%39,2
AK PARTİ birinci
65.573 geçerli oy · katılım %92,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Biga ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,2 ile birinci; 65.573 geçerli oy, katılım %92,2.
Kayıtlı seçmen 72.806 · Oy kullanan 67.132 (katılım %92,2) · Geçerli 65.573 · Geçersiz 1.559
Biga Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 25.672 | %39,2 |
| CHP | 17.774 | %27,1 |
| İYİ | 8.357 | %12,7 |
| MHP | 7.203 | %11,0 |
| ZAFER | 1.422 | %2,2 |
| YRP | 901 | %1,4 |
| DEM | 891 | %1,4 |
| MEMLEKET | 709 | %1,1 |
| TİP | 392 | %0,6 |
| BBP | 380 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 303 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 254 | %0,4 |
| AP | 251 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 208 | %0,3 |
| ANAP | 182 | %0,3 |
| AB | 127 | %0,2 |
| HAK-PAR | 96 | %0,2 |
| GBP | 95 | %0,1 |
| MİLLET | 80 | %0,1 |
| TKP | 80 | %0,1 |
| HKP | 59 | %0,1 |
| VATAN | 43 | %0,1 |
| SOL | 27 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 18 | %0,0 |
| TKH | 15 | %0,0 |
| YP | 12 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Biga mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiağa Köyü | 1 | 219 | %95,4 | AKP | %53,9 |
| Adliye Köyü | 1 | 88 | %102,3 | AKP | %42,9 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 189 | %99,5 | AKP | %61,1 |
| Akkayrak Köyü | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %47,0 |
| Akköprü Köyü | 1 | 55 | %105,5 | AKP | %43,1 |
| Akpınar Köyü | 1 | 65 | %96,9 | AKP | %66,1 |
| Aksaz Köyü | 2 | 424 | %95,1 | AKP | %29,5 |
| Akyaprak Köyü | 1 | 158 | %97,5 | AKP | %47,7 |
| Ambaroba Köyü | 1 | 145 | %90,3 | AKP | %65,9 |
| Arabaalan Köyü | 1 | 90 | %88,9 | AKP | %44,9 |
| Arabakonağı Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %43,9 |
| Ayıtdere Köyü | 1 | 129 | %92,3 | AKP | %37,7 |
| Aziziye Köyü | 1 | 57 | %108,8 | AKP | %44,3 |
| Ağaköy | 3 | 959 | %93,0 | AKP | %43,3 |
| Aşağıdemirci Köyü | 1 | 104 | %91,4 | AKP | %48,4 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 228 | %91,7 | İYİ | %32,0 |
| Bakacak Köyü | 1 | 186 | %90,9 | AKP | %37,6 |
| Bakacaklıçiftliği Köyü | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %45,1 |
| Balıklıçeşme Köyü | 3 | 938 | %91,3 | AKP | %51,2 |
| Bekirli Köyü | 1 | 200 | %94,5 | CHP | %43,6 |
| Bezirganlar Köyü | 1 | 110 | %95,5 | AKP | %67,3 |
| Bozlar Köyü | 2 | 421 | %94,3 | CHP | %38,6 |
| Camialan Köyü | 1 | 48 | %100,0 | AKP | %45,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.431 | %91,7 | AKP | %35,7 |
| Cihadiye Köyü | 1 | 120 | %95,0 | AKP | %49,6 |
| Danişment Köyü | 2 | 445 | %94,8 | AKP | %44,5 |
| Dereköy | 1 | 172 | %88,4 | AKP | %53,1 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 252 | %95,2 | AKP | %48,0 |
| Doğancı Köyü | 1 | 92 | %98,9 | AKP | %46,7 |
| Dikmen Köyü | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %74,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 338 | %95,3 | AKP | %39,8 |
| Emirorman Köyü | 1 | 47 | %100,0 | CHP | %41,3 |
| Esentepe Mah. | 6 | 2.114 | %92,5 | AKP | %43,9 |
| Eskibalıklı Köyü | 1 | 172 | %96,5 | AKP | %64,9 |
| Eybekli Köyü | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %40,3 |
| Eğridere Köyü | 1 | 145 | %91,0 | CHP | %32,3 |
| Gazikemal Mah. | 4 | 1.254 | %90,0 | CHP | %37,9 |
| Gemicikırı Köyü | 1 | 295 | %92,5 | AKP | %55,1 |
| Geredelli Köyü | 1 | 77 | %93,5 | AKP | %51,5 |
| Gerlengeç Köyü | 2 | 422 | %93,6 | CHP | %45,9 |
| Geyikkırı Köyü | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %39,3 |
| Göktepe Köyü | 1 | 344 | %93,9 | AKP | %55,2 |
| Güleç Köyü | 2 | 424 | %93,6 | AKP | %40,9 |
| Gümüşçay-Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.001 | %90,7 | CHP | %40,9 |
| Gümüşçay-İğdelik Mah. | 2 | 694 | %92,1 | CHP | %40,9 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 294 | %90,5 | AKP | %41,7 |
| Gürgendere Köyü | 1 | 88 | %83,0 | AKP | %41,7 |
| Gürçeşme Köyü | 1 | 297 | %91,3 | AKP | %66,5 |
| Güvemalan Köyü | 2 | 552 | %92,0 | CHP | %38,1 |
| Hacıhüseyinyaylası Köyü | 1 | 299 | %96,0 | AKP | %67,3 |
| Hacıköy | 1 | 215 | %95,8 | AKP | %46,4 |
| Hacıpehlivan Köyü | 1 | 344 | %91,0 | AKP | %66,7 |
| Hamdibey Mah. | 34 | 12.442 | %91,3 | AKP | %39,2 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 242 | %88,8 | AKP | %44,1 |
| Havdan Köyü | 1 | 169 | %89,4 | MHP | %49,7 |
| Hoşoba Köyü | 1 | 187 | %94,7 | AKP | %40,4 |
| Hisarlı Köyü | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %60,6 |
| Ilıcabaşı Köyü | 1 | 48 | %95,8 | AKP | %48,9 |
| Işıkeli Köyü | 1 | 136 | %98,5 | AKP | %70,5 |
| Kahvetepe Köyü | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %53,5 |
| Kalafat Köyü | 2 | 472 | %90,5 | AKP | %34,2 |
| Kaldırımbaşı Köyü | 2 | 570 | %94,9 | AKP | %43,3 |
| Kanibey Köyü | 1 | 220 | %94,6 | AKP | %50,7 |
| Kapanbeleni Köyü | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %45,5 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 131 | %98,5 | AKP | %63,0 |
| Karabiga-Ulucamii Mah. | 2 | 633 | %89,7 | AKP | %39,6 |
| Karabiga-Yalı Mah. | 3 | 1.004 | %90,0 | AKP | %37,5 |
| Karabiga-Zeytinlik Mah. | 3 | 954 | %91,4 | AKP | %40,8 |
| Karacaali Köyü | 1 | 123 | %94,3 | AKP | %46,0 |
| Karahamzalar Köyü | 1 | 236 | %94,9 | AKP | %37,7 |
| Karapürçek Köyü | 1 | 59 | %101,7 | AKP | %39,0 |
| Katrancı Köyü | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %60,8 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 196 | %93,9 | AKP | %56,9 |
| Kaynarca Köyü | 1 | 100 | %100,0 | AKP | %62,6 |
| Kazmalı Köyü | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %27,0 |
| Kaşıkçıoba Köyü | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %34,6 |
| Kemer Köyü | 2 | 414 | %90,8 | AKP | %27,1 |
| Kepekli Köyü | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %50,5 |
| Kocagür Köyü | 2 | 491 | %95,1 | AKP | %52,6 |
| Kozçeşme Köyü | 2 | 699 | %90,7 | AKP | %52,1 |
| Kuruoba Köyü | 1 | 291 | %91,8 | AKP | %37,7 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %35,1 |
| Otlukdere Köyü | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %47,6 |
| Ovacık Köyü | 1 | 92 | %102,2 | AKP | %45,6 |
| Paşaçayı Köyü | 1 | 134 | %99,3 | AKP | %66,7 |
| Pekmezli Köyü | 1 | 296 | %92,6 | CHP | %39,1 |
| Ramazanlar Köyü | 1 | 152 | %94,7 | CHP | %50,4 |
| Sakarya Mah. | 35 | 12.868 | %91,8 | AKP | %32,1 |
| Sarıca Köyü | 1 | 187 | %95,7 | AKP | %43,1 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 138 | %96,4 | CHP | %38,6 |
| Sarısıvat Köyü | 1 | 141 | %97,9 | AKP | %64,1 |
| Sarnıçköy | 2 | 66 | %106,1 | AKP | %33,8 |
| Savaştepe Köyü | 1 | 149 | %87,9 | AKP | %43,7 |
| Sazoba Köyü | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %31,2 |
| Selvi Köyü | 1 | 375 | %93,9 | AKP | %66,7 |
| Sığırcık Köyü | 1 | 209 | %95,7 | AKP | %48,2 |
| Sinekçi Köyü | 1 | 307 | %90,2 | AKP | %40,2 |
| Tokatkırı Köyü | 1 | 214 | %95,3 | AKP | %37,6 |
| Turan Mah. | 6 | 1.942 | %86,5 | AKP | %44,9 |
| Türkbakacak Köyü | 1 | 92 | %89,1 | CHP | %40,0 |
| Yanıç Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %58,5 |
| Yeniceköy Mah. | 5 | 1.679 | %93,5 | AKP | %43,9 |
| Yenimahalle Köyü | 1 | 180 | %91,1 | AKP | %63,3 |
| Yeniçiftlik Köyü | 3 | 913 | %92,3 | CHP | %43,0 |
| Yeşilköy | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %70,4 |
| Yolindi Köyü | 2 | 594 | %93,9 | AKP | %47,6 |
| Yukarıdemirci Köyü | 1 | 63 | %87,3 | AKP | %36,4 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 150 | %90,7 | CHP | %42,3 |
| Çavuşköy Mah. | 2 | 537 | %94,4 | AKP | %49,0 |
| Çeltik Köyü | 1 | 232 | %96,1 | AKP | %53,9 |
| Çelikgürü Köyü | 1 | 257 | %93,0 | AKP | %59,0 |
| Çeşmealtı Köyü | 1 | 328 | %95,4 | AKP | %42,8 |
| Çınardere Köyü | 1 | 100 | %90,0 | AKP | %43,2 |
| Çınarköprü Köyü | 1 | 76 | %101,3 | AKP | %42,3 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 31 | %103,2 | AKP | %40,0 |
| Örtülüce Köyü | 3 | 983 | %94,5 | AKP | %52,6 |
| İdriskoru Köyü | 2 | 510 | %92,2 | AKP | %43,8 |
| İlyasalan Köyü | 1 | 125 | %84,8 | AKP | %48,0 |
| İskenderköy | 1 | 50 | %96,0 | AKP | %43,8 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.468 | %91,1 | CHP | %38,7 |
| Şakirbey Köyü | 1 | 184 | %99,5 | AKP | %43,8 |
| Şirinköy | 1 | 111 | %100,0 | CHP | %38,1 |
| Şirintepe Mah. | 17 | 5.796 | %92,5 | AKP | %32,7 |