Çavdır · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇavdır ilçesi
%28,2
AK PARTİ birinci
8.492 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çavdır ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %28,2 ile birinci; 8492 geçerli oy, katılım %88,4.
Çavdır
Kayıtlı seçmen 10.110 · Oy kullanan 8.938 (katılım %88,4) · Geçerli 8.492 · Geçersiz 446
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.393 | %28,2 |
| CHP | 2.300 | %27,1 |
| MHP | 1.785 | %21,0 |
| İYİ | 1.405 | %16,5 |
| ZAFER | 90 | %1,1 |
| YRP | 75 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 70 | %0,8 |
| MEMLEKET | 67 | %0,8 |
| BBP | 55 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 45 | %0,5 |
| AP | 37 | %0,4 |
| HAK-PAR | 26 | %0,3 |
| ANAP | 25 | %0,3 |
| AB | 20 | %0,2 |
| DEM | 18 | %0,2 |
| MİLLET | 17 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 14 | %0,2 |
| HKP | 13 | %0,2 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
| SOL | 4 | %0,1 |
| YP | 3 | %0,0 |
| GBP | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ambarcık Köyü | 1 | 312 | %88,1 | AKP | %56,2 |
| Atatürk Mah. | 2 | 510 | %93,7 | AKP | %37,5 |
| Bayır Mah. | 1 | 381 | %89,0 | İYİ | %58,2 |
| Bölmepınar Köyü | 2 | 612 | %84,8 | CHP | %38,3 |
| Büyükalan Köyü | 2 | 409 | %91,4 | AKP | %35,7 |
| Karaköy | 1 | 219 | %84,5 | CHP | %44,3 |
| Kayacık Köyü | 1 | 345 | %86,7 | CHP | %40,7 |
| Kızıllar Köyü | 1 | 346 | %81,2 | MHP | %41,0 |
| Kocapınar Mah. | 2 | 557 | %86,9 | CHP | %32,5 |
| Kozağac Köyü | 3 | 862 | %84,6 | CHP | %51,9 |
| Küçükalan Köyü | 1 | 292 | %92,5 | CHP | %35,3 |
| Menevşelik Mah. | 2 | 749 | %84,5 | CHP | %34,0 |
| Pazar Mah. | 2 | 518 | %85,1 | CHP | %41,5 |
| Söğüt-Fatih Mah. | 2 | 637 | %94,0 | MHP | %38,2 |
| Söğüt-Pazar Mah. | 2 | 466 | %90,1 | AKP | %33,9 |
| Söğüt-Yeşil Mah. | 2 | 633 | %94,3 | AKP | %38,8 |
| Söğüt-Çeşme Mah. | 2 | 653 | %94,0 | AKP | %31,0 |
| Yazır Köyü | 1 | 279 | %79,9 | CHP | %31,1 |
| Yeni Mah. | 2 | 549 | %91,4 | İYİ | %62,1 |
| Çınar Mah. | 2 | 630 | %85,1 | CHP | %40,0 |
| İshakköy | 1 | 151 | %92,7 | AKP | %34,4 |