Kestel · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKestel ilçesi
%39,7
AK PARTİ birinci
49.111 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kestel ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,7 ile birinci; 49.111 geçerli oy, katılım %91,0.
Kestel
Kayıtlı seçmen 55.098 · Oy kullanan 50.112 (katılım %91,0) · Geçerli 49.111 · Geçersiz 1.001
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 19.512 | %39,7 |
| CHP | 10.895 | %22,2 |
| MHP | 5.164 | %10,5 |
| İYİ | 4.788 | %9,8 |
| YRP | 2.617 | %5,3 |
| DEM | 2.470 | %5,0 |
| ZAFER | 1.677 | %3,4 |
| MEMLEKET | 511 | %1,0 |
| BBP | 300 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 274 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 180 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 132 | %0,3 |
| AP | 123 | %0,3 |
| SOL | 86 | %0,2 |
| ANAP | 72 | %0,2 |
| TKP | 68 | %0,1 |
| AB | 60 | %0,1 |
| VATAN | 49 | %0,1 |
| MİLLET | 39 | %0,1 |
| HKP | 26 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,0 |
| TKH | 15 | %0,0 |
| Salican Mustafa (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| YP | 10 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| Kemal Tüfenk (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetvefikpaşa Mah. | 25 | 9.230 | %91,6 | AKP | %39,9 |
| Aksu Mah. | 1 | 303 | %99,0 | AKP | %49,1 |
| Alaçam Mah. | 2 | 398 | %97,5 | AKP | %62,3 |
| Ağlaşan Mah. | 1 | 87 | %96,6 | AKP | %45,0 |
| Babasultan Mah. | 2 | 677 | %95,4 | AKP | %53,8 |
| Barakfakih Mah. | 3 | 935 | %92,5 | AKP | %60,1 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 200 | %96,5 | AKP | %51,6 |
| Derekızık Mah. | 2 | 588 | %94,7 | AKP | %40,3 |
| Dudaklı Mah. | 1 | 303 | %91,4 | AKP | %41,6 |
| Erdoğan Mah. | 2 | 424 | %96,5 | AKP | %41,3 |
| Esentepe Mah. | 11 | 4.166 | %91,6 | AKP | %38,8 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 43 | %109,3 | AKP | %29,6 |
| Gölcük Mah. | 2 | 416 | %94,5 | AKP | %43,1 |
| Gözede Mah. | 1 | 336 | %91,7 | AKP | %60,7 |
| Kale Mah. | 22 | 8.069 | %91,7 | CHP | %35,5 |
| Kayacık Mah. | 1 | 102 | %94,1 | AKP | %58,7 |
| Kazancı Mah. | 1 | 142 | %96,5 | AKP | %59,3 |
| Kozluören Mah. | 1 | 345 | %94,2 | AKP | %42,0 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 228 | %91,7 | AKP | %51,0 |
| Narlıdere Mah. | 2 | 435 | %95,6 | AKP | %63,0 |
| Nüzhetiye Mah. | 1 | 52 | %101,9 | AKP | %47,1 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 442 | %98,0 | AKP | %56,7 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 183 | %92,4 | AKP | %43,2 |
| Sayfiye Mah. | 1 | 131 | %99,2 | AKP | %58,5 |
| Saitabat Mah. | 1 | 313 | %96,2 | AKP | %35,4 |
| Serme Mah. | 2 | 516 | %94,6 | AKP | %52,3 |
| Seymen Mah. | 1 | 299 | %94,3 | AKP | %40,0 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 198 | %97,0 | AKP | %53,0 |
| Turanköy Mah. | 1 | 299 | %93,7 | AKP | %61,4 |
| Vanimehmet Mah. | 39 | 14.531 | %91,3 | AKP | %44,6 |
| Yağmurlu Mah. | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %64,6 |
| Yeni Mah. | 25 | 9.107 | %84,4 | CHP | %36,8 |
| Çataltepe Mah. | 2 | 727 | %94,6 | AKP | %43,2 |
| Ümitalan Mah. | 2 | 524 | %94,9 | AKP | %59,5 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 264 | %93,2 | AKP | %57,7 |