%64,8
AK PARTİ birinci
13.659 geçerli oy · katılım %79,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mutki ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %64,8 ile birinci; 13.659 geçerli oy, katılım %79,4.
Kayıtlı seçmen 17.909 · Oy kullanan 14.225 (katılım %79,4) · Geçerli 13.659 · Geçersiz 566
Mutki Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.853 | %64,8 |
| DEM | 2.120 | %15,5 |
| İYİ | 928 | %6,8 |
| MHP | 804 | %5,9 |
| YRP | 474 | %3,5 |
| BBP | 63 | %0,5 |
| SOL | 55 | %0,4 |
| MEMLEKET | 53 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 53 | %0,4 |
| AB | 37 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 36 | %0,3 |
| ANAP | 30 | %0,2 |
| HAK-PAR | 28 | %0,2 |
| AP | 22 | %0,2 |
| HKP | 20 | %0,2 |
| GBP | 19 | %0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,1 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
| YP | 9 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mutki mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %58,6 |
| Akpınar Köyü | 1 | 152 | %88,8 | AKP | %96,3 |
| Akçaağaç Köyü | 1 | 222 | %71,2 | AKP | %93,6 |
| Alatoprak Köyü | 1 | 31 | %116,1 | İYİ | %38,2 |
| Alıcık Köyü | 1 | 151 | %94,7 | AKP | %77,3 |
| Alkoyun Köyü | 1 | 239 | %82,9 | AKP | %91,4 |
| Aydemir Köyü | 1 | 30 | %126,7 | DEM | %51,4 |
| Açıkalan Köyü | 1 | 185 | %87,6 | AKP | %44,4 |
| Ballı Köyü | 1 | 213 | %93,4 | AKP | %79,6 |
| Bağarası Köyü | 1 | 266 | %79,7 | AKP | %73,4 |
| Beşevler Köyü | 1 | 103 | %76,7 | AKP | %88,3 |
| Bozburun Köyü | 1 | 348 | %98,3 | AKP | %86,5 |
| Boğazönü Köyü | 2 | 702 | %78,4 | DEM | %44,2 |
| Dağarcık Köyü | 1 | 151 | %90,1 | AKP | %83,7 |
| Dağlık Köyü | 1 | 256 | %86,7 | AKP | %90,4 |
| Dereyolu Köyü | 2 | 438 | %87,0 | YRP | %50,7 |
| Ekizler Köyü | 2 | 460 | %70,0 | AKP | %94,0 |
| Erler Köyü | 2 | 407 | %76,7 | AKP | %70,4 |
| Geyikpınar Köyü | 3 | 439 | %76,5 | AKP | %75,1 |
| Göztepe Köyü | 1 | 330 | %78,2 | AKP | %96,1 |
| Gümüşkanat Köyü | 1 | 97 | %79,4 | AKP | %74,7 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 114 | %86,8 | AKP | %90,7 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 28 | %71,4 | AKP | %55,0 |
| Karabudak Köyü | 1 | 214 | %70,1 | AKP | %69,0 |
| Kavakbaşı-Arpalıseki Mah. | 1 | 342 | %80,1 | AKP | %64,8 |
| Kavakbaşı-Cami Mah. | 1 | 194 | %87,1 | AKP | %55,0 |
| Kavakbaşı-Gölbaşı Mah. | 1 | 323 | %70,9 | AKP | %56,3 |
| Kavakbaşı-Orta Mah. | 1 | 197 | %68,5 | AKP | %53,3 |
| Kavakbaşı-Yeni Mah. | 1 | 196 | %79,6 | AKP | %56,8 |
| Kavakbaşı-Yüksekova Mah. | 1 | 102 | %70,6 | DEM | %45,5 |
| Kavakbaşı-Çimen Mah. | 1 | 116 | %78,5 | AKP | %78,7 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 306 | %73,5 | AKP | %72,5 |
| Kayran Köyü | 3 | 363 | %73,3 | AKP | %43,0 |
| Kaşak Köyü | 1 | 116 | %87,1 | AKP | %71,1 |
| Kaşıklı Köyü | 1 | 27 | %114,8 | DEM | %53,3 |
| Kocainiş Köyü | 1 | 273 | %100,0 | AKP | %95,2 |
| Kovanlı Köyü | 1 | 97 | %95,9 | AKP | %75,3 |
| Koyunlu Köyü | 2 | 722 | %77,0 | AKP | %53,1 |
| Kuşdili Köyü | 1 | 193 | %88,1 | AKP | %80,1 |
| Küllüce Köyü | 2 | 451 | %75,8 | DEM | %57,4 |
| Meydan Köyü | 1 | 227 | %77,5 | AKP | %54,1 |
| Oluklu Köyü | 1 | 116 | %62,1 | AKP | %87,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 612 | %77,1 | AKP | %38,8 |
| Salman Köyü | 1 | 260 | %83,9 | AKP | %53,1 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 56 | %91,1 | AKP | %50,0 |
| Sekiliyazı Köyü | 1 | 135 | %90,4 | AKP | %49,6 |
| Taşboğaz Köyü | 1 | 77 | %81,8 | AKP | %42,4 |
| Taşlı Pınar Mah. | 1 | 346 | %74,3 | DEM | %35,2 |
| Tolgalı Köyü | 1 | 143 | %78,3 | AKP | %72,4 |
| Uran Köyü | 1 | 346 | %80,6 | AKP | %93,5 |
| Uzunyar Köyü | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %40,9 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 372 | %78,5 | AKP | %94,4 |
| Yanıkçakır Köyü | 1 | 315 | %59,1 | AKP | %40,7 |
| Yazıcık Köyü | 1 | 170 | %74,7 | AKP | %46,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 606 | %85,5 | DEM | %34,0 |
| Yenibağ Mah. | 1 | 172 | %86,1 | AKP | %39,0 |
| Yenidoğan Köyü | 2 | 449 | %81,5 | DEM | %55,3 |
| Yeniköy | 1 | 32 | %109,4 | DEM | %51,4 |
| Yumrumeşe Köyü | 1 | 43 | %97,7 | AKP | %92,5 |
| Yuvalıdam Köyü | 2 | 538 | %71,8 | AKP | %48,8 |
| Çatalerik Köyü | 1 | 270 | %58,5 | AKP | %65,3 |
| Çatalsöğüt Köyü | 1 | 219 | %82,2 | AKP | %78,2 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 28 | %121,4 | AKP | %26,5 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 134 | %100,8 | AKP | %100,0 |
| Çığır Köyü | 3 | 807 | %71,3 | AKP | %80,7 |
| Çitliyol Köyü | 2 | 428 | %81,5 | AKP | %95,6 |
| Çiğdemalan Köyü | 1 | 283 | %61,8 | AKP | %68,4 |
| Özenli Köyü | 1 | 166 | %67,5 | AKP | %61,9 |
| Üstyayla Köyü | 1 | 32 | %100,0 | DEM | %43,8 |
| Üçadım Köyü | 1 | 111 | %73,0 | AKP | %76,0 |
| İkizler Köyü | 3 | 673 | %87,1 | AKP | %88,1 |