Yıldırım · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYıldırım ilçesi
%43,3
AK PARTİ birinci
417.647 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yıldırım ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,3 ile birinci; 417.647 geçerli oy, katılım %90,0.
Yıldırım
Kayıtlı seçmen 475.551 · Oy kullanan 427.864 (katılım %90,0) · Geçerli 417.647 · Geçersiz 10.217
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 180.781 | %43,3 |
| CHP | 78.323 | %18,8 |
| İYİ | 37.981 | %9,1 |
| MHP | 34.357 | %8,2 |
| DEM | 32.847 | %7,9 |
| YRP | 17.787 | %4,3 |
| ZAFER | 16.604 | %4,0 |
| MEMLEKET | 5.482 | %1,3 |
| BBP | 3.191 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.494 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.407 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 1.250 | %0,3 |
| AP | 1.156 | %0,3 |
| ANAP | 676 | %0,2 |
| AB | 603 | %0,1 |
| SOL | 495 | %0,1 |
| MİLLET | 482 | %0,1 |
| TKP | 445 | %0,1 |
| VATAN | 374 | %0,1 |
| HAK-PAR | 257 | %0,1 |
| HKP | 229 | %0,1 |
| TKH | 132 | %0,0 |
| Salican Mustafa (bağımsız) | 89 | %0,0 |
| YP | 85 | %0,0 |
| Kemal Tüfenk (bağımsız) | 57 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 46 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 152Evler Mah. | 18 | 6.629 | %91,0 | AKP | %40,4 |
| 75.Yıl Mah. | 21 | 7.604 | %91,2 | AKP | %40,3 |
| Akçağlayan Mah. | 32 | 11.796 | %89,9 | AKP | %40,4 |
| Anadolu Mah. | 5 | 1.627 | %89,2 | AKP | %50,3 |
| Arabayatağı Mah. | 41 | 15.248 | %88,5 | AKP | %46,9 |
| Balaban Mah. | 1 | 196 | %102,0 | AKP | %68,9 |
| Baruthane Mah. | 16 | 5.967 | %89,3 | AKP | %45,1 |
| Bağlaraltı Mah. | 36 | 13.412 | %90,4 | AKP | %40,3 |
| Beyazıt Mah. | 15 | 5.691 | %90,3 | AKP | %46,4 |
| Cumalıkızık Mah. | 2 | 583 | %92,1 | AKP | %47,6 |
| Davutdede Mah. | 14 | 5.178 | %90,5 | AKP | %42,2 |
| Davutkadı Mah. | 16 | 5.758 | %91,2 | AKP | %45,1 |
| Demetevler Mah. | 19 | 7.029 | %89,4 | AKP | %49,2 |
| Değirmenlikızık Mah. | 31 | 11.528 | %89,3 | AKP | %43,6 |
| Değirmenönü Mah. | 45 | 16.918 | %87,5 | AKP | %41,2 |
| Duaçınarı Mah. | 6 | 2.202 | %90,8 | AKP | %49,9 |
| Emirsultan Mah. | 13 | 4.765 | %90,0 | AKP | %47,6 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 19 | 6.920 | %90,6 | CHP | %33,9 |
| Erikli Mah. | 24 | 8.928 | %91,0 | AKP | %41,3 |
| Esenevler Mah. | 34 | 12.877 | %90,7 | AKP | %40,0 |
| Eğitim Mah. | 22 | 8.298 | %89,9 | AKP | %41,1 |
| Fidyekızık Mah. | 10 | 3.612 | %90,0 | AKP | %44,0 |
| Güllük Mah. | 19 | 7.226 | %91,6 | AKP | %46,7 |
| Hacıseyfettin Mah. | 16 | 5.915 | %89,7 | AKP | %41,8 |
| Hacivat Mah. | 31 | 11.510 | %90,1 | AKP | %45,4 |
| Hamamlıkızık Mah. | 2 | 481 | %96,1 | AKP | %57,7 |
| Hocataşkın Mah. | 3 | 1.056 | %88,1 | AKP | %41,9 |
| Kaplıkaya Mah. | 8 | 2.829 | %91,9 | CHP | %35,6 |
| Karaağaç Mah. | 14 | 5.230 | %90,3 | CHP | %38,9 |
| Karamazak Mah. | 9 | 3.109 | %89,1 | AKP | %36,9 |
| Karapınar Mah. | 26 | 9.382 | %90,3 | AKP | %45,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 19 | 7.007 | %89,8 | AKP | %45,7 |
| Kurtoğlu Mah. | 8 | 2.803 | %87,5 | CHP | %38,8 |
| Maltepe Mah. | 13 | 4.814 | %87,0 | AKP | %42,3 |
| Mehmetakifersoy Mah. | 14 | 5.277 | %89,4 | AKP | %45,0 |
| Mevlana Mah. | 19 | 6.987 | %90,0 | AKP | %52,5 |
| Meydancık Mah. | 5 | 1.716 | %86,5 | AKP | %46,1 |
| Mollaarap Mah. | 18 | 6.650 | %90,4 | AKP | %36,9 |
| Musababa Mah. | 7 | 2.430 | %90,3 | AKP | %44,8 |
| Millet Mah. | 71 | 26.671 | %89,8 | AKP | %44,9 |
| Mimarsinan Mah. | 24 | 9.110 | %92,5 | AKP | %40,1 |
| Namazgah Mah. | 9 | 3.360 | %89,5 | CHP | %33,9 |
| Ortabağlar Mah. | 31 | 11.589 | %90,8 | AKP | %42,8 |
| Piremir Mah. | 26 | 9.547 | %90,3 | AKP | %40,8 |
| Sakarya Mah. | 19 | 7.083 | %90,2 | AKP | %58,5 |
| Samanlı Mah. | 19 | 6.847 | %91,6 | AKP | %58,1 |
| Selçukbey Mah. | 24 | 8.494 | %90,4 | AKP | %41,2 |
| Selimzade Mah. | 8 | 2.812 | %88,3 | AKP | %40,9 |
| Sıracevizler Mah. | 14 | 5.037 | %90,1 | AKP | %45,1 |
| Sinandede Mah. | 14 | 5.051 | %90,5 | AKP | %45,4 |
| Siteler Mah. | 11 | 4.172 | %92,4 | CHP | %38,1 |
| Teferrüç Mah. | 12 | 4.435 | %90,6 | AKP | %38,3 |
| Ulus Mah. | 30 | 11.210 | %87,8 | AKP | %41,0 |
| Umurbey Mah. | 13 | 4.549 | %90,8 | CHP | %39,6 |
| Vakıf Mah. | 16 | 5.760 | %87,9 | AKP | %41,6 |
| Vatan Mah. | 18 | 6.681 | %92,5 | AKP | %53,6 |
| Yavuzselim Mah. | 29 | 10.741 | %91,0 | AKP | %51,7 |
| Yediselviler Mah. | 10 | 3.500 | %89,3 | AKP | %47,0 |
| Yenimahalle Mah. | 9 | 3.271 | %90,1 | AKP | %34,8 |
| Yeşil Mah. | 6 | 2.079 | %86,7 | AKP | %34,6 |
| Yeşilyayla Mah. | 13 | 4.865 | %89,0 | AKP | %46,2 |
| Yıldırım Mah. | 15 | 5.471 | %90,5 | AKP | %44,8 |
| Yunusemre Mah. | 21 | 7.928 | %90,3 | AKP | %48,5 |
| Yiğitler Mah. | 23 | 8.551 | %90,7 | AKP | %46,9 |
| Zeyniler Mah. | 1 | 159 | %99,4 | AKP | %42,2 |
| Zümrütevler Mah. | 26 | 9.384 | %89,6 | AKP | %47,2 |
| Çelebi Mehmet Mah. | 13 | 4.632 | %84,8 | DEM | %45,4 |
| Çınarönü Mah. | 25 | 9.503 | %91,7 | AKP | %45,2 |
| İsabey Mah. | 10 | 3.788 | %87,3 | AKP | %43,8 |
| Şükraniye Mah. | 19 | 6.889 | %90,8 | AKP | %45,7 |
| Şirinevler Mah. | 41 | 15.194 | %89,4 | AKP | %41,9 |