%34,7
İYİ PARTİ birinci
15.380 geçerli oy · katılım %79,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hizan ilçesinde Milletvekili oylamasında İYİ PARTİ %34,7 ile birinci; 15.380 geçerli oy, katılım %79,6.
Kayıtlı seçmen 20.392 · Oy kullanan 16.233 (katılım %79,6) · Geçerli 15.380 · Geçersiz 853
Hizan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 5.330 | %34,7 |
| AKP | 5.226 | %34,0 |
| DEM | 3.869 | %25,2 |
| YRP | 254 | %1,7 |
| MHP | 152 | %1,0 |
| AB | 95 | %0,6 |
| SOL | 66 | %0,4 |
| MEMLEKET | 61 | %0,4 |
| HAK-PAR | 53 | %0,3 |
| BBP | 46 | %0,3 |
| AP | 36 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 36 | %0,2 |
| GBP | 25 | %0,2 |
| ANAP | 23 | %0,2 |
| HKP | 21 | %0,1 |
| VATAN | 20 | %0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 12 | %0,1 |
| YP | 10 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hizan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbıyık Köyü | 1 | 176 | %78,4 | DEM | %56,5 |
| Akdik Köyü | 1 | 78 | %76,9 | İYİ | %40,7 |
| Akça Köyü | 1 | 47 | %97,9 | İYİ | %52,2 |
| Akçevre Köyü | 1 | 130 | %71,5 | AKP | %79,0 |
| Akşar Köyü | 1 | 268 | %81,3 | AKP | %44,7 |
| Aladana Köyü | 1 | 274 | %77,4 | DEM | %52,0 |
| Altınoluk Mah. | 1 | 235 | %77,0 | İYİ | %45,3 |
| Ağılözü Köyü | 2 | 225 | %78,2 | AKP | %46,0 |
| Aşağıkarasu Mah. | 2 | 640 | %80,6 | DEM | %33,6 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.281 | %85,2 | İYİ | %35,7 |
| Ballı Köyü | 1 | 361 | %75,4 | AKP | %68,8 |
| Ballıca Köyü | 1 | 119 | %84,9 | AKP | %49,0 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 121 | %73,6 | AKP | %68,2 |
| Budaklı Köyü | 1 | 109 | %91,7 | İYİ | %65,0 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 75 | %82,7 | İYİ | %49,2 |
| Dayılar Köyü | 1 | 154 | %78,6 | AKP | %88,9 |
| Dağören Köyü | 1 | 66 | %90,9 | DEM | %57,7 |
| Derince Köyü | 1 | 92 | %71,7 | İYİ | %62,5 |
| Doğancı Köyü | 1 | 75 | %84,0 | AKP | %49,2 |
| Döküktaş Köyü | 3 | 536 | %73,5 | AKP | %74,5 |
| Dibekli Köyü | 1 | 76 | %93,4 | DEM | %52,9 |
| Ekinli Köyü | 1 | 143 | %79,0 | AKP | %63,0 |
| Ekintepe Köyü | 1 | 97 | %77,3 | AKP | %57,1 |
| Elmacık Köyü | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %59,2 |
| Erencik Köyü | 1 | 66 | %89,4 | DEM | %38,2 |
| Esenler Köyü | 1 | 180 | %90,0 | İYİ | %54,8 |
| Esentepe Mah. | 2 | 569 | %82,8 | DEM | %34,0 |
| Gayda Köyü | 3 | 774 | %82,4 | İYİ | %70,3 |
| Gökay Köyü | 1 | 132 | %76,5 | AKP | %95,1 |
| Göktepe Köyü | 1 | 182 | %73,6 | İYİ | %62,6 |
| Gökçimen Mah. | 1 | 189 | %85,2 | İYİ | %47,3 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 96 | %68,8 | İYİ | %52,4 |
| Güngören Köyü | 1 | 50 | %70,0 | DEM | %65,7 |
| Gürece Köyü | 1 | 184 | %72,3 | İYİ | %55,2 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 75 | %85,3 | AKP | %91,9 |
| Harmandöven Köyü | 1 | 112 | %83,0 | İYİ | %41,6 |
| Horozdere Köyü | 2 | 489 | %78,7 | AKP | %44,4 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 310 | %73,2 | AKP | %47,3 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 182 | %80,8 | DEM | %45,6 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 113 | %85,8 | DEM | %42,1 |
| Karbastı Köyü | 2 | 411 | %71,3 | İYİ | %44,3 |
| Karlıtepe Köyü | 1 | 39 | %87,2 | AKP | %48,5 |
| Kayadeler Köyü | 1 | 71 | %90,1 | DEM | %85,2 |
| Kayalı Köyü | 1 | 26 | %92,3 | DEM | %41,7 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 103 | %85,4 | AKP | %68,6 |
| Keklik Köyü | 1 | 88 | %76,1 | AKP | %44,4 |
| Keçeli Köyü | 1 | 75 | %72,0 | İYİ | %63,0 |
| Kolludere Köyü | 1 | 243 | %78,6 | DEM | %64,8 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 80 | %91,3 | AKP | %40,9 |
| Koçlu Köyü | 1 | 183 | %75,4 | İYİ | %50,4 |
| Koçyiğit Köyü | 1 | 170 | %69,4 | AKP | %40,7 |
| Kültür Mah. | 3 | 930 | %82,2 | İYİ | %38,0 |
| Meydan Köyü | 1 | 93 | %72,0 | AKP | %47,6 |
| Nuh Köyü | 1 | 121 | %95,9 | İYİ | %75,2 |
| Nurs Köyü | 1 | 360 | %69,2 | AKP | %73,6 |
| Ortaca Köyü | 1 | 109 | %82,6 | AKP | %57,5 |
| Otluk Köyü | 1 | 76 | %102,6 | DEM | %30,7 |
| Oymapınar Köyü | 1 | 259 | %70,3 | DEM | %57,6 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 76 | %89,5 | DEM | %62,5 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 146 | %82,9 | İYİ | %39,8 |
| Sarpkaya Köyü | 1 | 233 | %53,2 | AKP | %65,1 |
| Sağınlı Köyü | 1 | 233 | %71,2 | AKP | %40,9 |
| Sağırkaya Köyü | 1 | 89 | %89,9 | İYİ | %61,5 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 66 | %93,9 | İYİ | %47,5 |
| Sürücüler Köyü | 1 | 101 | %76,2 | İYİ | %33,3 |
| Süttaşı Köyü | 1 | 396 | %78,0 | DEM | %63,8 |
| Taşlı Pınar Mah. | 3 | 789 | %82,0 | İYİ | %37,9 |
| Tutumlu Köyü | 1 | 87 | %90,8 | İYİ | %55,3 |
| Uzuntaş Köyü | 1 | 106 | %82,1 | DEM | %37,5 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 87 | %92,0 | AKP | %42,7 |
| Yelkıran Köyü | 1 | 46 | %60,9 | İYİ | %56,0 |
| Yemişli Mah. | 1 | 180 | %72,2 | İYİ | %45,5 |
| Yeni Kent Mah. | 4 | 1.166 | %78,1 | İYİ | %36,8 |
| Yenicik Köyü | 1 | 158 | %77,2 | AKP | %61,0 |
| Yeşil Ova Mah. | 6 | 1.934 | %79,7 | İYİ | %34,5 |
| Yığınkaya Köyü | 1 | 122 | %64,8 | AKP | %70,7 |
| Yolbilen Köyü | 1 | 83 | %91,6 | DEM | %79,2 |
| Yoğurtlu Köyü | 1 | 88 | %83,0 | AKP | %70,8 |
| Yukarıayvacık Köyü | 1 | 189 | %74,6 | AKP | %44,9 |
| Yukarıçalı Köyü | 1 | 87 | %83,9 | İYİ | %72,2 |
| Çalışkanlar Köyü | 1 | 108 | %75,9 | İYİ | %33,3 |
| Çatakdeğirmen Köyü | 1 | 136 | %50,7 | İYİ | %55,2 |
| Çavuşlar Köyü | 1 | 73 | %101,4 | AKP | %75,0 |
| Çayır Köyü | 1 | 99 | %76,8 | AKP | %56,2 |
| Çökekyazı Köyü | 1 | 385 | %86,8 | İYİ | %48,3 |
| Örgülü Köyü | 1 | 44 | %202,3 | AKP | %38,6 |
| Ürünveren Köyü | 1 | 262 | %72,5 | İYİ | %52,8 |
| İncirli Köyü | 1 | 21 | %109,5 | AKP | %72,7 |
| İçlikaval Köyü | 1 | 229 | %82,1 | AKP | %38,8 |