%41,0
AK PARTİ birinci
9.496 geçerli oy · katılım %86,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mengen ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,0 ile birinci; 9496 geçerli oy, katılım %86,7.
Kayıtlı seçmen 11.420 · Oy kullanan 9.897 (katılım %86,7) · Geçerli 9.496 · Geçersiz 401
Mengen Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.897 | %41,0 |
| CHP | 2.559 | %27,0 |
| MHP | 1.282 | %13,5 |
| İYİ | 716 | %7,5 |
| YRP | 248 | %2,6 |
| ZAFER | 143 | %1,5 |
| AP | 93 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 80 | %0,8 |
| MEMLEKET | 76 | %0,8 |
| BBP | 76 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 67 | %0,7 |
| ANAP | 57 | %0,6 |
| TİP | 45 | %0,5 |
| AB | 25 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 24 | %0,3 |
| HAK-PAR | 23 | %0,2 |
| DEM | 22 | %0,2 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 10 | %0,1 |
| HKP | 9 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| GBP | 7 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mengen mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Köyü | 1 | 133 | %86,5 | AKP | %58,3 |
| Aktepe Köyü | 1 | 63 | %82,5 | AKP | %39,6 |
| Akçakoca Köyü | 1 | 161 | %82,6 | AKP | %44,8 |
| Akören Köyü | 1 | 102 | %94,1 | CHP | %39,6 |
| Alibeyler Köyü | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %49,3 |
| Arak Köyü | 1 | 69 | %87,0 | AKP | %45,6 |
| Ağacalar Köyü | 1 | 58 | %82,8 | AKP | %46,8 |
| Ağalar Köyü | 1 | 127 | %83,5 | AKP | %51,5 |
| Babahızır Köyü | 1 | 185 | %84,3 | AKP | %41,6 |
| Banaz Köyü | 1 | 65 | %80,0 | AKP | %46,8 |
| Başyellice Köyü | 1 | 141 | %89,4 | AKP | %50,5 |
| Beşler Mah. | 3 | 995 | %85,0 | CHP | %37,7 |
| Bölükören Köyü | 1 | 46 | %78,3 | CHP | %38,2 |
| Bürnük Köyü | 1 | 103 | %91,3 | AKP | %36,6 |
| Demirciler Köyü | 1 | 128 | %92,2 | AKP | %32,2 |
| Dereköy | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %47,1 |
| Düzağaç Köyü | 1 | 182 | %80,8 | AKP | %50,0 |
| Düzköy | 1 | 64 | %78,1 | AKP | %51,0 |
| Elemen Köyü | 1 | 120 | %86,7 | AKP | %54,9 |
| Emirler Köyü | 1 | 57 | %73,7 | AKP | %60,0 |
| Gökçesu-Adasal Mah. | 1 | 46 | %115,2 | AKP | %40,8 |
| Gökçesu-Atatürk Mah. | 2 | 537 | %90,1 | AKP | %39,7 |
| Gökçesu-Hürriyet Mah. | 2 | 519 | %89,4 | AKP | %37,1 |
| Gökçesu-Çakırlar Mah. | 1 | 229 | %86,9 | AKP | %35,3 |
| Gözecik Köyü | 1 | 81 | %87,7 | AKP | %52,1 |
| Güneygökçesu Köyü | 1 | 33 | %75,8 | AKP | %41,7 |
| Hacıahmetler Köyü | 1 | 137 | %82,5 | AKP | %45,0 |
| Hayranlar Köyü | 1 | 97 | %86,6 | CHP | %35,7 |
| Kadılar Köyü | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %49,3 |
| Kadısusuz Köyü | 1 | 73 | %90,4 | AKP | %44,6 |
| Karacalar Köyü | 1 | 74 | %82,4 | AKP | %65,6 |
| Karakaya Köyü | 1 | 52 | %92,3 | CHP | %37,0 |
| Karapınar Mah. | 2 | 648 | %86,9 | CHP | %39,3 |
| Karaishak Köyü | 1 | 71 | %85,9 | AKP | %32,2 |
| Karaşeyhler Köyü | 1 | 155 | %89,0 | AKP | %42,4 |
| Kavacık Köyü | 1 | 117 | %85,5 | AKP | %29,9 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 74 | %97,3 | AKP | %77,9 |
| Kayabükü Köyü | 1 | 29 | %89,7 | AKP | %50,0 |
| Kayışlar Köyü | 1 | 131 | %77,1 | AKP | %41,8 |
| Kıyaslar Köyü | 1 | 152 | %96,7 | AKP | %47,5 |
| Konakköy | 1 | 175 | %85,7 | CHP | %36,4 |
| Kuzgöl Köyü | 1 | 119 | %92,4 | AKP | %53,6 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 188 | %93,1 | AKP | %41,6 |
| Küçükkuz Köyü | 1 | 81 | %77,8 | AKP | %53,3 |
| Mamatlar Köyü | 1 | 109 | %80,7 | AKP | %45,9 |
| Nazırlar Köyü | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %35,8 |
| Pazarköy | 2 | 416 | %83,7 | AKP | %44,9 |
| Rüknettinköy | 1 | 94 | %84,0 | AKP | %69,6 |
| Sarıkadılar Köyü | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %65,3 |
| Sazlar Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %39,1 |
| Tabaklar Yazıyaka Mah. | 2 | 736 | %83,8 | AKP | %34,9 |
| Teberikler Köyü | 1 | 66 | %89,4 | AKP | %32,8 |
| Turnaköy | 1 | 59 | %71,2 | AKP | %61,9 |
| Türkbeyli Mah. | 6 | 1.758 | %85,8 | CHP | %35,9 |
| Yellicedemirciler Köyü | 1 | 102 | %89,2 | AKP | %69,4 |
| Yumrutaş Köyü | 1 | 87 | %94,3 | AKP | %58,8 |
| Çayköy | 1 | 143 | %93,7 | AKP | %52,3 |
| Çırdak Köyü | 1 | 71 | %87,3 | AKP | %56,1 |
| Çorakkadirler Köyü | 1 | 98 | %80,6 | AKP | %38,9 |
| Çorakmıtırlar Köyü | 1 | 90 | %84,4 | AKP | %50,0 |
| Çubukköy | 1 | 179 | %89,4 | AKP | %51,7 |
| Çukurca Köyü | 1 | 73 | %84,9 | AKP | %33,3 |
| İlyaslar Köyü | 1 | 146 | %91,1 | AKP | %53,1 |
| Şahbazlar Köyü | 1 | 58 | %82,8 | AKP | %76,6 |