%35,6
AK PARTİ birinci
102.495 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bartın Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,6 ile birinci; 102.495 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 120.714 · Oy kullanan 107.003 (katılım %88,6) · Geçerli 102.495 · Geçersiz 4.508
Bartın Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 36.507 | %35,6 |
| CHP | 32.623 | %31,8 |
| MHP | 24.460 | %23,9 |
| YRP | 1.847 | %1,8 |
| ZAFER | 1.586 | %1,6 |
| MEMLEKET | 998 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 996 | %1,0 |
| AP | 483 | %0,5 |
| BBP | 411 | %0,4 |
| ANAP | 372 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 370 | %0,4 |
| DEM | 345 | %0,3 |
| AB | 301 | %0,3 |
| MİLLET | 182 | %0,2 |
| TKP | 172 | %0,2 |
| HAK-PAR | 161 | %0,2 |
| HKP | 161 | %0,2 |
| VATAN | 137 | %0,1 |
| GBP | 128 | %0,1 |
| SOL | 81 | %0,1 |
| YP | 78 | %0,1 |
| TKH | 71 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 21 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bartın Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetpaşa Köyü | 1 | 282 | %93,3 | AKP | %39,4 |
| Akağaç Köyü | 3 | 850 | %86,9 | AKP | %40,5 |
| Akbaba Köyü | 1 | 393 | %85,8 | CHP | %49,5 |
| Akbaş Köyü | 2 | 582 | %84,0 | MHP | %45,1 |
| Akgöz Köyü | 1 | 323 | %95,1 | AKP | %39,3 |
| Akıncılar Köyü | 2 | 538 | %90,7 | AKP | %52,9 |
| Akmanlar Köyü | 2 | 586 | %92,2 | AKP | %53,3 |
| Akpınar Köyü | 2 | 477 | %92,9 | MHP | %36,7 |
| Akçalı Köyü | 2 | 659 | %86,2 | AKP | %46,6 |
| Akçamescit Köyü | 2 | 445 | %89,4 | AKP | %40,1 |
| Aladağ Mah. | 14 | 4.967 | %86,7 | CHP | %40,3 |
| Alibaş Köyü | 1 | 276 | %89,1 | AKP | %40,7 |
| Arıt Köyü | 1 | 279 | %78,9 | AKP | %45,9 |
| Arıönü Köyü | 2 | 597 | %88,9 | AKP | %33,5 |
| Avgölü Köyü | 1 | 129 | %85,3 | AKP | %57,7 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 331 | %79,5 | AKP | %44,6 |
| Ağdacı Mah. | 3 | 864 | %92,0 | AKP | %35,7 |
| Aşağıdere Köyü | 1 | 238 | %84,5 | AKP | %36,5 |
| Bakioğlu Köyü | 2 | 648 | %85,0 | AKP | %45,2 |
| Balat Köyü | 1 | 148 | %87,8 | AKP | %39,3 |
| Barkaçboz Köyü | 2 | 527 | %89,8 | AKP | %44,2 |
| Bayıryüzü Köyü | 2 | 491 | %92,5 | AKP | %40,4 |
| Başoğlu Köyü | 1 | 181 | %81,2 | AKP | %78,6 |
| Bedil Köyü | 2 | 417 | %93,3 | AKP | %44,2 |
| Beşköprü Köyü | 1 | 210 | %86,7 | CHP | %49,4 |
| Budakdüzü Köyü | 2 | 413 | %92,0 | AKP | %47,8 |
| Büyükkıran Köyü | 2 | 435 | %90,3 | AKP | %41,1 |
| Büyükkızılkum Köyü | 1 | 284 | %92,3 | CHP | %39,4 |
| Celilbeyoğlu Köyü | 1 | 247 | %93,1 | AKP | %51,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 3.035 | %87,3 | CHP | %38,7 |
| Cöcü Köyü | 1 | 153 | %89,5 | MHP | %40,9 |
| Dallıca Köyü | 2 | 438 | %92,9 | CHP | %34,8 |
| Darıören Köyü | 1 | 273 | %77,3 | AKP | %54,2 |
| Demirciler Mah. | 8 | 3.031 | %88,1 | CHP | %47,6 |
| Derbent Köyü | 1 | 247 | %91,5 | AKP | %41,9 |
| Dırazlar Köyü | 2 | 542 | %91,3 | MHP | %40,6 |
| Doğaşı Köyü | 2 | 502 | %85,3 | AKP | %49,6 |
| Ecikler Köyü | 2 | 693 | %86,6 | AKP | %50,8 |
| Ellibaş Köyü | 2 | 625 | %88,5 | AKP | %38,8 |
| Epçiler Köyü | 3 | 872 | %91,3 | AKP | %50,3 |
| Epçilerkadı Köyü | 1 | 202 | %91,1 | AKP | %48,6 |
| Esbey Köyü | 1 | 115 | %87,8 | AKP | %45,6 |
| Esentepe Mah. | 7 | 2.414 | %88,3 | AKP | %36,6 |
| Esenyurt Köyü | 2 | 739 | %94,1 | AKP | %48,8 |
| Eskiemirler Köyü | 1 | 273 | %87,9 | AKP | %42,8 |
| Eskihamidiye Köyü | 2 | 620 | %91,0 | AKP | %44,4 |
| Eyüpoğlu Köyü | 1 | 112 | %86,6 | AKP | %36,1 |
| Fırınlı Köyü | 1 | 228 | %93,0 | AKP | %44,0 |
| Gençali Köyü | 1 | 269 | %89,6 | AKP | %58,7 |
| Geriş Köyü | 3 | 866 | %92,6 | AKP | %49,8 |
| Gerişkatırcı Köyü | 2 | 471 | %95,3 | MHP | %39,7 |
| Gökçekıran Köyü | 2 | 538 | %91,5 | AKP | %50,3 |
| Gölbucağı Mah. | 17 | 6.108 | %88,6 | CHP | %52,8 |
| Gözpınar Köyü | 2 | 444 | %86,7 | CHP | %36,9 |
| Gürgenpınarı Köyü | 2 | 697 | %89,5 | CHP | %43,7 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 260 | %95,8 | AKP | %37,1 |
| Güzelcehisar Köyü | 2 | 666 | %89,6 | AKP | %35,4 |
| Hacıhatipoğlu Köyü | 1 | 235 | %91,1 | AKP | %40,5 |
| Hacıosmanoğlu Köyü | 1 | 356 | %89,0 | CHP | %51,9 |
| Hanyeri Köyü | 1 | 164 | %85,4 | CHP | %44,7 |
| Hasanefendi Köyü | 1 | 331 | %91,2 | AKP | %59,7 |
| Hasankadı-Gerişli Mah. | 1 | 154 | %92,2 | MHP | %51,1 |
| Hasankadı-Merkez Mah. | 2 | 688 | %87,5 | AKP | %40,0 |
| Hasankadı-Tüloğlu Mah. | 1 | 140 | %92,9 | MHP | %52,9 |
| Hasankadı-Şabankadı Mah. | 2 | 697 | %85,5 | MHP | %40,7 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 264 | %89,8 | MHP | %42,9 |
| Hatipler Köyü | 1 | 276 | %92,8 | CHP | %39,3 |
| Hıdırlar Köyü | 2 | 555 | %86,9 | MHP | %37,5 |
| Hocaoğlu Köyü | 1 | 321 | %86,0 | AKP | %45,9 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 1.907 | %88,2 | CHP | %40,0 |
| Kabagöz Köyü | 2 | 555 | %91,4 | AKP | %42,2 |
| Kaman Köyü | 1 | 361 | %91,4 | AKP | %44,6 |
| Karacaoğlu Köyü | 1 | 272 | %88,2 | AKP | %41,1 |
| Karahüseyinli Köyü | 2 | 468 | %90,6 | AKP | %44,7 |
| Karaköy Mah. | 13 | 4.687 | %89,7 | CHP | %40,4 |
| Karaköyşeyhler Köyü | 1 | 276 | %78,3 | AKP | %46,4 |
| Karamazak Köyü | 2 | 559 | %90,5 | AKP | %42,3 |
| Karasu Köyü | 2 | 497 | %83,5 | CHP | %41,3 |
| Karayakup Köyü | 1 | 201 | %91,5 | AKP | %44,4 |
| Karaçay Mah. | 1 | 189 | %95,2 | CHP | %34,6 |
| Karainler Köyü | 2 | 744 | %87,0 | AKP | %44,7 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 126 | %91,3 | AKP | %41,4 |
| Kayacılar Köyü | 1 | 179 | %78,8 | AKP | %39,4 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 145 | %91,7 | AKP | %45,8 |
| Kayadibikavlak Köyü | 2 | 404 | %92,1 | AKP | %41,2 |
| Kayadibiçavuş Köyü | 1 | 361 | %89,8 | AKP | %41,1 |
| Kaşbaşı Köyü | 1 | 241 | %90,5 | AKP | %39,9 |
| Kemer Köprü Mah. | 25 | 9.261 | %87,6 | CHP | %45,7 |
| Kırtepe Mah. | 8 | 2.959 | %88,1 | CHP | %58,8 |
| Kızılelma Köyü | 2 | 411 | %88,8 | CHP | %52,3 |
| Kışla Köyü | 2 | 439 | %91,6 | AKP | %43,1 |
| Kocareis Köyü | 2 | 442 | %90,5 | AKP | %43,7 |
| Kozcağız-Demirci Ahmetler Mah. | 2 | 430 | %88,8 | AKP | %33,9 |
| Kozcağız-Değirmenci Mah. | 1 | 248 | %91,1 | AKP | %37,6 |
| Kozcağız-Kavlaklık Mah. | 2 | 639 | %86,1 | AKP | %38,2 |
| Kozcağız-Merkez Mah. | 10 | 3.480 | %86,2 | AKP | %36,6 |
| Kozcağız-Yenişar Mah. | 2 | 713 | %88,1 | MHP | %42,6 |
| Kumaçorak Köyü | 1 | 204 | %80,9 | AKP | %59,2 |
| Kurt Köyü | 2 | 501 | %88,8 | AKP | %42,0 |
| Kutlubeydemirci Köyü | 2 | 569 | %90,5 | AKP | %39,8 |
| Kutlubeytabaklar Köyü | 1 | 310 | %97,1 | AKP | %55,4 |
| Kutlubeyyazıcılar Köyü | 2 | 521 | %92,9 | AKP | %50,1 |
| Köyortası Mah. | 4 | 1.160 | %86,6 | CHP | %58,5 |
| Köyyeri Köyü | 1 | 311 | %85,9 | AKP | %58,3 |
| Kümesler Köyü | 1 | 301 | %87,0 | AKP | %50,2 |
| Küçükkızılkum Köyü | 1 | 329 | %86,0 | AKP | %42,1 |
| Mamak Köyü | 2 | 452 | %92,7 | AKP | %39,1 |
| Mekeçler Köyü | 1 | 356 | %93,5 | AKP | %40,1 |
| Merkez-Gecen Mah. | 2 | 691 | %91,2 | AKP | %41,7 |
| Muratbey Köyü | 1 | 397 | %95,5 | AKP | %34,6 |
| Okulak Mah. | 4 | 1.189 | %86,5 | CHP | %52,9 |
| Okçular Köyü | 1 | 281 | %94,0 | AKP | %40,2 |
| Orduyeri Mah. | 18 | 6.631 | %88,0 | CHP | %40,0 |
| Orta Mah. | 4 | 1.383 | %88,7 | CHP | %54,2 |
| Saraylı Köyü | 1 | 344 | %90,7 | AKP | %42,9 |
| Serdar Köyü | 1 | 391 | %90,5 | AKP | %46,6 |
| Sofular Köyü | 1 | 108 | %92,6 | AKP | %38,8 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 113 | %90,3 | AKP | %57,9 |
| Sülek Köyü | 2 | 530 | %88,5 | AKP | %53,4 |
| Sütlüce Köyü | 2 | 595 | %90,8 | AKP | %42,7 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 377 | %91,0 | AKP | %41,8 |
| Tabanözü Köyü | 2 | 515 | %95,0 | AKP | %42,2 |
| Tasmacı Köyü | 1 | 196 | %87,8 | AKP | %62,1 |
| Terkehaliller Köyü | 2 | 761 | %89,0 | AKP | %51,9 |
| Terkehatipler Köyü | 2 | 737 | %90,4 | AKP | %47,1 |
| Topluca Köyü | 2 | 479 | %91,4 | AKP | %38,7 |
| Tuna Mah. | 14 | 4.998 | %88,0 | CHP | %40,2 |
| Turanlar Köyü | 1 | 209 | %84,7 | AKP | %36,8 |
| Tuzcular Köyü | 2 | 406 | %85,2 | AKP | %43,1 |
| Ulugeçitambarcı Köyü | 2 | 501 | %90,4 | AKP | %36,9 |
| Ulugeçitkadı Köyü | 2 | 407 | %92,6 | AKP | %36,9 |
| Uluköy | 2 | 554 | %84,7 | MHP | %42,7 |
| Ustaoğlu Köyü | 1 | 305 | %84,6 | AKP | %47,3 |
| Uzunöz Köyü | 1 | 367 | %86,9 | AKP | %39,4 |
| Uğurlar Köyü | 2 | 459 | %90,9 | AKP | %47,9 |
| Yanaz Köyü | 2 | 580 | %92,1 | AKP | %48,1 |
| Yenihamidiye Köyü | 1 | 289 | %94,1 | AKP | %62,1 |
| Yeniköy | 1 | 81 | %88,9 | CHP | %35,8 |
| Yeğenli Köyü | 2 | 542 | %91,3 | AKP | %43,4 |
| Yeşilkaya Köyü | 2 | 658 | %86,9 | AKP | %50,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 358 | %86,6 | MHP | %42,9 |
| Yıldız Köyü | 3 | 466 | %90,1 | CHP | %36,7 |
| Yukarışeyhler Köyü | 1 | 277 | %79,4 | AKP | %49,3 |
| Çakırdemirci Köyü | 1 | 373 | %93,6 | AKP | %40,5 |
| Çakırkadı Köyü | 2 | 540 | %93,3 | AKP | %42,3 |
| Çakırömerağa Köyü | 1 | 197 | %95,9 | AKP | %55,3 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 281 | %90,8 | AKP | %38,0 |
| Çamlık Köyü | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %54,3 |
| Çaybükü Köyü | 2 | 514 | %91,1 | AKP | %43,9 |
| Çaydüzü Mah. | 10 | 3.656 | %88,9 | AKP | %39,3 |
| Çayır Köyü | 1 | 268 | %89,9 | AKP | %46,3 |
| Çeştepe Köyü | 2 | 407 | %93,9 | AKP | %44,6 |
| Çukurbük Köyü | 1 | 305 | %84,3 | AKP | %45,1 |
| Çöpbey Köyü | 1 | 183 | %84,7 | AKP | %41,9 |
| Çiftlikköy | 1 | 343 | %90,1 | CHP | %56,2 |
| Ören Köyü | 1 | 243 | %76,5 | AKP | %55,8 |
| Özbaşı Köyü | 2 | 691 | %85,1 | AKP | %39,6 |
| İmamlar Köyü | 1 | 108 | %85,2 | AKP | %44,2 |
| Şabankadı Köyü | 1 | 347 | %91,4 | AKP | %42,8 |
| Şahne Köyü | 2 | 439 | %93,2 | AKP | %43,5 |
| Şahin Köyü | 1 | 245 | %80,8 | AKP | %47,8 |
| Şarköy | 1 | 309 | %87,4 | AKP | %45,8 |
| Şiremirtabaklar Köyü | 1 | 175 | %89,7 | AKP | %48,4 |
| Şiremirçavuş Mah. | 3 | 1.063 | %88,1 | AKP | %36,4 |
| Şirinköy | 1 | 116 | %93,1 | AKP | %53,9 |