Dörtdivan · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDörtdivan ilçesi
%46,0
AK PARTİ birinci
4.987 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Dörtdivan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %46,0 ile birinci; 4987 geçerli oy, katılım %90,2.
Dörtdivan
Kayıtlı seçmen 5.639 · Oy kullanan 5.086 (katılım %90,2) · Geçerli 4.987 · Geçersiz 99
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.296 | %46,0 |
| MHP | 1.802 | %36,1 |
| İYİ | 331 | %6,6 |
| CHP | 223 | %4,5 |
| YRP | 107 | %2,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 68 | %1,4 |
| ZAFER | 39 | %0,8 |
| BBP | 24 | %0,5 |
| ANAP | 21 | %0,4 |
| MEMLEKET | 20 | %0,4 |
| AP | 12 | %0,2 |
| AB | 9 | %0,2 |
| DEM | 6 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 4 | %0,1 |
| SOL | 3 | %0,1 |
| TİP | 3 | %0,1 |
| HKP | 3 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,1 |
| MİLLET | 1 | %0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adakınık Mah. | 1 | 237 | %92,0 | AKP | %49,1 |
| Adaköy | 1 | 80 | %88,8 | AKP | %57,8 |
| Aşağıdüğer Köyü | 1 | 191 | %89,5 | AKP | %54,8 |
| Aşağısayık Köyü | 1 | 132 | %84,9 | AKP | %55,4 |
| Bayramlar Mah. | 1 | 179 | %91,1 | MHP | %44,2 |
| Bünüş Köyü | 1 | 163 | %92,0 | AKP | %66,2 |
| Cemaller Köyü | 1 | 223 | %92,4 | MHP | %41,1 |
| Deveciler Mah. | 1 | 131 | %83,2 | AKP | %43,9 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 246 | %89,0 | AKP | %56,3 |
| Dülger Köyü | 1 | 79 | %84,8 | MHP | %42,2 |
| Göbüler Köyü | 1 | 122 | %90,2 | AKP | %59,6 |
| Gücükler Köyü | 1 | 228 | %93,4 | AKP | %47,9 |
| Hacetler Mah. | 1 | 73 | %93,2 | MHP | %44,8 |
| Kadılar Mah. | 2 | 580 | %90,9 | MHP | %40,4 |
| Kargıbayramlar Mah. | 1 | 324 | %91,1 | AKP | %48,6 |
| Kılıçlar Köyü | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %57,3 |
| Kuruca Köyü | 1 | 177 | %85,3 | AKP | %59,3 |
| Ortaköy | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %61,0 |
| Seyitaliler Köyü | 1 | 48 | %106,3 | AKP | %49,0 |
| Sorkun Köyü | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %39,3 |
| Süleler Köyü | 1 | 208 | %91,4 | AKP | %45,8 |
| Yalacık Köyü | 1 | 191 | %92,2 | AKP | %58,6 |
| Yayalar Köyü | 1 | 114 | %94,7 | AKP | %65,7 |
| Yağbaşlar Köyü | 1 | 165 | %89,7 | MHP | %44,9 |
| Yukarıdüğer Köyü | 1 | 163 | %87,1 | AKP | %44,1 |
| Yukarısayık Köyü | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %72,7 |
| Çalköy | 1 | 132 | %80,3 | AKP | %43,7 |
| Çardak Köyü | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %53,9 |
| Çavuşlar Mah. | 2 | 614 | %89,4 | MHP | %42,4 |
| Çetikören Köyü | 1 | 156 | %92,3 | MHP | %57,5 |
| Çitler Mah. | 1 | 105 | %86,7 | MHP | %42,7 |
| Ömerpaşalar Köyü | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %50,4 |