%48,8
AK PARTİ birinci
14.167 geçerli oy · katılım %78,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sason ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,8 ile birinci; 14.167 geçerli oy, katılım %78,4.
Kayıtlı seçmen 18.890 · Oy kullanan 14.800 (katılım %78,4) · Geçerli 14.167 · Geçersiz 633
Sason Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.909 | %48,8 |
| DEM | 3.192 | %22,5 |
| CHP | 3.026 | %21,4 |
| MHP | 360 | %2,5 |
| YRP | 274 | %1,9 |
| BBP | 94 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 78 | %0,6 |
| MEMLEKET | 51 | %0,4 |
| HAK-PAR | 33 | %0,2 |
| SOL | 29 | %0,2 |
| GBP | 24 | %0,2 |
| TKP | 22 | %0,2 |
| AP | 21 | %0,2 |
| MİLLET | 16 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| HKP | 10 | %0,1 |
| YP | 8 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sason mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acar Köyü | 1 | 352 | %84,7 | DEM | %79,0 |
| Altıdere Köyü | 1 | 129 | %75,2 | AKP | %85,6 |
| Aykut Ozan Mah. | 2 | 574 | %77,9 | AKP | %51,3 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.392 | %71,9 | AKP | %54,2 |
| Balbaşı Köyü | 1 | 90 | %101,1 | DEM | %54,7 |
| Bayramlar Köyü | 1 | 157 | %51,0 | AKP | %79,7 |
| Beşevler Mah. | 1 | 86 | %82,6 | DEM | %39,4 |
| Boğazkapı Köyü | 1 | 188 | %76,6 | AKP | %70,3 |
| Cevizli Köyü | 1 | 142 | %91,6 | DEM | %69,8 |
| Dağçatı Köyü | 1 | 123 | %56,1 | AKP | %47,1 |
| Demetevler Mah. | 1 | 143 | %92,3 | AKP | %37,9 |
| Dereköy | 1 | 395 | %74,9 | DEM | %38,2 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 117 | %76,9 | AKP | %60,9 |
| Derince Köyü | 1 | 292 | %79,8 | AKP | %72,4 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 184 | %80,4 | CHP | %52,8 |
| Dörtbölük Köyü | 1 | 359 | %73,5 | AKP | %59,0 |
| Dikbayır Köyü | 1 | 94 | %81,9 | AKP | %54,3 |
| Ekinlik Köyü | 1 | 94 | %69,2 | AKP | %85,3 |
| Emek Mah. | 1 | 278 | %78,1 | CHP | %37,8 |
| Erdemli Mah. | 1 | 113 | %113,3 | DEM | %57,0 |
| Ergünü Köyü | 1 | 251 | %74,9 | AKP | %73,9 |
| Erikli Köyü | 1 | 108 | %70,4 | AKP | %77,0 |
| Gençler Köyü | 1 | 144 | %75,7 | AKP | %62,8 |
| Geçitli Köyü | 1 | 229 | %73,4 | AKP | %53,6 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 216 | %87,0 | AKP | %75,7 |
| Gürpınar Mah. | 1 | 291 | %88,0 | DEM | %48,4 |
| Güvercinlik Köyü | 1 | 25 | %88,0 | AKP | %42,9 |
| Haydar Mah. | 1 | 149 | %89,3 | AKP | %78,2 |
| Heybeli Köyü | 1 | 348 | %93,7 | DEM | %70,2 |
| Kaleyolu Köyü | 1 | 256 | %11,7 | AKP | %35,7 |
| Karameşe Köyü | 1 | 180 | %109,4 | DEM | %74,0 |
| Karayün Köyü | 1 | 99 | %61,6 | AKP | %82,8 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 134 | %69,4 | AKP | %49,5 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 114 | %92,1 | DEM | %68,4 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 111 | %87,4 | AKP | %74,7 |
| Kayadüzü Köyü | 1 | 231 | %64,9 | AKP | %72,9 |
| Kaşyayla Köyü | 1 | 227 | %79,3 | AKP | %65,0 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 225 | %88,9 | DEM | %80,3 |
| Kınalı Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %84,5 |
| Kulaksız Köyü | 1 | 48 | %89,6 | CHP | %67,4 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 91 | %81,3 | DEM | %38,6 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 124 | %100,0 | DEM | %61,4 |
| Kilimli Köyü | 1 | 50 | %114,0 | DEM | %81,1 |
| Kilis Köyü | 1 | 79 | %82,3 | AKP | %82,8 |
| Mehmet Akif Mah. | 1 | 225 | %78,7 | AKP | %61,3 |
| Meşeli Köyü | 1 | 129 | %76,0 | AKP | %52,8 |
| Orta Mah. | 3 | 996 | %79,5 | AKP | %50,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 248 | %81,9 | AKP | %38,4 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 290 | %79,7 | AKP | %89,0 |
| Sevek Mah. | 1 | 199 | %80,4 | CHP | %44,4 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 62 | %71,0 | AKP | %39,5 |
| Taşyuva Köyü | 1 | 180 | %72,8 | AKP | %71,7 |
| Tekevler Mah. | 1 | 133 | %78,2 | DEM | %47,9 |
| Tekinler Mah. | 1 | 344 | %75,3 | AKP | %54,3 |
| Topluca Köyü | 1 | 109 | %96,3 | AKP | %81,0 |
| Turnalı Köyü | 1 | 162 | %67,3 | AKP | %72,0 |
| Umurlu Köyü | 1 | 285 | %89,1 | DEM | %79,7 |
| Yakabağ Köyü | 1 | 85 | %58,8 | AKP | %62,5 |
| Yaylatepe Mah. | 2 | 502 | %80,9 | AKP | %40,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 337 | %81,9 | AKP | %46,8 |
| Yeniköy | 1 | 184 | %95,1 | DEM | %76,8 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 108 | %89,8 | DEM | %42,1 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 162 | %81,5 | AKP | %79,1 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 333 | %70,9 | AKP | %44,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 86 | %93,0 | DEM | %55,8 |
| Yıldız Mah. | 2 | 511 | %75,9 | AKP | %50,0 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 211 | %72,0 | AKP | %81,1 |
| Yukarı Mah. | 1 | 101 | %81,2 | AKP | %62,0 |
| Yuvalar Köyü | 1 | 216 | %69,0 | AKP | %66,2 |
| Yuvalıçay Köyü | 1 | 96 | %99,0 | AKP | %94,7 |
| Yücebağ-Aydınlık Mah. | 1 | 349 | %90,3 | AKP | %43,9 |
| Yücebağ-Barış Mah. | 1 | 150 | %84,0 | AKP | %39,8 |
| Yücebağ-Binekli Mah. | 1 | 133 | %69,9 | AKP | %71,8 |
| Yücebağ-Günlüce Mah. | 1 | 74 | %104,1 | DEM | %39,2 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 130 | %82,3 | AKP | %73,5 |
| Yücebağ-Koçkaya Mah. | 1 | 363 | %78,8 | AKP | %63,1 |
| Yücebağ-Tepe Mah. | 1 | 216 | %82,4 | AKP | %42,6 |
| Yücebağ-Yıldız Mah. | 1 | 182 | %81,9 | AKP | %55,8 |
| Yürekli Köyü | 1 | 106 | %61,3 | AKP | %85,5 |
| Yiğitler Köyü | 1 | 133 | %75,9 | AKP | %44,3 |
| Zafer Mah. | 1 | 295 | %67,5 | CHP | %47,4 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 172 | %89,5 | DEM | %54,4 |
| Çakırpınar Köyü | 1 | 291 | %66,7 | AKP | %71,4 |
| Çalışırlar Köyü | 1 | 161 | %72,1 | AKP | %86,7 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 117 | %76,1 | AKP | %69,7 |
| Çağlı Köyü | 1 | 130 | %101,5 | DEM | %48,8 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 107 | %57,9 | AKP | %95,2 |
| Örenağıl Köyü | 1 | 243 | %63,0 | AKP | %52,6 |
| İncesu Köyü | 1 | 113 | %87,6 | AKP | %83,9 |
| Şirinevler Mah. | 1 | 40 | %105,0 | AKP | %45,2 |