%35,5
AK PARTİ birinci
129.804 geçerli oy · katılım %92,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karesi ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,5 ile birinci; 129.804 geçerli oy, katılım %92,5.
Kayıtlı seçmen 142.973 · Oy kullanan 132.313 (katılım %92,5) · Geçerli 129.804 · Geçersiz 2.509
Karesi Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 46.025 | %35,5 |
| CHP | 34.371 | %26,5 |
| İYİ | 19.931 | %15,4 |
| MHP | 13.182 | %10,2 |
| YRP | 4.861 | %3,7 |
| ZAFER | 3.432 | %2,6 |
| MEMLEKET | 2.025 | %1,6 |
| BBP | 1.257 | %1,0 |
| TİP | 1.037 | %0,8 |
| DEM | 806 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 600 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 594 | %0,5 |
| AP | 456 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 388 | %0,3 |
| VATAN | 174 | %0,1 |
| MİLLET | 140 | %0,1 |
| AB | 106 | %0,1 |
| TKP | 84 | %0,1 |
| HAK-PAR | 83 | %0,1 |
| HKP | 76 | %0,1 |
| SOL | 54 | %0,0 |
| YP | 48 | %0,0 |
| TKH | 29 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karesi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Oruçgazi Mah. | 10 | 3.477 | %91,2 | AKP | %37,9 |
| 1.Sakarya Mah. | 24 | 8.722 | %92,9 | AKP | %40,2 |
| 2.Oruçgazi Mah. | 2 | 745 | %91,0 | AKP | %33,3 |
| 2.Sakarya Mah. | 31 | 11.454 | %93,1 | AKP | %42,6 |
| Adnan Menderes Mah. | 27 | 9.667 | %93,7 | CHP | %37,4 |
| Akıncılar Mah. | 2 | 683 | %90,2 | CHP | %34,5 |
| Aktarma Mah. | 1 | 277 | %97,8 | AKP | %44,9 |
| Alacabayır Mah. | 1 | 89 | %95,5 | AKP | %41,7 |
| Ali Hikmet Paşa Mah. | 20 | 7.259 | %90,7 | AKP | %41,2 |
| Armutalan Mah. | 1 | 244 | %94,3 | AKP | %33,3 |
| Atatürk Mah. | 34 | 11.996 | %91,5 | CHP | %37,0 |
| Aygören Mah. | 4 | 1.145 | %90,7 | AKP | %33,4 |
| Bakacak Mah. | 3 | 794 | %95,7 | AKP | %60,1 |
| Beyköy Mah. | 1 | 307 | %93,2 | AKP | %55,6 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 46 | %110,9 | AKP | %49,0 |
| Büyükpınar Mah. | 1 | 154 | %95,5 | AKP | %37,9 |
| Davutlar Mah. | 1 | 124 | %93,6 | AKP | %56,1 |
| Deliklitaş Mah. | 2 | 461 | %91,8 | CHP | %82,8 |
| Dumlupınar Mah. | 3 | 860 | %86,7 | CHP | %34,1 |
| Düzoba Mah. | 1 | 94 | %88,3 | AKP | %61,5 |
| Ege Mah. | 7 | 2.421 | %88,8 | AKP | %34,0 |
| Eski Kuyumcular Mah. | 3 | 804 | %85,0 | CHP | %43,3 |
| Fethiye Mah. | 1 | 105 | %95,2 | AKP | %53,2 |
| Hacı İsmail Mah. | 2 | 747 | %89,8 | AKP | %32,1 |
| Halkapınar Mah. | 1 | 154 | %96,8 | AKP | %46,3 |
| Hisaralan Mah. | 1 | 213 | %99,5 | AKP | %71,9 |
| Hisariçi Mah. | 3 | 844 | %88,5 | AKP | %33,5 |
| Kabakdere Mah. | 4 | 1.395 | %89,7 | CHP | %83,5 |
| Kalaycılar Mah. | 2 | 512 | %96,3 | AKP | %67,0 |
| Kamçıllı Mah. | 2 | 506 | %99,4 | AKP | %44,6 |
| Karabeyler Mah. | 1 | 155 | %93,6 | AKP | %48,6 |
| Karakol Mah. | 1 | 175 | %99,4 | AKP | %54,9 |
| Karaoğlan Mah. | 2 | 712 | %87,1 | AKP | %36,8 |
| Karesi Mah. | 2 | 608 | %89,6 | AKP | %33,8 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 174 | %94,3 | AKP | %52,5 |
| Kayabey Mah. | 7 | 2.565 | %90,1 | AKP | %38,1 |
| Kırmızılar Mah. | 1 | 250 | %92,0 | AKP | %43,1 |
| Kızpınar Mah. | 3 | 834 | %90,5 | AKP | %36,2 |
| Kocaavşar Mah. | 5 | 1.346 | %94,2 | AKP | %44,7 |
| Kurtdere Mah. | 1 | 376 | %91,8 | AKP | %47,6 |
| Kuva-İ Milliye Mah. | 17 | 6.390 | %93,6 | AKP | %31,4 |
| Köteyli Mah. | 1 | 210 | %94,8 | AKP | %44,0 |
| Maltepe Mah. | 22 | 8.232 | %92,4 | AKP | %40,4 |
| Mirzabey Mah. | 4 | 1.477 | %90,3 | AKP | %32,7 |
| Naipli Mah. | 2 | 605 | %95,7 | AKP | %35,3 |
| Ortaca Mah. | 1 | 180 | %96,1 | AKP | %67,5 |
| Ovacık Mah. | 2 | 628 | %94,8 | AKP | %43,7 |
| Paşa Alanı Mah. | 53 | 19.722 | %93,3 | CHP | %30,6 |
| Tatlıpınar Mah. | 2 | 527 | %93,6 | AKP | %40,7 |
| Taşkesiği Mah. | 1 | 58 | %103,5 | AKP | %59,3 |
| Toybelen Mah. | 1 | 160 | %93,1 | AKP | %55,9 |
| Toygar Mah. | 49 | 17.719 | %93,9 | AKP | %40,2 |
| Turplu Mah. | 2 | 479 | %94,8 | AKP | %46,0 |
| Vicdaniye Mah. | 5 | 1.830 | %91,1 | AKP | %40,9 |
| Yaylabayır Mah. | 1 | 329 | %94,5 | AKP | %71,6 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 395 | %94,4 | CHP | %91,0 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 471 | %96,6 | AKP | %45,9 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.249 | %91,4 | CHP | %34,4 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 655 | %91,8 | AKP | %47,6 |
| Yeniiskender Mah. | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %53,8 |
| Yeroluk Mah. | 1 | 150 | %92,7 | AKP | %53,4 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 159 | %91,2 | AKP | %54,1 |
| Yıldırım Mah. | 3 | 1.124 | %87,7 | CHP | %33,5 |
| Ziyaretli Mah. | 1 | 159 | %94,3 | AKP | %49,3 |
| Çanacık Mah. | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %37,7 |
| Çay Mah. | 3 | 1.018 | %91,7 | AKP | %39,5 |
| Çaypınar Mah. | 1 | 281 | %94,3 | AKP | %45,3 |
| Üçpınar Mah. | 3 | 1.129 | %94,5 | AKP | %51,8 |
| İbirler Mah. | 1 | 207 | %94,7 | AKP | %70,2 |
| Şamlı Mah. | 3 | 780 | %94,4 | CHP | %35,5 |