%39,0
AK PARTİ birinci
12.190 geçerli oy · katılım %92,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Savaştepe ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,0 ile birinci; 12.190 geçerli oy, katılım %92,1.
Kayıtlı seçmen 13.704 · Oy kullanan 12.627 (katılım %92,1) · Geçerli 12.190 · Geçersiz 437
Savaştepe Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.756 | %39,0 |
| CHP | 2.419 | %19,8 |
| MHP | 2.051 | %16,8 |
| İYİ | 1.993 | %16,4 |
| ZAFER | 149 | %1,2 |
| YRP | 130 | %1,1 |
| MEMLEKET | 111 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 109 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 81 | %0,7 |
| BBP | 61 | %0,5 |
| TİP | 55 | %0,5 |
| DEM | 51 | %0,4 |
| AP | 49 | %0,4 |
| VATAN | 29 | %0,2 |
| HAK-PAR | 27 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 24 | %0,2 |
| AB | 23 | %0,2 |
| MİLLET | 22 | %0,2 |
| TKP | 14 | %0,1 |
| HKP | 13 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Savaştepe mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 106 | %96,2 | AKP | %44,9 |
| Ardıçlı Mah. | 1 | 86 | %91,9 | AKP | %40,5 |
| Aşağıdanişment Mah. | 1 | 155 | %91,0 | AKP | %29,9 |
| Beyköy Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %38,0 |
| Bozalan Mah. | 1 | 116 | %100,9 | AKP | %51,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.322 | %89,2 | AKP | %33,3 |
| Deveören Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %31,5 |
| Dikmeler Mah. | 1 | 140 | %84,3 | AKP | %61,4 |
| Esenköy Mah. | 1 | 83 | %94,0 | AKP | %53,3 |
| Eğerci Mah. | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %50,0 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.133 | %93,5 | AKP | %35,3 |
| Güvem Mah. | 1 | 86 | %91,9 | AKP | %54,6 |
| Güvemküçüktarla Mah. | 1 | 204 | %95,6 | AKP | %50,3 |
| Hıdırbalı Mah. | 1 | 17 | %111,8 | AKP | %44,4 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 456 | %92,1 | AKP | %36,0 |
| Kalemköy Mah. | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %54,2 |
| Karacalar Mah. | 2 | 521 | %92,7 | AKP | %34,9 |
| Karapınar Mah. | 1 | 133 | %91,7 | AKP | %59,2 |
| Karaçam Mah. | 1 | 235 | %93,6 | AKP | %46,1 |
| Kocabıyıklar Mah. | 1 | 81 | %93,8 | AKP | %34,7 |
| Kocaören Mah. | 1 | 40 | %112,5 | AKP | %58,1 |
| Kongurca Mah. | 1 | 52 | %101,9 | CHP | %54,9 |
| Koğukyurt Mah. | 1 | 74 | %108,1 | AKP | %47,9 |
| Kurudere Mah. | 1 | 151 | %95,4 | AKP | %54,3 |
| Madenmezarı Mah. | 1 | 108 | %100,0 | AKP | %60,2 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 124 | %95,2 | CHP | %43,1 |
| Minnetler Mah. | 1 | 182 | %89,0 | AKP | %52,9 |
| Pelitcik Mah. | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %52,9 |
| Sarıbeyler Mah. | 9 | 1.626 | %92,9 | AKP | %33,7 |
| Sarısüleymanlar Mah. | 1 | 182 | %92,9 | AKP | %33,9 |
| Sıtmapınar Mah. | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %59,0 |
| Soğucak Mah. | 1 | 165 | %87,3 | CHP | %37,7 |
| Söğütlügözle Mah. | 1 | 53 | %69,8 | MHP | %32,4 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 217 | %94,5 | AKP | %67,0 |
| Tavşancık Mah. | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %37,0 |
| Türediler Mah. | 1 | 64 | %103,1 | AKP | %62,5 |
| Yazören Mah. | 1 | 109 | %94,5 | AKP | %47,9 |
| Yeşilhisar Mah. | 2 | 466 | %94,0 | AKP | %28,7 |
| Yolcupınarı Mah. | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %56,6 |
| Yukarıdanişment Mah. | 1 | 92 | %93,5 | AKP | %41,0 |
| Yukarıkaraçam Mah. | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %37,0 |
| Yunakdere Mah. | 1 | 137 | %100,0 | AKP | %71,5 |
| Zafer Mah. | 2 | 703 | %88,6 | AKP | %32,4 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 52 | %94,2 | CHP | %34,8 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 70 | %95,7 | AKP | %44,8 |
| Çavlı Mah. | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %60,0 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 59 | %103,4 | AKP | %60,0 |
| Çiftlikdere Mah. | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %65,1 |
| İsadere Mah. | 1 | 227 | %97,8 | AKP | %66,1 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.189 | %89,7 | AKP | %37,6 |