Orhangazi · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiOrhangazi ilçesi
%36,4
AK PARTİ birinci
56.266 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Orhangazi ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,4 ile birinci; 56.266 geçerli oy, katılım %91,1.
Orhangazi
Kayıtlı seçmen 63.161 · Oy kullanan 57.538 (katılım %91,1) · Geçerli 56.266 · Geçersiz 1.272
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 20.468 | %36,4 |
| CHP | 14.237 | %25,3 |
| İYİ | 8.830 | %15,7 |
| MHP | 5.129 | %9,1 |
| YRP | 2.005 | %3,6 |
| ZAFER | 1.721 | %3,1 |
| DEM | 1.158 | %2,1 |
| MEMLEKET | 828 | %1,5 |
| BBP | 354 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 327 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 289 | %0,5 |
| AP | 179 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 165 | %0,3 |
| ANAP | 122 | %0,2 |
| AB | 88 | %0,2 |
| VATAN | 88 | %0,2 |
| MİLLET | 64 | %0,1 |
| TKP | 62 | %0,1 |
| HKP | 46 | %0,1 |
| SOL | 31 | %0,1 |
| HAK-PAR | 29 | %0,1 |
| YP | 18 | %0,0 |
| TKH | 17 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| Salican Mustafa (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Kemal Tüfenk (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akharem Mah. | 1 | 266 | %92,1 | CHP | %36,6 |
| Arapzade Mah. | 61 | 21.712 | %91,1 | AKP | %38,3 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 102 | %97,1 | AKP | %62,2 |
| Camiikebir Mah. | 17 | 6.118 | %89,8 | AKP | %32,5 |
| Cihanköy Mah. | 1 | 137 | %93,4 | AKP | %36,0 |
| Dutluca Mah. | 1 | 243 | %89,7 | CHP | %39,1 |
| Fatih Mah. | 3 | 821 | %95,3 | AKP | %60,0 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 250 | %94,8 | İYİ | %27,4 |
| Gedelek Mah. | 3 | 871 | %90,7 | AKP | %51,1 |
| Gemiç Mah. | 1 | 182 | %89,0 | AKP | %38,4 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 252 | %91,7 | CHP | %32,0 |
| Gürle Mah. | 1 | 194 | %92,8 | İYİ | %34,1 |
| Hamzalı Mah. | 1 | 149 | %91,3 | AKP | %39,0 |
| Heceler Mah. | 1 | 197 | %93,9 | AKP | %39,2 |
| Hürriyet Mah. | 26 | 8.896 | %92,0 | AKP | %34,1 |
| Karsak Mah. | 1 | 219 | %92,2 | CHP | %39,7 |
| Keramet Mah. | 3 | 810 | %92,1 | CHP | %46,6 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 164 | %93,9 | AKP | %69,3 |
| Muradiye Mah. | 22 | 7.371 | %90,1 | AKP | %38,8 |
| Narlıca Mah. | 2 | 736 | %92,4 | AKP | %43,9 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 496 | %92,5 | CHP | %43,7 |
| Paşapınar Mah. | 1 | 222 | %91,9 | AKP | %29,1 |
| Sölöz Mah. | 3 | 877 | %92,3 | AKP | %36,8 |
| Tekke Mah. | 17 | 5.625 | %90,5 | AKP | %37,2 |
| Yenigürle Mah. | 2 | 485 | %90,1 | CHP | %41,8 |
| Yeniköy Mah. | 7 | 2.344 | %90,9 | CHP | %31,7 |
| Yenisölöz Mah. | 2 | 587 | %86,2 | AKP | %44,9 |
| Çakırlı Mah. | 4 | 1.208 | %93,7 | CHP | %51,4 |
| Çeltikçi Mah. | 2 | 546 | %88,3 | AKP | %34,1 |
| Örnekköy Mah. | 2 | 453 | %93,6 | AKP | %61,9 |
| Üreğil Mah. | 2 | 628 | %91,9 | AKP | %41,3 |