%41,8
CHP birinci
131.091 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çanakkale Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %41,8 ile birinci; 131.091 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 146.019 · Oy kullanan 133.078 (katılım %91,1) · Geçerli 131.091 · Geçersiz 1.987
Çanakkale Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 54.849 | %41,8 |
| AKP | 29.187 | %22,3 |
| İYİ | 27.320 | %20,8 |
| MHP | 5.033 | %3,8 |
| DEM | 3.408 | %2,6 |
| ZAFER | 3.035 | %2,3 |
| TİP | 2.566 | %2,0 |
| MEMLEKET | 1.460 | %1,1 |
| YRP | 901 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 736 | %0,6 |
| BBP | 478 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 418 | %0,3 |
| AP | 283 | %0,2 |
| TKP | 240 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 231 | %0,2 |
| ANAP | 166 | %0,1 |
| VATAN | 131 | %0,1 |
| AB | 126 | %0,1 |
| GBP | 118 | %0,1 |
| MİLLET | 81 | %0,1 |
| SOL | 73 | %0,1 |
| HAK-PAR | 63 | %0,1 |
| TKH | 60 | %0,1 |
| HKP | 45 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 21 | %0,0 |
| YP | 19 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 18 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çanakkale Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 40 | %102,5 | AKP | %37,5 |
| Akçalı Köyü | 1 | 46 | %104,4 | AKP | %44,4 |
| Akçapınar Köyü | 2 | 444 | %93,9 | AKP | %41,5 |
| Akçeşme Köyü | 1 | 154 | %101,3 | CHP | %70,4 |
| Aşağıokçular Köyü | 1 | 219 | %93,2 | AKP | %60,2 |
| Barbaros Mah. | 120 | 42.782 | %91,1 | CHP | %39,7 |
| Belen Köyü | 1 | 51 | %96,1 | CHP | %42,9 |
| Bodurlar Köyü | 1 | 69 | %85,5 | AKP | %41,5 |
| Cevat Paşa Mah. | 47 | 16.475 | %90,4 | CHP | %49,8 |
| Civler Köyü | 1 | 145 | %91,0 | AKP | %44,4 |
| Dedeler Köyü | 1 | 50 | %106,0 | AKP | %42,9 |
| Denizgöründü Köyü | 1 | 116 | %102,6 | CHP | %64,9 |
| Dümrek Köyü | 1 | 266 | %96,2 | AKP | %43,6 |
| Elmacık Köyü | 1 | 134 | %99,3 | CHP | %77,0 |
| Erenköy | 5 | 1.444 | %92,0 | CHP | %47,6 |
| Esenler Mah. | 64 | 22.717 | %92,6 | CHP | %43,2 |
| Fevzipaşa Mah. | 4 | 1.367 | %74,3 | AKP | %41,0 |
| Gökçalı Köyü | 1 | 379 | %91,0 | CHP | %38,7 |
| Güzelyalı Köyü | 4 | 1.387 | %92,1 | CHP | %59,2 |
| Halileli Köyü | 1 | 338 | %93,5 | CHP | %36,1 |
| Haliloğlu Köyü | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %44,7 |
| Işıklar Köyü | 3 | 1.133 | %93,0 | CHP | %36,3 |
| Kalabaklı Köyü | 1 | 214 | %98,1 | AKP | %45,6 |
| Kalafat Köyü | 1 | 165 | %95,2 | CHP | %33,1 |
| Karacalar Köyü | 1 | 31 | %116,1 | AKP | %55,6 |
| Karacaören Köyü | 4 | 1.430 | %92,8 | CHP | %42,4 |
| Karapınar Köyü | 1 | 21 | %114,3 | İYİ | %37,5 |
| Kayadere Köyü | 1 | 335 | %98,2 | CHP | %64,1 |
| Kemalpaşa Mah. | 4 | 1.389 | %85,1 | CHP | %48,5 |
| Kemel Köyü | 1 | 250 | %96,0 | AKP | %46,2 |
| Kepez-Boğazkent Mah. | 20 | 7.181 | %90,4 | CHP | %44,7 |
| Kepez-Cumhuriyet Mah. | 36 | 12.741 | %91,1 | CHP | %39,1 |
| Kepez-Hamidiye Mah. | 20 | 7.178 | %92,1 | CHP | %43,7 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 121 | %97,5 | AKP | %49,6 |
| Kızılkeçili Köyü | 1 | 172 | %89,5 | AKP | %40,0 |
| Kocalar Köyü | 1 | 59 | %105,1 | AKP | %42,9 |
| Kumkale Köyü | 3 | 817 | %92,7 | CHP | %38,5 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 316 | %95,3 | CHP | %29,9 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 103 | %103,9 | AKP | %33,7 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Köyü | 1 | 189 | %96,8 | CHP | %73,2 |
| Musaköy | 1 | 153 | %94,8 | AKP | %37,8 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 867 | %85,7 | CHP | %38,9 |
| Ortaca Köyü | 1 | 63 | %103,2 | AKP | %57,9 |
| Ovacık Köyü | 1 | 61 | %104,9 | CHP | %38,1 |
| Salihler Köyü | 1 | 114 | %99,1 | AKP | %62,2 |
| Saraycık Köyü | 2 | 427 | %95,6 | AKP | %36,9 |
| Sarıbeyli Köyü | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %36,8 |
| Sarıcaeli Köyü | 2 | 453 | %91,4 | AKP | %33,8 |
| Serçiler Köyü | 1 | 201 | %97,5 | AKP | %50,3 |
| Taşlıtarla Köyü | 1 | 73 | %101,4 | AKP | %43,1 |
| Terziler Köyü | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %60,4 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 384 | %91,7 | CHP | %38,8 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %36,8 |
| Yapıldak Köyü | 2 | 408 | %90,4 | AKP | %36,2 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 120 | %97,5 | AKP | %41,4 |
| Yukarı Okçular Köyü | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %75,0 |
| Çamyayla Köyü | 1 | 62 | %104,8 | AKP | %51,7 |
| Çınarlı Köyü | 5 | 1.692 | %91,9 | CHP | %51,2 |
| Çıplak Köyü | 1 | 264 | %95,1 | CHP | %33,6 |
| Çiftlikdere Köyü | 1 | 110 | %99,1 | CHP | %72,6 |
| Özbek Köyü | 1 | 220 | %97,7 | AKP | %35,6 |
| İsmetpaşa Mah. | 48 | 17.584 | %89,5 | CHP | %40,0 |