Burdur Merkez · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBurdur Merkez ilçesi
%35,1
CHP birinci
72.519 geçerli oy · katılım %91,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Burdur Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %35,1 ile birinci; 72.519 geçerli oy, katılım %91,5.
Burdur Merkez
Kayıtlı seçmen 81.578 · Oy kullanan 74.619 (katılım %91,5) · Geçerli 72.519 · Geçersiz 2.100
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 25.465 | %35,1 |
| AKP | 23.742 | %32,7 |
| İYİ | 10.030 | %13,8 |
| MHP | 7.526 | %10,4 |
| ZAFER | 1.297 | %1,8 |
| YRP | 840 | %1,2 |
| DEM | 669 | %0,9 |
| MEMLEKET | 642 | %0,9 |
| BBP | 557 | %0,8 |
| AP | 298 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 290 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 258 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 153 | %0,2 |
| AB | 135 | %0,2 |
| ANAP | 116 | %0,2 |
| MİLLET | 81 | %0,1 |
| VATAN | 77 | %0,1 |
| TKP | 74 | %0,1 |
| GBP | 70 | %0,1 |
| HAK-PAR | 54 | %0,1 |
| SOL | 46 | %0,1 |
| HKP | 46 | %0,1 |
| TKH | 23 | %0,0 |
| YP | 18 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akın Mah. | 2 | 442 | %94,8 | CHP | %36,5 |
| Aksu Köyü | 1 | 25 | %116,0 | CHP | %39,3 |
| Akyaka Köyü | 1 | 300 | %96,7 | AKP | %46,0 |
| Akyayla Köyü | 1 | 176 | %92,1 | AKP | %49,7 |
| Armağan İlci Mah. | 15 | 5.285 | %91,4 | CHP | %39,7 |
| Askeriye Köyü | 3 | 1.094 | %92,1 | AKP | %35,7 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.604 | %91,7 | CHP | %46,3 |
| Aydınlıkevler Mah. | 9 | 3.115 | %92,0 | AKP | %37,8 |
| Aziziye Köyü | 2 | 443 | %92,3 | CHP | %44,6 |
| Aşağımüslimler Köyü | 1 | 155 | %100,0 | AKP | %65,3 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 4.915 | %89,9 | CHP | %47,4 |
| Bayındır Köyü | 1 | 305 | %95,1 | AKP | %41,7 |
| Bağlar Mah. | 12 | 4.347 | %92,5 | CHP | %36,4 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 205 | %94,6 | CHP | %44,4 |
| Bereket Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %43,3 |
| Beşkavak Köyü | 1 | 104 | %103,9 | AKP | %35,9 |
| Bozkurt Mah. | 9 | 3.230 | %91,2 | AKP | %34,5 |
| Bozlar Köyü | 1 | 87 | %97,7 | CHP | %40,2 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 118 | %89,8 | AKP | %32,0 |
| Burç Mah. | 7 | 2.411 | %90,5 | CHP | %46,4 |
| Büğdüz Köyü | 4 | 1.200 | %93,7 | AKP | %57,1 |
| Cemil Mah. | 4 | 1.167 | %91,3 | AKP | %38,2 |
| Cimbilli Köyü | 1 | 71 | %88,7 | AKP | %44,8 |
| Dere Mah. | 2 | 412 | %93,9 | CHP | %35,4 |
| Değirmenler Mah. | 3 | 857 | %80,8 | AKP | %37,2 |
| Düğer Köyü | 2 | 436 | %93,8 | AKP | %38,6 |
| Emek Mah. | 18 | 6.481 | %89,4 | CHP | %39,0 |
| Erikli Köyü | 1 | 49 | %98,0 | CHP | %68,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 10 | 3.421 | %92,1 | CHP | %50,1 |
| Gökçebağ Köyü | 3 | 949 | %91,7 | AKP | %45,7 |
| Günalan Köyü | 1 | 261 | %92,7 | AKP | %51,3 |
| Güneyyayla Köyü | 1 | 227 | %97,8 | AKP | %71,8 |
| Hacılar Köyü | 1 | 322 | %87,0 | AKP | %35,0 |
| Halıcılar Köyü | 3 | 1.108 | %83,6 | AKP | %54,4 |
| Hızır İlyas Mah. | 9 | 3.269 | %91,9 | AKP | %37,9 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 137 | %94,9 | AKP | %40,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 40 | %97,5 | AKP | %41,7 |
| Karakent Köyü | 1 | 237 | %90,7 | AKP | %37,3 |
| Karasenir Mah. | 5 | 1.760 | %87,8 | CHP | %37,0 |
| Karaçal Köyü | 1 | 211 | %93,4 | CHP | %32,1 |
| Kartalpınar Köyü | 1 | 200 | %94,0 | AKP | %48,6 |
| Kavacık Köyü | 1 | 132 | %96,2 | AKP | %48,1 |
| Kayaaltı Köyü | 2 | 738 | %95,8 | CHP | %47,6 |
| Kayış Köyü | 3 | 863 | %92,7 | AKP | %40,1 |
| Kışla Mah. | 3 | 1.046 | %94,0 | AKP | %42,4 |
| Kocapınar Köyü | 1 | 249 | %94,0 | AKP | %33,2 |
| Konak Mah. | 5 | 1.794 | %88,8 | CHP | %41,4 |
| Kozluca Köyü | 3 | 856 | %93,7 | CHP | %37,4 |
| Kumluca Köyü | 1 | 96 | %101,0 | AKP | %44,2 |
| Kurna Köyü | 1 | 369 | %90,2 | AKP | %43,9 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 174 | %99,4 | AKP | %40,4 |
| Kuyu Mah. | 1 | 200 | %90,5 | CHP | %37,5 |
| Kökez Köyü | 1 | 131 | %93,9 | AKP | %35,0 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 4 | 1.503 | %93,8 | AKP | %36,0 |
| Menderes Mah. | 7 | 2.337 | %93,8 | AKP | %40,8 |
| Necati Bey Mah. | 1 | 191 | %107,9 | AKP | %42,5 |
| Pazar Mah. | 1 | 299 | %89,3 | AKP | %36,7 |
| Recep Mah. | 2 | 400 | %91,5 | CHP | %36,0 |
| Sakarya Mah. | 1 | 380 | %90,5 | AKP | %35,2 |
| Sarıova Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %38,2 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %31,4 |
| Suludere Köyü | 1 | 314 | %94,6 | AKP | %42,5 |
| Sinan Mah. | 1 | 218 | %95,0 | AKP | %34,6 |
| Taşkapı Köyü | 2 | 605 | %98,5 | AKP | %47,8 |
| Tepe Mah. | 2 | 401 | %89,3 | AKP | %36,4 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %66,7 |
| Yarıköy | 1 | 307 | %93,5 | CHP | %35,1 |
| Yassıgüme Köyü | 1 | 384 | %92,5 | AKP | %50,6 |
| Yaylabeli Köyü | 1 | 151 | %87,4 | AKP | %58,5 |
| Yazıköy | 2 | 420 | %96,2 | AKP | %50,8 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.848 | %90,0 | CHP | %37,9 |
| Yenice Mah. | 2 | 673 | %88,9 | AKP | %37,3 |
| Yeşildağ Köyü | 1 | 54 | %105,6 | AKP | %35,2 |
| Zafer Mah. | 3 | 1.029 | %88,6 | CHP | %35,7 |
| Çallıca Köyü | 2 | 451 | %90,5 | CHP | %30,9 |
| Çatağıl Köyü | 3 | 955 | %92,4 | AKP | %53,9 |
| Çendik Köyü | 1 | 305 | %91,8 | AKP | %31,0 |
| Çeşmedamı Mah. | 2 | 420 | %86,4 | CHP | %43,8 |
| Çine Köyü | 1 | 394 | %96,2 | MHP | %35,9 |
| Özgür Mah. | 4 | 1.311 | %90,4 | CHP | %35,7 |
| Üçdibek Mah. | 1 | 316 | %92,1 | CHP | %39,4 |
| İlyasköy | 2 | 484 | %92,4 | AKP | %39,6 |
| İnönü Mah. | 1 | 255 | %94,9 | CHP | %34,5 |
| İğdeli Köyü | 1 | 129 | %96,9 | AKP | %57,5 |
| Şeker Evleri Mah. | 3 | 800 | %93,1 | AKP | %35,6 |
| Şirinevler Mah. | 12 | 4.108 | %91,9 | AKP | %35,3 |