%38,6
AK PARTİ birinci
21.232 geçerli oy · katılım %92,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lapseki ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,6 ile birinci; 21.232 geçerli oy, katılım %92,3.
Kayıtlı seçmen 23.638 · Oy kullanan 21.807 (katılım %92,3) · Geçerli 21.232 · Geçersiz 575
Lapseki Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.200 | %38,6 |
| CHP | 5.562 | %26,2 |
| İYİ | 3.485 | %16,4 |
| MHP | 1.626 | %7,7 |
| ZAFER | 521 | %2,5 |
| DEM | 402 | %1,9 |
| YRP | 290 | %1,4 |
| MEMLEKET | 210 | %1,0 |
| TİP | 132 | %0,6 |
| BBP | 124 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 124 | %0,6 |
| AP | 86 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 75 | %0,4 |
| ANAP | 72 | %0,3 |
| AB | 61 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 57 | %0,3 |
| HAK-PAR | 38 | %0,2 |
| VATAN | 30 | %0,1 |
| MİLLET | 27 | %0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 |
| GBP | 20 | %0,1 |
| TKP | 18 | %0,1 |
| SOL | 18 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 |
| YP | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Lapseki mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Köyü | 3 | 895 | %94,1 | AKP | %28,1 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %60,0 |
| Alpagut Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %54,4 |
| Balcılar Köyü | 1 | 161 | %95,0 | AKP | %48,0 |
| Beybaş Köyü | 1 | 126 | %92,1 | CHP | %33,6 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 35 | %91,4 | AKP | %61,3 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 139 | %89,9 | AKP | %54,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.396 | %91,9 | AKP | %41,5 |
| Dalyan Mah. | 3 | 802 | %89,3 | CHP | %32,6 |
| Dereköy | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %32,4 |
| Doğandere Köyü | 1 | 45 | %102,2 | AKP | %56,5 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 131 | %100,8 | AKP | %71,8 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 340 | %95,3 | AKP | %55,8 |
| Ecialan Köyü | 1 | 149 | %96,6 | AKP | %41,6 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 16 | 5.597 | %90,8 | AKP | %39,6 |
| Gökköy | 1 | 203 | %94,6 | AKP | %51,3 |
| Güreci Köyü | 1 | 303 | %91,8 | CHP | %42,6 |
| Hacıgelen Köyü | 1 | 82 | %91,5 | MHP | %41,4 |
| Hacıömerler Köyü | 1 | 59 | %94,9 | CHP | %50,0 |
| Harmancık Köyü | 1 | 83 | %96,4 | AKP | %48,1 |
| Kangırlı Köyü | 1 | 262 | %95,4 | CHP | %41,7 |
| Karamusalar Köyü | 1 | 139 | %97,8 | AKP | %68,2 |
| Karaömerler Köyü | 1 | 110 | %97,3 | AKP | %66,7 |
| Kemiklialan Köyü | 1 | 140 | %94,3 | CHP | %40,0 |
| Kırcalar Köyü | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %59,4 |
| Kızıldam Köyü | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %47,9 |
| Kocabaşlar Köyü | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %49,4 |
| Kocaveli Köyü | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %56,4 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 174 | %91,4 | CHP | %41,0 |
| Nusretiye Köyü | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %41,2 |
| Sındal Köyü | 1 | 52 | %98,1 | AKP | %40,8 |
| Subaşı Köyü | 1 | 160 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Suluca Köyü | 1 | 263 | %95,4 | AKP | %39,9 |
| Taştepe Köyü | 1 | 184 | %95,1 | AKP | %33,9 |
| Umurbey-Umurbey Merkez Mah. | 6 | 1.955 | %92,1 | CHP | %38,4 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 73 | %93,2 | AKP | %67,2 |
| Yenice Köyü | 2 | 462 | %95,7 | AKP | %49,5 |
| Çamyurt Köyü | 1 | 77 | %92,2 | CHP | %35,7 |
| Çardak-Gaziyakupbey Mah. | 5 | 1.646 | %89,8 | CHP | %39,8 |
| Çardak-Tekke Mah. | 5 | 1.631 | %92,3 | CHP | %36,1 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 107 | %93,5 | AKP | %40,8 |
| Çavuşköy | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %55,1 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %50,0 |
| İlyasköy | 1 | 205 | %97,1 | AKP | %47,4 |
| Şahinli Köyü | 1 | 322 | %97,2 | AKP | %52,8 |
| Şevketiye Köyü | 1 | 280 | %91,4 | AKP | %38,7 |