Aşağıkaraaşık Köyü | 1 | 102 | %103,9 | AKP | %51,0 |
| Aşağıçavuş Köyü | 1 | 238 | %94,1 | CHP | %48,7 |
| Aşağıinova Köyü | 1 | 120 | %98,3 | AKP | %59,5 |
| Ballıçay Köyü | 2 | 182 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Bayatlar Köyü | 1 | 179 | %91,6 | AKP | %61,8 |
| Bağlı Köyü | 1 | 151 | %86,8 | AKP | %51,2 |
| Başkoz Köyü | 1 | 110 | %94,6 | AKP | %41,2 |
| Bekten Köyü | 1 | 203 | %95,1 | AKP | %58,9 |
| Boynanlar Köyü | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %53,9 |
| Cambaz Köyü | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %70,3 |
| Darıalan Köyü | 2 | 107 | %96,3 | AKP | %73,5 |
| Davutköy | 1 | 388 | %93,8 | AKP | %40,1 |
| Engeci Köyü | 2 | 504 | %95,6 | AKP | %53,6 |
| Eski Yenice Mah. | 3 | 1.101 | %92,5 | AKP | %54,1 |
| Gümüşler Köyü | 1 | 298 | %96,3 | AKP | %76,1 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 287 | %93,4 | AKP | %50,8 |
| Güzeloba Köyü | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %48,5 |
| Hacılar Köyü | 1 | 112 | %97,3 | AKP | %73,0 |
| Hacıyusuflar Köyü | 1 | 134 | %88,1 | AKP | %62,3 |
| Hamdibey Köyü | 1 | 386 | %94,3 | CHP | %47,9 |
| Haydaroba Köyü | 2 | 467 | %92,9 | AKP | %58,1 |
| Hıdırlar Köyü | 1 | 202 | %94,6 | CHP | %48,9 |
| Kabalı Köyü | 1 | 194 | %93,3 | AKP | %81,4 |
| Kalabakbaşı Köyü | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %63,3 |
| Kalkım-Atatürk Mah. | 3 | 1.034 | %91,6 | AKP | %45,9 |
| Kalkım-Cumhuriyet Mah. | 3 | 864 | %93,9 | AKP | %42,6 |
| Karaaydın Köyü | 1 | 240 | %95,0 | AKP | %56,9 |
| Karabey Köyü | 2 | 439 | %91,8 | AKP | %48,1 |
| Karadoru Köyü | 1 | 157 | %89,2 | AKP | %57,8 |
| Karaköy | 3 | 442 | %98,0 | AKP | %62,4 |
| Karasu Köyü | 1 | 98 | %98,0 | AKP | %80,0 |
| Kargacı Köyü | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %55,6 |
| Kırıklar Köyü | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %67,0 |
| Kızıldam Köyü | 1 | 194 | %92,8 | AKP | %70,5 |
| Kışlalar Mah. | 5 | 1.879 | %91,5 | AKP | %40,1 |
| Koruköy | 2 | 489 | %91,6 | AKP | %58,5 |
| Kovancı Köyü | 1 | 211 | %97,6 | AKP | %73,3 |
| Kurtlar Köyü | 1 | 217 | %90,8 | AKP | %33,3 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.791 | %91,4 | AKP | %35,6 |
| Kuzupınarı Köyü | 1 | 142 | %95,8 | AKP | %56,1 |
| Namazgah Köyü | 1 | 27 | %111,1 | CHP | %60,7 |
| Nevruz Köyü | 1 | 261 | %92,7 | CHP | %36,6 |
| Oğlanalanı Köyü | 1 | 74 | %93,2 | AKP | %53,9 |
| Pazarköy | 3 | 1.083 | %91,1 | AKP | %40,0 |
| Reşadiye Köyü | 2 | 602 | %94,5 | AKP | %51,9 |
| Sameteli Köyü | 1 | 157 | %96,8 | AKP | %63,3 |
| Sarıçayır Köyü | 1 | 242 | %93,8 | AKP | %80,6 |
| Sazak Köyü | 1 | 217 | %94,5 | AKP | %63,1 |
| Seyvan Köyü | 1 | 307 | %95,8 | AKP | %34,5 |
| Sofular Köyü | 1 | 268 | %96,3 | AKP | %54,2 |
| Soğucak Köyü | 1 | 196 | %96,4 | AKP | %72,2 |
| Suuçtu Köyü | 2 | 115 | %91,3 | AKP | %63,8 |
| Taban Köyü | 1 | 360 | %94,2 | AKP | %46,5 |
| Torhasan Köyü | 2 | 294 | %97,3 | AKP | %64,4 |
| Umurlar Köyü | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %65,1 |
| Yalıoba Köyü | 1 | 32 | %112,5 | AKP | %77,1 |
| Yarış Köyü | 1 | 223 | %96,0 | AKP | %76,5 |
| Yağdıran Köyü | 3 | 187 | %97,3 | AKP | %80,2 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.308 | %89,7 | AKP | %41,2 |
| Yeniköy | 1 | 77 | %101,3 | AKP | %55,4 |
| Yeşilköy | 1 | 213 | %91,1 | AKP | %65,8 |
| Yukarıkaraaşık Köyü | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %55,8 |
| Yukarıçavuş Köyü | 1 | 105 | %101,0 | AKP | %44,8 |
| Yukarıinova Köyü | 1 | 228 | %93,0 | AKP | %54,6 |
| Çakır Köyü | 1 | 287 | %97,6 | AKP | %45,7 |
| Çakıroba Köyü | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %34,7 |
| Çal Köyü | 2 | 682 | %94,6 | CHP | %41,9 |
| Çamoba Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %73,0 |
| Çınar Köyü | 1 | 192 | %90,6 | AKP | %49,4 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 244 | %95,1 | CHP | %37,1 |
| Çırpılar Köyü | 1 | 236 | %96,2 | AKP | %53,2 |
| Çukuroba Köyü | 1 | 167 | %93,4 | AKP | %56,6 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 99 | %98,0 | AKP | %74,7 |
| Örencik Köyü | 1 | 192 | %93,8 | AKP | %50,6 |
| Öğmen Köyü | 1 | 251 | %94,4 | AKP | %65,8 |
| Üçkabaağaç Köyü | 1 | 153 | %95,4 | AKP | %36,4 |