Solhan · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSolhan ilçesi
%49,5
AK PARTİ birinci
17.266 geçerli oy · katılım %77,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Solhan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %49,5 ile birinci; 17.266 geçerli oy, katılım %77,9.
Solhan
Kayıtlı seçmen 23.312 · Oy kullanan 18.161 (katılım %77,9) · Geçerli 17.266 · Geçersiz 895
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 8.550 | %49,5 |
| MHP | 2.479 | %14,4 |
| DEM | 2.446 | %14,2 |
| YRP | 1.966 | %11,4 |
| CHP | 805 | %4,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 221 | %1,3 |
| İYİ | 206 | %1,2 |
| Fesih Zeki Mert (bağımsız) | 181 | %1,1 |
| BBP | 87 | %0,5 |
| MEMLEKET | 60 | %0,4 |
| SOL | 48 | %0,3 |
| AP | 32 | %0,2 |
| AB | 24 | %0,1 |
| ANAP | 22 | %0,1 |
| HAK-PAR | 21 | %0,1 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 20 | %0,1 |
| GBP | 19 | %0,1 |
| MİLLET | 17 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arakonak-Karşıyaka Mah. | 2 | 661 | %71,9 | AKP | %38,2 |
| Arakonak-Kültür Mah. | 2 | 616 | %78,9 | AKP | %38,5 |
| Arakonak-Merkez Mah. | 2 | 399 | %73,4 | AKP | %44,2 |
| Arslanbeyli Köyü | 1 | 242 | %60,3 | AKP | %59,4 |
| Asmakaya Köyü | 2 | 368 | %77,5 | AKP | %56,8 |
| Bozkanat Köyü | 2 | 278 | %97,5 | AKP | %79,6 |
| Boğlan Mah. | 5 | 1.769 | %77,3 | AKP | %46,5 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 224 | %72,3 | AKP | %47,3 |
| Doğuyeli Köyü | 1 | 178 | %71,9 | AKP | %62,4 |
| Düzağaç Köyü | 1 | 121 | %91,7 | AKP | %41,3 |
| Dilektepe Köyü | 2 | 392 | %93,6 | AKP | %53,8 |
| Elbaşı Köyü | 1 | 141 | %92,9 | AKP | %52,4 |
| Elmasırtı Köyü | 2 | 341 | %70,7 | AKP | %42,2 |
| Eşmetaş Köyü | 1 | 259 | %71,4 | AKP | %72,5 |
| Gelintepe Köyü | 1 | 201 | %89,1 | AKP | %65,0 |
| Gençtavus Köyü | 1 | 235 | %80,9 | AKP | %41,2 |
| Göksu Köyü | 1 | 74 | %85,1 | AKP | %64,5 |
| Halime Pınar Mah. | 6 | 2.257 | %79,3 | AKP | %47,7 |
| Hazarşah Köyü | 4 | 1.091 | %78,5 | AKP | %73,4 |
| Kaleköy | 1 | 306 | %77,8 | AKP | %59,7 |
| Kırık Köyü | 1 | 242 | %68,6 | AKP | %59,4 |
| Muratköy | 1 | 346 | %85,3 | AKP | %72,2 |
| Mutluca Köyü | 1 | 152 | %73,7 | AKP | %75,7 |
| Oymapınar Köyü | 1 | 254 | %81,1 | AKP | %66,2 |
| Sükyan Köyü | 1 | 194 | %74,7 | AKP | %82,0 |
| Sülünkaş Köyü | 1 | 213 | %78,9 | AKP | %68,6 |
| Tarhan Köyü | 1 | 201 | %85,1 | AKP | %61,5 |
| Yeni Mah. | 18 | 6.663 | %76,5 | AKP | %42,7 |
| Yenibaşak Köyü | 2 | 489 | %80,8 | AKP | %63,7 |
| Yenidal Köyü | 4 | 815 | %80,6 | AKP | %45,9 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.587 | %76,7 | AKP | %49,5 |
| Yiğitharmanı Köyü | 3 | 781 | %77,7 | DEM | %59,9 |
| İnandık Köyü | 1 | 76 | %88,2 | DEM | %46,2 |
| Şimşirpınar Köyü | 1 | 146 | %84,9 | AKP | %59,5 |