%36,1
AK PARTİ birinci
57.884 geçerli oy · katılım %90,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karacabey ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,1 ile birinci; 57.884 geçerli oy, katılım %90,7.
Kayıtlı seçmen 65.691 · Oy kullanan 59.554 (katılım %90,7) · Geçerli 57.884 · Geçersiz 1.670
Karacabey Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 20.882 | %36,1 |
| CHP | 13.284 | %23,0 |
| İYİ | 9.807 | %16,9 |
| MHP | 4.609 | %8,0 |
| DEM | 2.751 | %4,8 |
| ZAFER | 1.734 | %3,0 |
| YRP | 1.395 | %2,4 |
| MEMLEKET | 789 | %1,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 422 | %0,7 |
| TİP | 388 | %0,7 |
| BBP | 327 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 311 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 256 | %0,4 |
| AP | 223 | %0,4 |
| VATAN | 132 | %0,2 |
| ANAP | 127 | %0,2 |
| AB | 75 | %0,1 |
| MİLLET | 69 | %0,1 |
| SOL | 60 | %0,1 |
| HAK-PAR | 53 | %0,1 |
| HKP | 53 | %0,1 |
| TKP | 46 | %0,1 |
| TKH | 21 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 19 | %0,0 |
| YP | 17 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Oktay Çınar (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Kemal Tüfenk (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Salican Mustafa (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karacabey mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullahpaşa Mah. | 3 | 907 | %91,0 | CHP | %32,0 |
| Akhisar Mah. | 1 | 220 | %92,7 | CHP | %39,8 |
| Akçakoyun Mah. | 1 | 247 | %91,9 | AKP | %29,3 |
| Akçasusurluk Mah. | 1 | 168 | %91,7 | CHP | %30,7 |
| Arız Mah. | 1 | 156 | %93,0 | AKP | %39,6 |
| Bakırköy Mah. | 2 | 448 | %92,4 | CHP | %45,9 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 87 | %97,7 | CHP | %45,8 |
| Bayramdere Mah. | 4 | 1.302 | %87,4 | AKP | %40,6 |
| Beylik Mah. | 2 | 510 | %92,6 | AKP | %33,6 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 329 | %95,1 | AKP | %42,0 |
| Canbalı Mah. | 4 | 1.496 | %88,2 | AKP | %43,8 |
| Canbaz Mah. | 1 | 277 | %89,2 | CHP | %37,6 |
| Danişment Mah. | 1 | 315 | %89,2 | AKP | %37,1 |
| Dağesemen Mah. | 1 | 70 | %94,3 | DEM | %30,3 |
| Dağkadı Mah. | 2 | 593 | %84,5 | AKP | %37,3 |
| Doğla Mah. | 1 | 236 | %93,6 | AKP | %56,1 |
| Drama Mah. | 4 | 1.373 | %92,2 | CHP | %33,6 |
| Ekmekçi Mah. | 1 | 262 | %92,4 | AKP | %57,8 |
| Ekinli Mah. | 1 | 249 | %98,0 | CHP | %36,6 |
| Emirsultan Mah. | 16 | 5.891 | %90,9 | AKP | %36,6 |
| Esentepe Mah. | 7 | 2.636 | %89,1 | AKP | %34,3 |
| Eskikaraağaç Mah. | 1 | 195 | %96,9 | AKP | %32,6 |
| Eskisarıbey Mah. | 1 | 264 | %94,3 | İYİ | %32,1 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 188 | %87,2 | AKP | %26,5 |
| Garipçe Mah. | 3 | 957 | %90,2 | CHP | %33,1 |
| Gazi Mah. | 23 | 8.606 | %90,9 | AKP | %42,6 |
| Gölecik Mah. | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %51,1 |
| Gölkıyı Mah. | 1 | 156 | %91,7 | AKP | %27,7 |
| Gönü Mah. | 1 | 319 | %90,0 | AKP | %31,4 |
| Güngörmez Mah. | 1 | 96 | %103,1 | AKP | %26,3 |
| Hamidiye Mah. | 7 | 2.283 | %85,0 | AKP | %47,4 |
| Harmanlı Mah. | 2 | 454 | %88,1 | İYİ | %31,7 |
| Hayırlar Mah. | 1 | 102 | %93,1 | AKP | %34,8 |
| Hotanlı Mah. | 1 | 297 | %92,9 | AKP | %42,8 |
| Hüdavendigar Mah. | 6 | 2.103 | %91,3 | AKP | %28,5 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 265 | %93,2 | CHP | %42,3 |
| Karacaahmet Mah. | 5 | 1.897 | %90,5 | AKP | %32,4 |
| Karakoca Mah. | 2 | 691 | %91,9 | AKP | %50,4 |
| Karasu Mah. | 1 | 93 | %92,5 | CHP | %27,7 |
| Kedikaya Mah. | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %25,9 |
| Keşlik Mah. | 2 | 388 | %93,3 | AKP | %33,7 |
| Kıranlar Mah. | 1 | 132 | %93,2 | AKP | %49,6 |
| Kulakpınar Mah. | 1 | 174 | %97,1 | AKP | %58,1 |
| Kurşunlu Mah. | 2 | 627 | %91,2 | AKP | %43,7 |
| Küçükkaraağaç Mah. | 1 | 195 | %93,3 | AKP | %38,6 |
| Mamuriyet Mah. | 2 | 429 | %90,7 | AKP | %45,0 |
| Mecidiye Mah. | 3 | 821 | %94,0 | AKP | %29,2 |
| Muratlı Mah. | 1 | 224 | %95,1 | AKP | %36,4 |
| Nasrettin Mah. | 3 | 1.109 | %90,6 | AKP | %30,8 |
| Okçular Mah. | 1 | 170 | %91,8 | AKP | %31,3 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 108 | %89,8 | CHP | %49,0 |
| Ortasarıbey Mah. | 1 | 317 | %92,1 | CHP | %30,5 |
| Ova Hamidiye Mah. | 1 | 288 | %93,4 | AKP | %35,9 |
| Ovaesemen Mah. | 1 | 255 | %92,2 | CHP | %33,2 |
| Runguşpaşa Mah. | 5 | 1.857 | %91,3 | CHP | %29,1 |
| Saadet Mah. | 7 | 2.557 | %86,5 | AKP | %47,5 |
| Sazlıca Mah. | 1 | 167 | %93,4 | CHP | %32,4 |
| Selimiye Mah. | 4 | 1.389 | %90,7 | AKP | %29,6 |
| Seyran Mah. | 1 | 332 | %89,5 | CHP | %32,3 |
| Sırabademler Mah. | 13 | 4.597 | %91,5 | AKP | %40,3 |
| Subaşı Mah. | 2 | 572 | %92,1 | AKP | %35,2 |
| Sultaniye Mah. | 2 | 581 | %91,1 | İYİ | %29,9 |
| Tabaklar Mah. | 3 | 980 | %88,1 | CHP | %32,9 |
| Tavşanlı Mah. | 8 | 2.819 | %90,2 | CHP | %30,9 |
| Taşlık Mah. | 1 | 213 | %96,2 | AKP | %36,5 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 172 | %89,5 | AKP | %51,0 |
| Tophisar Mah. | 1 | 295 | %88,8 | AKP | %41,0 |
| Uluabat Mah. | 2 | 421 | %89,8 | AKP | %36,8 |
| Yarış Mah. | 1 | 181 | %87,9 | AKP | %43,6 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.093 | %90,9 | AKP | %46,6 |
| Yenice Mah. | 3 | 995 | %94,5 | AKP | %28,4 |
| Yenikaraağaç Mah. | 2 | 553 | %90,6 | AKP | %47,9 |
| Yenisarıbey Mah. | 1 | 254 | %94,9 | AKP | %31,5 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 164 | %90,2 | CHP | %48,6 |
| Yolağzı Mah. | 2 | 450 | %90,9 | CHP | %35,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 162 | %87,0 | CHP | %42,7 |
| Çarıkköy Mah. | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %22,6 |
| Çavuş Mah. | 1 | 243 | %92,2 | AKP | %53,7 |
| Çeşnigir Mah. | 1 | 129 | %91,5 | AKP | %33,3 |
| Örencik Mah. | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %34,2 |
| İkizce Mah. | 2 | 394 | %94,4 | CHP | %43,3 |
| İnkaya Mah. | 1 | 111 | %91,0 | AKP | %59,6 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 404 | %92,3 | AKP | %36,4 |
| Şahmelek Mah. | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %52,7 |
| Şahinköy Mah. | 1 | 180 | %94,4 | CHP | %38,2 |