Batman Merkez · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBatman Merkez ilçesi
%63,8
YEŞİL SOL PARTİ birinci
250.981 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Batman Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %63,8 ile birinci; 250.981 geçerli oy, katılım %85,5.
Batman Merkez
Kayıtlı seçmen 306.087 · Oy kullanan 261.829 (katılım %85,5) · Geçerli 250.981 · Geçersiz 10.848
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 160.169 | %63,8 |
| AKP | 64.984 | %25,9 |
| CHP | 16.170 | %6,4 |
| YRP | 2.497 | %1,0 |
| MHP | 1.666 | %0,7 |
| SOL | 1.542 | %0,6 |
| MEMLEKET | 884 | %0,4 |
| BBP | 695 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 560 | %0,2 |
| HAK-PAR | 413 | %0,2 |
| AP | 355 | %0,1 |
| YP | 317 | %0,1 |
| GBP | 178 | %0,1 |
| TKP | 168 | %0,1 |
| MİLLET | 106 | %0,0 |
| HKP | 97 | %0,0 |
| VATAN | 77 | %0,0 |
| TKH | 54 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 39 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 11 | 3.930 | %84,3 | DEM | %64,7 |
| Akoba Köyü | 2 | 484 | %97,5 | DEM | %84,8 |
| Akyürek Mah. | 4 | 1.179 | %82,9 | DEM | %51,5 |
| Akça Köyü | 1 | 334 | %95,8 | DEM | %53,9 |
| Aydınlıkevler Mah. | 14 | 5.020 | %82,3 | DEM | %54,6 |
| Bahçelievler Mah. | 31 | 11.536 | %85,5 | DEM | %57,1 |
| Balpınar-Segirkan Mah. | 3 | 1.051 | %86,7 | DEM | %52,5 |
| Balpınar-Seyrantepe Mah. | 3 | 908 | %91,1 | DEM | %51,5 |
| Balpınar-Yeniköy Mah. | 2 | 522 | %85,3 | AKP | %53,7 |
| Balpınar-Yenimahalle Mah. | 3 | 1.027 | %87,9 | DEM | %54,5 |
| Bayındır Mah. | 21 | 7.721 | %85,2 | DEM | %72,2 |
| Bayraklı Köyü | 1 | 396 | %89,7 | DEM | %84,9 |
| Bağlar Mah. | 14 | 5.071 | %87,0 | DEM | %73,0 |
| Belde Mah. | 50 | 18.603 | %86,3 | DEM | %55,8 |
| Beşevler Mah. | 13 | 4.723 | %85,9 | DEM | %70,1 |
| Bıçakçı Köyü | 2 | 511 | %88,1 | DEM | %78,5 |
| Binatlı Köyü | 4 | 1.567 | %91,7 | DEM | %62,5 |
| Cudi Mah. | 35 | 12.922 | %86,3 | DEM | %81,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.096 | %85,7 | DEM | %68,0 |
| Demirbilek Köyü | 1 | 51 | %94,1 | DEM | %41,7 |
| Demirlipınar Köyü | 2 | 521 | %87,9 | DEM | %82,4 |
| Doluca Köyü | 1 | 280 | %87,5 | DEM | %88,0 |
| Diktepe Köyü | 2 | 448 | %94,9 | DEM | %60,3 |
| Fatih Mah. | 31 | 11.569 | %86,7 | DEM | %63,4 |
| Gap Mah. | 24 | 8.974 | %84,0 | DEM | %59,1 |
| Gültepe Mah. | 55 | 20.484 | %86,6 | DEM | %50,4 |
| Güneykent Mah. | 9 | 3.334 | %84,1 | DEM | %71,2 |
| Güneşli Köyü | 1 | 254 | %90,6 | DEM | %89,7 |
| Güvercin Köyü | 1 | 154 | %85,7 | DEM | %83,9 |
| Girbereşik Mah. | 3 | 954 | %78,0 | AKP | %48,8 |
| Huzur Mah. | 13 | 4.931 | %85,6 | DEM | %72,7 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.275 | %82,9 | DEM | %48,6 |
| Hilal Mah. | 22 | 7.802 | %84,9 | DEM | %80,5 |
| Karayün Köyü | 2 | 644 | %83,2 | DEM | %52,1 |
| Kardelen Mah. | 11 | 4.078 | %85,8 | DEM | %48,0 |
| Karşıyaka Mah. | 14 | 4.994 | %84,5 | DEM | %56,4 |
| Kayabağı Köyü | 1 | 238 | %86,6 | AKP | %77,0 |
| Kesmeköprü Köyü | 1 | 105 | %75,2 | DEM | %76,3 |
| Kılıç Köyü | 1 | 364 | %89,6 | DEM | %69,5 |
| Kısmet Mah. | 7 | 2.445 | %79,9 | DEM | %61,5 |
| Kocalar Köyü | 2 | 653 | %92,7 | DEM | %72,8 |
| Korik Mah. | 21 | 7.946 | %86,0 | DEM | %79,7 |
| Kuyubaşı Köyü | 3 | 890 | %87,1 | DEM | %45,4 |
| Kösetarla Köyü | 2 | 466 | %92,1 | DEM | %65,0 |
| Kültür Mah. | 52 | 18.780 | %85,2 | DEM | %58,2 |
| Meydan Mah. | 4 | 1.365 | %80,7 | DEM | %55,9 |
| Oymataş Köyü | 3 | 827 | %81,7 | DEM | %65,4 |
| Pazaryeri Mah. | 23 | 8.642 | %86,2 | DEM | %73,1 |
| Petrol Mah. | 24 | 9.107 | %86,3 | DEM | %78,7 |
| Petrolkent Mah. | 30 | 11.161 | %85,0 | DEM | %79,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 14 | 5.010 | %85,8 | DEM | %52,8 |
| Raman Mah. | 6 | 2.216 | %82,2 | DEM | %59,6 |
| Recepler Köyü | 2 | 423 | %90,3 | DEM | %59,4 |
| Sağlık Mah. | 18 | 6.248 | %84,8 | DEM | %66,8 |
| Seyitler Mah. | 26 | 9.128 | %83,1 | DEM | %65,8 |
| Suçeken Köyü | 1 | 274 | %87,6 | DEM | %95,2 |
| Site Mah. | 3 | 973 | %88,6 | AKP | %42,0 |
| Tilmerc Mah. | 28 | 9.961 | %85,8 | DEM | %52,7 |
| Urganlı Köyü | 1 | 225 | %84,0 | DEM | %72,8 |
| Yakıtlı Köyü | 1 | 49 | %106,1 | DEM | %88,0 |
| Yaylıca Köyü | 2 | 781 | %90,8 | DEM | %80,0 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 177 | %96,6 | DEM | %94,1 |
| Yediyol Köyü | 1 | 25 | %100,0 | DEM | %47,8 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.423 | %81,4 | DEM | %58,3 |
| Yenişehir Mah. | 13 | 4.745 | %84,6 | DEM | %60,2 |
| Yeşiltepe Mah. | 7 | 2.603 | %87,6 | DEM | %80,0 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 128 | %84,4 | DEM | %72,3 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 118 | %94,1 | DEM | %61,5 |
| Yolveren Köyü | 1 | 35 | %51,4 | AKP | %55,6 |
| Ziyagökalp Mah. | 7 | 2.474 | %83,5 | DEM | %52,6 |
| Çamlıca Mah. | 22 | 7.437 | %84,5 | DEM | %57,5 |
| Çamlıtepe Mah. | 43 | 15.777 | %86,2 | DEM | %64,8 |
| Çarıklı Köyü | 2 | 490 | %90,8 | DEM | %76,9 |
| Çarşı Mah. | 3 | 1.086 | %81,4 | DEM | %61,9 |
| Çay Mah. | 8 | 2.959 | %89,5 | DEM | %55,6 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 154 | %92,2 | DEM | %64,2 |
| Çevrimova Köyü | 2 | 735 | %91,0 | DEM | %67,1 |
| Çeşmebaşı Köyü | 1 | 72 | %84,7 | AKP | %82,1 |
| İluh Mah. | 7 | 2.369 | %84,0 | DEM | %79,4 |
| İrmi Mah. | 3 | 1.043 | %84,6 | DEM | %62,7 |
| Şafak Mah. | 19 | 7.140 | %86,3 | DEM | %65,7 |
| Şirinevler Mah. | 7 | 2.472 | %82,7 | DEM | %62,9 |