Büyükorhan · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBüyükorhan ilçesi
%59,4
AK PARTİ birinci
6.733 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Büyükorhan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %59,4 ile birinci; 6733 geçerli oy, katılım %91,4.
Büyükorhan
Kayıtlı seçmen 7.833 · Oy kullanan 7.162 (katılım %91,4) · Geçerli 6.733 · Geçersiz 429
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 3.999 | %59,4 |
| CHP | 657 | %9,8 |
| İYİ | 586 | %8,7 |
| MHP | 452 | %6,7 |
| YRP | 297 | %4,4 |
| BBP | 235 | %3,5 |
| ZAFER | 108 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 88 | %1,3 |
| AP | 41 | %0,6 |
| MEMLEKET | 38 | %0,6 |
| HAK-PAR | 34 | %0,5 |
| ANAP | 30 | %0,5 |
| AB | 26 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,3 |
| HKP | 17 | %0,3 |
| VATAN | 15 | %0,2 |
| DEM | 14 | %0,2 |
| TİP | 14 | %0,2 |
| TKP | 12 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 12 | %0,2 |
| SOL | 11 | %0,2 |
| MİLLET | 7 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| Salican Mustafa (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Oktay Çınar (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| Kemal Tüfenk (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 318 | %93,7 | AKP | %85,7 |
| Akçasaz Mah. | 1 | 135 | %82,2 | AKP | %67,0 |
| Armutçuk Mah. | 1 | 214 | %84,1 | AKP | %43,3 |
| Bademlik Mah. | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %51,2 |
| Balaban Mah. | 1 | 188 | %95,7 | AKP | %61,5 |
| Bayındır Mah. | 1 | 83 | %85,5 | AKP | %80,6 |
| Burunca Mah. | 1 | 107 | %99,1 | AKP | %87,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 331 | %80,4 | AKP | %33,3 |
| Danacılar Mah. | 1 | 176 | %90,9 | AKP | %62,4 |
| Danaçalı Mah. | 1 | 131 | %97,7 | AKP | %84,4 |
| Demirler Mah. | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %70,7 |
| Derecik Mah. | 1 | 37 | %100,0 | AKP | %58,8 |
| Durhasan Mah. | 1 | 259 | %92,3 | AKP | %61,1 |
| Düğüncüler Mah. | 1 | 121 | %92,6 | AKP | %84,0 |
| Elekçalı Mah. | 1 | 35 | %111,4 | AKP | %82,1 |
| Ericek Mah. | 1 | 160 | %88,8 | AKP | %63,7 |
| Gedikler Mah. | 1 | 174 | %94,8 | AKP | %64,8 |
| Geynik Mah. | 1 | 129 | %95,4 | AKP | %50,9 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %67,4 |
| Hacılar Mah. | 1 | 99 | %100,0 | AKP | %45,9 |
| Hemşeriler Mah. | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %70,4 |
| Hocahasan Mah. | 2 | 413 | %88,6 | AKP | %30,4 |
| Karaağız Mah. | 1 | 161 | %94,4 | AKP | %63,7 |
| Karalar Mah. | 1 | 97 | %94,9 | AKP | %62,2 |
| Karaçukur Mah. | 1 | 53 | %94,3 | AKP | %70,2 |
| Kayapa Mah. | 1 | 166 | %90,4 | AKP | %73,0 |
| Kınık Mah. | 3 | 642 | %92,1 | AKP | %61,9 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 122 | %95,1 | AKP | %77,1 |
| Mazlumlar Mah. | 1 | 257 | %89,9 | AKP | %59,6 |
| Orhan Mah. | 3 | 952 | %85,0 | AKP | %37,6 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 46 | %89,1 | CHP | %35,9 |
| Perçin Mah. | 1 | 92 | %92,4 | AKP | %57,1 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 166 | %94,0 | AKP | %68,0 |
| Pirebeyler Mah. | 1 | 78 | %94,9 | AKP | %56,9 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 239 | %92,9 | AKP | %84,1 |
| Tekerler Mah. | 1 | 35 | %102,9 | AKP | %67,7 |
| Yenice Mah. | 2 | 485 | %95,1 | AKP | %57,9 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 181 | %96,1 | AKP | %74,1 |
| Çakıryenice Mah. | 1 | 70 | %84,3 | AKP | %40,0 |
| Çeribaşı Mah. | 1 | 180 | %93,9 | AKP | %61,4 |
| Örencik Mah. | 1 | 110 | %99,1 | AKP | %74,3 |
| Özlüce Mah. | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %59,4 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %58,3 |