%62,5
AK PARTİ birinci
5.233 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Demirözü ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %62,5 ile birinci; 5233 geçerli oy, katılım %90,8.
Kayıtlı seçmen 5.824 · Oy kullanan 5.288 (katılım %90,8) · Geçerli 5.233 · Geçersiz 55
Demirözü Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.269 | %62,5 |
| MHP | 1.069 | %20,4 |
| İYİ | 622 | %11,9 |
| YRP | 132 | %2,5 |
| BBP | 31 | %0,6 |
| ZAFER | 31 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,4 |
| ANAP | 14 | %0,3 |
| DEM | 12 | %0,2 |
| MEMLEKET | 6 | %0,1 |
| TİP | 4 | %0,1 |
| AB | 4 | %0,1 |
| AP | 4 | %0,1 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 |
| VATAN | 3 | %0,1 |
| GBP | 3 | %0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | %0,0 |
| HKP | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Demirözü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyaka Köyü | 1 | 88 | %73,9 | AKP | %73,0 |
| Bayrampaşa Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %76,1 |
| Beşpınar Köyü | 1 | 330 | %97,0 | AKP | %47,5 |
| Damlıca Köyü | 1 | 84 | %76,2 | İYİ | %87,5 |
| Devetaşı Köyü | 1 | 100 | %90,0 | AKP | %72,2 |
| Dikmetaş Köyü | 1 | 113 | %87,6 | İYİ | %92,9 |
| Elmalı Köyü | 1 | 112 | %88,4 | AKP | %77,6 |
| Esentepe Mah. | 3 | 796 | %81,9 | AKP | %53,8 |
| Eymür Köyü | 1 | 113 | %101,8 | AKP | %85,2 |
| Gökçedere-Karşıyaka Mah. | 2 | 384 | %93,5 | AKP | %66,7 |
| Gökçedere-Pınarbaşı Mah. | 2 | 702 | %98,7 | AKP | %70,6 |
| Gökçedere-Yeşilyurt Mah. | 2 | 426 | %94,8 | AKP | %73,0 |
| Güneşli Mah. | 1 | 161 | %85,7 | AKP | %44,9 |
| Güvercindere Köyü | 1 | 32 | %90,6 | AKP | %41,4 |
| Güçlü Köyü | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %63,9 |
| Işıkova Köyü | 1 | 37 | %100,0 | AKP | %73,0 |
| Kalecik Köyü | 1 | 315 | %100,3 | AKP | %64,8 |
| Karayaşmak Köyü | 1 | 28 | %100,0 | AKP | %52,0 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 71 | %95,8 | MHP | %57,4 |
| Otlukbeli Köyü | 1 | 24 | %83,3 | İYİ | %75,0 |
| Petekli Köyü | 1 | 81 | %80,3 | AKP | %55,7 |
| Pınarcık Köyü | 1 | 58 | %82,8 | AKP | %45,5 |
| Serenli Köyü | 1 | 129 | %92,3 | AKP | %78,0 |
| Yakupabdal Köyü | 1 | 174 | %98,3 | AKP | %69,8 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 151 | %96,7 | AKP | %79,5 |
| Yelpınar Köyü | 1 | 76 | %93,4 | AKP | %64,8 |
| Yukarıpınarlı Köyü | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %88,0 |
| Çakıröz Köyü | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %62,8 |
| Çatalçeşme Köyü | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %54,1 |
| Çağıllı Köyü | 1 | 30 | %90,0 | AKP | %70,4 |
| Çiftetaş Mah. | 1 | 105 | %88,6 | AKP | %76,1 |
| Çimentepe Köyü | 1 | 47 | %106,4 | AKP | %90,0 |
| Şirin Mah. | 2 | 723 | %81,7 | AKP | %61,3 |