%50,9
YEŞİL SOL PARTİ birinci
21.715 geçerli oy · katılım %78,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Güroymak ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %50,9 ile birinci; 21.715 geçerli oy, katılım %78,4.
Kayıtlı seçmen 28.952 · Oy kullanan 22.695 (katılım %78,4) · Geçerli 21.715 · Geçersiz 980
Güroymak Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 11.062 | %50,9 |
| AKP | 7.268 | %33,5 |
| İYİ | 1.889 | %8,7 |
| MHP | 409 | %1,9 |
| YRP | 337 | %1,6 |
| SOL | 145 | %0,7 |
| MEMLEKET | 108 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 65 | %0,3 |
| AB | 63 | %0,3 |
| YP | 60 | %0,3 |
| BBP | 48 | %0,2 |
| ANAP | 39 | %0,2 |
| HAK-PAR | 34 | %0,2 |
| AP | 33 | %0,2 |
| TKP | 32 | %0,2 |
| GBP | 32 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 28 | %0,1 |
| MİLLET | 17 | %0,1 |
| VATAN | 16 | %0,1 |
| HKP | 14 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Güroymak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Arpacık Köyü | 1 | 161 | %84,5 | DEM | %66,7 |
| Aşağıkolbaşı Köyü | 2 | 666 | %76,9 | DEM | %50,8 |
| Barajyolu Mah. | 2 | 567 | %80,4 | DEM | %50,6 |
| Barış Mah. | 5 | 1.719 | %76,9 | DEM | %56,7 |
| Bağlar Mah. | 6 | 2.227 | %80,3 | DEM | %45,4 |
| Budaklı Köyü | 1 | 277 | %78,0 | AKP | %80,6 |
| Bölmedere Mah. | 1 | 56 | %107,1 | DEM | %71,2 |
| Cevizyatağı Köyü | 1 | 82 | %98,8 | AKP | %50,0 |
| Değirmen Köyü | 4 | 1.361 | %81,0 | AKP | %45,2 |
| Erentepe Mah. | 1 | 275 | %82,9 | DEM | %70,8 |
| Gedikpınar Köyü | 1 | 205 | %81,0 | DEM | %72,1 |
| Gölbaşı-Gültepe Mah. | 1 | 338 | %71,3 | AKP | %63,7 |
| Gölbaşı-Köşk Mah. | 1 | 320 | %75,0 | AKP | %67,1 |
| Gölbaşı-Yeni Mah. | 2 | 503 | %77,1 | AKP | %47,7 |
| Gölbaşı-Yeşiltepe Mah. | 1 | 339 | %74,6 | AKP | %68,5 |
| Gölbaşı-Şenkaya Mah. | 2 | 608 | %79,0 | AKP | %61,5 |
| Gölbaşı-Şenyayla Mah. | 2 | 689 | %81,7 | AKP | %64,7 |
| Günkırı-Cami Mah. | 1 | 243 | %74,1 | DEM | %57,2 |
| Günkırı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 239 | %74,1 | DEM | %54,1 |
| Günkırı-Hürriyet Mah. | 2 | 526 | %71,9 | DEM | %63,5 |
| Günkırı-Pınarbaşı Mah. | 2 | 423 | %83,0 | DEM | %73,3 |
| Günkırı-Refahiye Mah. | 2 | 454 | %84,8 | DEM | %63,3 |
| Günkırı-Yeşilyurt Mah. | 1 | 293 | %76,1 | DEM | %50,0 |
| Günkırı-Şenyurt Mah. | 1 | 329 | %70,5 | DEM | %50,0 |
| Güzelli Köyü | 2 | 569 | %84,4 | DEM | %86,1 |
| Girne Mah. | 4 | 1.259 | %81,3 | DEM | %60,9 |
| Haydar Mah. | 3 | 1.108 | %77,6 | DEM | %58,6 |
| Kaleli Köyü | 1 | 296 | %76,7 | DEM | %69,7 |
| Kavunlu Köyü | 1 | 59 | %115,3 | DEM | %35,3 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 91 | %80,2 | DEM | %43,5 |
| Kuştaşı Köyü | 1 | 187 | %95,7 | DEM | %91,9 |
| Kümbet Mah. | 4 | 1.357 | %79,0 | DEM | %58,3 |
| Nurtepe Mah. | 1 | 304 | %73,4 | DEM | %50,7 |
| Oduncular Köyü | 2 | 530 | %80,9 | DEM | %58,4 |
| Saklı Köyü | 1 | 281 | %67,6 | DEM | %52,3 |
| Sütderesi Köyü | 1 | 120 | %86,7 | DEM | %54,0 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 234 | %83,8 | DEM | %74,7 |
| Taşüstü Köyü | 1 | 349 | %86,0 | DEM | %48,4 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 171 | %88,9 | MHP | %43,1 |
| Yamaçköy | 2 | 540 | %68,0 | AKP | %47,4 |
| Yayladere Köyü | 1 | 144 | %90,3 | DEM | %62,6 |
| Yazıkonak Köyü | 1 | 142 | %81,7 | DEM | %60,2 |
| Yemişveren Köyü | 1 | 220 | %63,2 | DEM | %45,6 |
| Yeşilova Mah. | 6 | 1.963 | %78,9 | DEM | %56,3 |
| Yukarıkolbaşı Köyü | 1 | 292 | %80,5 | DEM | %64,7 |
| Çallı Köyü | 1 | 34 | %144,1 | DEM | %66,7 |
| Çayarası Köyü | 1 | 224 | %70,5 | AKP | %45,0 |
| Çıtak Köyü | 1 | 210 | %67,6 | DEM | %73,6 |
| Özkavak Köyü | 1 | 290 | %75,5 | AKP | %46,7 |
| Üzümveren Köyü | 1 | 74 | %94,6 | DEM | %46,3 |
| Şenevler Mah. | 3 | 1.116 | %75,5 | DEM | %48,5 |
| Şenova Mah. | 3 | 808 | %79,5 | DEM | %48,5 |
| Şentepe Mah. | 3 | 1.104 | %75,3 | DEM | %63,8 |
| Şirintepe Mah. | 6 | 1.976 | %74,4 | DEM | %56,2 |