%46,1
YEŞİL SOL PARTİ birinci
21.249 geçerli oy · katılım %83,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ahlat ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %46,1 ile birinci; 21.249 geçerli oy, katılım %83,8.
Kayıtlı seçmen 26.098 · Oy kullanan 21.874 (katılım %83,8) · Geçerli 21.249 · Geçersiz 625
Ahlat Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 9.802 | %46,1 |
| AKP | 7.953 | %37,4 |
| İYİ | 1.499 | %7,1 |
| MHP | 1.077 | %5,1 |
| YRP | 277 | %1,3 |
| MEMLEKET | 100 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 95 | %0,5 |
| SOL | 92 | %0,4 |
| BBP | 80 | %0,4 |
| AB | 52 | %0,2 |
| ANAP | 41 | %0,2 |
| AP | 41 | %0,2 |
| TKP | 26 | %0,1 |
| HAK-PAR | 22 | %0,1 |
| HKP | 21 | %0,1 |
| MİLLET | 19 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 16 | %0,1 |
| TKH | 12 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,0 |
| GBP | 9 | %0,0 |
| YP | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ahlat mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçaören Köyü | 1 | 77 | %85,7 | DEM | %59,4 |
| Alakır Köyü | 2 | 426 | %78,6 | DEM | %49,1 |
| Bahçe Köyü | 1 | 66 | %98,5 | DEM | %68,8 |
| Burcukaya Köyü | 1 | 300 | %73,0 | DEM | %82,3 |
| Cemalettinköy | 1 | 274 | %93,1 | DEM | %48,6 |
| Develik Köyü | 1 | 87 | %85,1 | DEM | %61,4 |
| Dilburnu Köyü | 1 | 199 | %77,4 | DEM | %76,3 |
| Erkizan Mah. | 15 | 5.230 | %84,5 | AKP | %54,9 |
| Gölgören Köyü | 1 | 148 | %79,7 | DEM | %59,6 |
| Güzelsu Köyü | 3 | 934 | %87,3 | DEM | %94,3 |
| Haraba Şehir Mah. | 1 | 150 | %97,3 | AKP | %51,4 |
| Kacer Mah. | 2 | 619 | %83,5 | DEM | %59,3 |
| Kale Mah. | 3 | 845 | %84,6 | AKP | %43,2 |
| Kınalıkoç Köyü | 1 | 124 | %101,6 | DEM | %68,0 |
| Kırıkkaya Köyü | 1 | 97 | %90,7 | DEM | %92,1 |
| Kırkdönüm Köyü | 1 | 50 | %80,0 | AKP | %50,0 |
| Kırklar Mah. | 4 | 1.331 | %80,4 | AKP | %38,8 |
| Kulaksız Mah. | 2 | 482 | %80,9 | DEM | %60,8 |
| Kuşhane Köyü | 1 | 120 | %80,8 | DEM | %51,6 |
| Nazik Köyü | 1 | 138 | %64,5 | DEM | %80,7 |
| Otluyazı Köyü | 2 | 403 | %74,0 | DEM | %57,6 |
| Ovakışla-Kurtuluş Mah. | 2 | 594 | %93,6 | DEM | %92,4 |
| Ovakışla-Kültür Mah. | 1 | 248 | %87,5 | DEM | %84,3 |
| Ovakışla-Orta Mah. | 2 | 543 | %86,2 | DEM | %80,3 |
| Ovakışla-Saray Mah. | 1 | 261 | %94,6 | DEM | %88,7 |
| Ovakışla-Yıldızlar Mah. | 2 | 503 | %91,5 | DEM | %87,3 |
| Sakaköy | 1 | 184 | %92,4 | AKP | %57,4 |
| Selçuklu Mah. | 12 | 3.952 | %84,8 | AKP | %42,6 |
| Serinbayır Köyü | 1 | 166 | %89,2 | AKP | %38,9 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 159 | %88,1 | AKP | %77,5 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 96 | %79,2 | AKP | %86,7 |
| Tahtı Süleyman Mah. | 2 | 591 | %81,7 | DEM | %49,1 |
| Taşharman Köyü | 2 | 676 | %77,4 | DEM | %70,9 |
| Tunus Mah. | 7 | 2.286 | %76,5 | DEM | %43,2 |
| Uludere Köyü | 1 | 334 | %83,5 | AKP | %56,0 |
| Yeniköprü Köyü | 2 | 549 | %78,3 | DEM | %59,3 |
| Yoğurtyemez Köyü | 1 | 135 | %91,1 | DEM | %50,0 |
| Yuvadamı Köyü | 1 | 149 | %83,9 | DEM | %73,9 |
| Çatalağzı Köyü | 1 | 70 | %105,7 | AKP | %60,3 |
| Çukurtarla Köyü | 1 | 55 | %83,6 | AKP | %75,0 |
| İki Kubbe Mah. | 8 | 2.447 | %86,4 | DEM | %53,0 |