%55,2
AK PARTİ birinci
15.337 geçerli oy · katılım %94,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kepsut ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,2 ile birinci; 15.337 geçerli oy, katılım %94,2.
Kayıtlı seçmen 16.826 · Oy kullanan 15.852 (katılım %94,2) · Geçerli 15.337 · Geçersiz 515
Kepsut Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.469 | %55,2 |
| CHP | 2.330 | %15,2 |
| İYİ | 1.766 | %11,5 |
| MHP | 1.387 | %9,0 |
| YRP | 377 | %2,5 |
| ZAFER | 199 | %1,3 |
| MEMLEKET | 152 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 122 | %0,8 |
| BBP | 118 | %0,8 |
| AP | 78 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 57 | %0,4 |
| HAK-PAR | 43 | %0,3 |
| TİP | 38 | %0,3 |
| AB | 32 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 30 | %0,2 |
| VATAN | 30 | %0,2 |
| HKP | 25 | %0,2 |
| MİLLET | 22 | %0,1 |
| DEM | 19 | %0,1 |
| TKP | 18 | %0,1 |
| YP | 12 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kepsut mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetölen Mah. | 1 | 70 | %105,7 | AKP | %79,5 |
| Akçakertil Mah. | 1 | 59 | %103,4 | AKP | %48,2 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 285 | %95,4 | AKP | %59,1 |
| Alagüney Mah. | 1 | 83 | %101,2 | AKP | %71,6 |
| Armutlu Mah. | 1 | 181 | %96,7 | CHP | %75,3 |
| Bağtepe Mah. | 1 | 162 | %96,9 | AKP | %64,5 |
| Bektaşlar Mah. | 1 | 136 | %95,6 | CHP | %39,3 |
| Beyköy Mah. | 2 | 564 | %94,3 | AKP | %60,9 |
| Bükdere Mah. | 2 | 414 | %96,4 | AKP | %83,2 |
| Büyükkatrancı Mah. | 1 | 113 | %98,2 | AKP | %79,6 |
| Camiiatik Mah. | 2 | 511 | %92,2 | AKP | %40,0 |
| Camiicedit Mah. | 3 | 1.050 | %89,2 | AKP | %35,4 |
| Dalköy Mah. | 1 | 91 | %103,3 | AKP | %71,0 |
| Danahisar Mah. | 1 | 216 | %95,4 | AKP | %67,5 |
| Darıçukuru Mah. | 1 | 80 | %97,5 | AKP | %64,9 |
| Dedekaşı Mah. | 1 | 81 | %96,3 | AKP | %58,4 |
| Dereli Mah. | 1 | 114 | %93,9 | AKP | %65,4 |
| Dombaydere Mah. | 1 | 21 | %128,6 | AKP | %64,0 |
| Durak Mah. | 1 | 58 | %89,7 | AKP | %64,7 |
| Eyüpbükü Mah. | 1 | 96 | %92,7 | AKP | %69,0 |
| Eşeler Mah. | 2 | 566 | %95,4 | AKP | %68,7 |
| Göbel Mah. | 1 | 31 | %103,2 | AKP | %53,1 |
| Gökköy Mah. | 1 | 334 | %95,5 | AKP | %71,4 |
| Hotaşlar Mah. | 3 | 1.028 | %94,9 | AKP | %52,4 |
| Işıklar Mah. | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %65,2 |
| Kalburcu Mah. | 1 | 206 | %97,6 | AKP | %62,0 |
| Karacaağaç Mah. | 1 | 57 | %103,5 | AKP | %89,5 |
| Karacaören Mah. | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %78,4 |
| Karagöz Mah. | 1 | 133 | %92,5 | AKP | %65,8 |
| Karahaliller Mah. | 1 | 92 | %92,4 | AKP | %56,3 |
| Karaçaltı Mah. | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %58,6 |
| Kasapzade Mah. | 2 | 619 | %89,3 | AKP | %37,2 |
| Kayacıklar Mah. | 1 | 62 | %100,0 | AKP | %75,8 |
| Kayaeli Mah. | 1 | 79 | %101,3 | AKP | %70,5 |
| Kepekler Mah. | 1 | 47 | %100,0 | AKP | %64,4 |
| Keçidere Mah. | 1 | 180 | %92,2 | AKP | %49,7 |
| Kızıloluk Mah. | 1 | 63 | %95,2 | AKP | %71,2 |
| Küçükkatrancı Mah. | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %84,6 |
| Mahkeme Mah. | 2 | 391 | %92,6 | AKP | %52,7 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 667 | %95,4 | AKP | %57,0 |
| Mehmetler Mah. | 1 | 91 | %98,9 | CHP | %78,9 |
| Mestanlar Mah. | 1 | 123 | %92,7 | AKP | %63,7 |
| Mezitler Mah. | 1 | 77 | %100,0 | AKP | %51,3 |
| Nusret Mah. | 1 | 283 | %93,3 | AKP | %55,6 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 464 | %94,0 | AKP | %50,4 |
| Ovacık Mah. | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %73,1 |
| Piyade Mah. | 1 | 199 | %97,0 | AKP | %60,0 |
| Recep Mah. | 1 | 173 | %96,5 | AKP | %63,6 |
| Saraç Mah. | 2 | 540 | %95,0 | AKP | %45,3 |
| Sarıfakılar Mah. | 1 | 103 | %86,4 | AKP | %53,6 |
| Sarıçayır Mah. | 1 | 14 | %128,6 | MHP | %38,9 |
| Sayacık Mah. | 1 | 292 | %90,1 | AKP | %59,1 |
| Servet Mah. | 1 | 136 | %94,9 | AKP | %66,1 |
| Serçeören Mah. | 1 | 315 | %97,1 | AKP | %64,6 |
| Seçdere Mah. | 1 | 108 | %97,2 | AKP | %74,8 |
| Tekkeışıklar Mah. | 1 | 142 | %95,8 | AKP | %53,5 |
| Tuzak Mah. | 1 | 77 | %92,2 | AKP | %65,7 |
| Tilkicik Mah. | 1 | 24 | %112,5 | AKP | %53,9 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 283 | %95,8 | AKP | %63,9 |
| Yenice Mah. | 6 | 1.933 | %92,0 | AKP | %46,7 |
| Yeşildağ Mah. | 1 | 100 | %95,0 | AKP | %77,4 |
| Yoğunoluk Mah. | 1 | 153 | %94,1 | AKP | %72,2 |
| Çalkandil Mah. | 1 | 70 | %105,7 | AKP | %63,4 |
| Örencik Mah. | 1 | 93 | %96,8 | AKP | %72,4 |
| Örenharman Mah. | 1 | 130 | %96,2 | AKP | %66,4 |
| Örenli Mah. | 1 | 141 | %97,9 | AKP | %67,2 |
| İhsaniye Mah. | 2 | 638 | %91,4 | AKP | %40,7 |
| İsaalan Mah. | 2 | 401 | %95,8 | AKP | %75,2 |
| Şeremetler Mah. | 1 | 269 | %91,8 | AKP | %59,4 |