%39,1
AK PARTİ birinci
35.198 geçerli oy · katılım %94,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,1 ile birinci; 35.198 geçerli oy, katılım %94,1.
Kayıtlı seçmen 38.255 · Oy kullanan 36.002 (katılım %94,1) · Geçerli 35.198 · Geçersiz 804
Çan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.757 | %39,1 |
| CHP | 9.671 | %27,5 |
| İYİ | 6.529 | %18,6 |
| MHP | 2.505 | %7,1 |
| ZAFER | 635 | %1,8 |
| YRP | 385 | %1,1 |
| MEMLEKET | 359 | %1,0 |
| AP | 169 | %0,5 |
| TİP | 166 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 164 | %0,5 |
| DEM | 141 | %0,4 |
| BBP | 131 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 113 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 94 | %0,3 |
| ANAP | 85 | %0,2 |
| AB | 51 | %0,1 |
| HAK-PAR | 44 | %0,1 |
| MİLLET | 37 | %0,1 |
| GBP | 35 | %0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 |
| VATAN | 23 | %0,1 |
| SOL | 22 | %0,1 |
| TKP | 20 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 15 | %0,0 |
| TKH | 13 | %0,0 |
| YP | 5 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatlıburun Köyü | 1 | 217 | %94,0 | AKP | %55,7 |
| Altıkulaç Köyü | 1 | 135 | %93,3 | AKP | %55,9 |
| Alibeyçiftliği Köyü | 1 | 64 | %95,3 | AKP | %37,3 |
| Asmalı Köyü | 1 | 83 | %97,6 | AKP | %51,3 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.514 | %93,4 | AKP | %35,3 |
| Bahadırlı Köyü | 1 | 242 | %94,2 | CHP | %38,2 |
| Bardakçılar Köyü | 1 | 83 | %86,8 | AKP | %44,3 |
| Bostandere Köyü | 1 | 141 | %97,2 | AKP | %44,4 |
| Bozguç Köyü | 2 | 515 | %96,5 | CHP | %35,6 |
| Büyükpaşa Köyü | 1 | 156 | %90,4 | CHP | %41,4 |
| Büyüktepe Köyü | 1 | 315 | %94,0 | AKP | %37,4 |
| Bilaller Köyü | 1 | 166 | %94,0 | AKP | %60,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.982 | %93,3 | AKP | %32,9 |
| Cicikler Köyü | 1 | 99 | %95,0 | AKP | %54,4 |
| Danapınar Köyü | 1 | 331 | %97,9 | AKP | %78,6 |
| Derenti Köyü | 2 | 540 | %95,0 | AKP | %53,7 |
| Dereoba Köyü | 1 | 101 | %92,1 | AKP | %66,7 |
| Dondurma Köyü | 2 | 203 | %97,5 | AKP | %56,4 |
| Doğaca Köyü | 1 | 255 | %96,1 | AKP | %63,5 |
| Doğancılar Köyü | 2 | 127 | %100,8 | AKP | %36,0 |
| Duman Köyü | 1 | 124 | %99,2 | AKP | %41,7 |
| Durali Köyü | 1 | 165 | %92,7 | AKP | %40,1 |
| Emeşe Köyü | 1 | 35 | %105,7 | AKP | %47,2 |
| Eskiyayla Köyü | 1 | 122 | %100,0 | AKP | %52,5 |
| Etili Köyü | 3 | 1.015 | %91,4 | CHP | %31,9 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.606 | %93,3 | AKP | %43,2 |
| Göle Köyü | 1 | 118 | %99,2 | AKP | %43,5 |
| Hacıkasım Köyü | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %65,3 |
| Hacılar Köyü | 2 | 413 | %96,6 | AKP | %59,9 |
| Halilağa Köyü | 1 | 131 | %96,2 | CHP | %39,3 |
| Helvacı Köyü | 1 | 155 | %95,5 | CHP | %44,3 |
| Hurma Köyü | 1 | 170 | %93,5 | CHP | %44,7 |
| Kadılar Köyü | 1 | 30 | %106,7 | MHP | %39,3 |
| Kalburcu Köyü | 1 | 298 | %92,6 | AKP | %49,1 |
| Karadağ Köyü | 2 | 405 | %93,1 | CHP | %37,1 |
| Karakadılar Köyü | 1 | 84 | %97,6 | İYİ | %31,3 |
| Karakoca Köyü | 2 | 489 | %97,6 | CHP | %41,7 |
| Karlı Köyü | 1 | 55 | %92,7 | CHP | %44,0 |
| Karşıyaka Mah. | 21 | 7.205 | %93,9 | AKP | %35,9 |
| Keçiağılı Köyü | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %68,2 |
| Kızılelma Köyü | 1 | 204 | %96,6 | AKP | %44,5 |
| Kocayayla Köyü | 3 | 834 | %93,1 | AKP | %40,3 |
| Koyunyeri Köyü | 1 | 70 | %97,1 | AKP | %58,2 |
| Kulfal Köyü | 1 | 150 | %96,0 | CHP | %44,7 |
| Kumarlar Köyü | 1 | 132 | %99,2 | AKP | %42,6 |
| Küçüklü Köyü | 1 | 169 | %97,0 | AKP | %69,7 |
| Küçükpaşa Köyü | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %36,4 |
| Mallı Köyü | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %61,2 |
| Maltepe Köyü | 1 | 325 | %92,3 | AKP | %49,3 |
| Okçular Köyü | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %40,3 |
| Osmanefendi Mah. | 4 | 1.445 | %94,3 | AKP | %42,3 |
| Ozancık Köyü | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %64,9 |
| Sameteli Köyü | 1 | 303 | %97,7 | AKP | %43,4 |
| Seramik Mah. | 4 | 1.289 | %94,0 | CHP | %34,0 |
| Söğütalanı Köyü | 2 | 443 | %91,7 | AKP | %41,5 |
| Tepeköy | 1 | 112 | %92,9 | AKP | %42,2 |
| Terzialan-Süle Mah. | 1 | 289 | %95,9 | AKP | %37,2 |
| Terzialan-Çakmakçayır Mah. | 4 | 1.196 | %96,6 | AKP | %43,7 |
| Uzunalan Köyü | 1 | 239 | %90,0 | AKP | %32,7 |
| Yaya Köyü | 1 | 135 | %93,3 | CHP | %41,6 |
| Yaykın Köyü | 2 | 515 | %93,8 | AKP | %59,6 |
| Yeniçeri Köyü | 1 | 205 | %96,6 | CHP | %34,9 |
| Yuvalar Köyü | 1 | 242 | %94,6 | AKP | %39,1 |
| Zeybekçayırı Köyü | 1 | 98 | %101,0 | AKP | %55,3 |
| Çakılköy | 1 | 137 | %95,6 | CHP | %36,4 |
| Çaltıkara Köyü | 1 | 73 | %93,2 | AKP | %68,7 |
| Çamköy | 1 | 44 | %95,5 | AKP | %75,0 |
| Çekiçler Köyü | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %55,9 |
| Çomaklı Köyü | 1 | 266 | %88,7 | CHP | %36,4 |
| Üvezdere Köyü | 1 | 34 | %97,1 | CHP | %41,9 |
| İlyasağaçiftliği Köyü | 1 | 155 | %92,9 | CHP | %47,9 |
| İstiklal Mah. | 14 | 4.544 | %93,4 | AKP | %40,5 |
| Şerbetli Köyü | 1 | 119 | %98,3 | CHP | %36,8 |