%47,0
AK PARTİ birinci
4.457 geçerli oy · katılım %90,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Harmancık ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,0 ile birinci; 4457 geçerli oy, katılım %90,7.
Kayıtlı seçmen 5.191 · Oy kullanan 4.708 (katılım %90,7) · Geçerli 4.457 · Geçersiz 251
Harmancık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.096 | %47,0 |
| CHP | 767 | %17,2 |
| MHP | 478 | %10,7 |
| İYİ | 435 | %9,8 |
| YRP | 332 | %7,5 |
| ZAFER | 91 | %2,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 43 | %1,0 |
| MEMLEKET | 37 | %0,8 |
| BBP | 35 | %0,8 |
| AP | 29 | %0,7 |
| ANAP | 22 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 16 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,3 |
| AB | 10 | %0,2 |
| HKP | 10 | %0,2 |
| HAK-PAR | 9 | %0,2 |
| DEM | 9 | %0,2 |
| VATAN | 8 | %0,2 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| TKP | 4 | %0,1 |
| SOL | 2 | %0,0 |
| Kemal Tüfenk (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Harmancık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %65,0 |
| Alutca Mah. | 1 | 24 | %112,5 | AKP | %48,0 |
| Balatdanişment Mah. | 1 | 96 | %94,8 | AKP | %58,3 |
| Ballısaray Mah. | 1 | 236 | %89,0 | AKP | %45,5 |
| Bekdemirler Mah. | 1 | 122 | %93,4 | AKP | %44,2 |
| Dedebali Mah. | 2 | 86 | %95,4 | AKP | %53,3 |
| Delicegüney Mah. | 1 | 30 | %96,7 | AKP | %64,3 |
| Dutluca Mah. | 2 | 142 | %95,1 | AKP | %57,1 |
| Ece Mah. | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %48,8 |
| Gedikören Mah. | 2 | 176 | %93,8 | AKP | %50,0 |
| Gökçeler Mah. | 2 | 149 | %94,0 | AKP | %60,0 |
| Gülözü Mah. | 1 | 227 | %91,6 | AKP | %51,5 |
| Harmancık Akalan Mah. | 1 | 160 | %86,3 | AKP | %37,9 |
| Hopandanişment Mah. | 2 | 149 | %94,6 | AKP | %39,1 |
| Ilıcaksu Mah. | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %65,5 |
| Karaca Mah. | 1 | 158 | %86,7 | AKP | %55,0 |
| Kepekdere Mah. | 1 | 134 | %88,1 | AKP | %28,0 |
| Kılavuzlar Mah. | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %55,6 |
| Kışmanlar Mah. | 1 | 168 | %91,1 | AKP | %61,7 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 24 | %112,5 | AKP | %48,0 |
| Kozluca Mah. | 1 | 65 | %90,8 | AKP | %50,9 |
| Merkez Mah. | 6 | 1.713 | %86,4 | AKP | %40,5 |
| Nalbant Mah. | 1 | 139 | %87,8 | AKP | %43,4 |
| Okçular Mah. | 1 | 44 | %109,1 | AKP | %44,7 |
| Saçaklı Mah. | 1 | 31 | %106,5 | AKP | %74,2 |
| Yayabaşı Mah. | 1 | 108 | %90,7 | AKP | %39,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 84 | %97,6 | AKP | %55,7 |
| Çakmak Mah. | 1 | 156 | %87,8 | AKP | %50,8 |
| Çamoğlu Mah. | 1 | 43 | %102,3 | AKP | %51,4 |
| Çatalsöğüt Mah. | 2 | 317 | %94,0 | AKP | %47,8 |
| İshaklar Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %60,0 |