%49,8
AK PARTİ birinci
23.584 geçerli oy · katılım %94,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İvrindi ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %49,8 ile birinci; 23.584 geçerli oy, katılım %94,0.
Kayıtlı seçmen 25.958 · Oy kullanan 24.411 (katılım %94,0) · Geçerli 23.584 · Geçersiz 827
İvrindi Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.741 | %49,8 |
| CHP | 4.632 | %19,6 |
| İYİ | 2.960 | %12,6 |
| MHP | 2.343 | %9,9 |
| YRP | 461 | %2,0 |
| ZAFER | 246 | %1,0 |
| MEMLEKET | 224 | %1,0 |
| BBP | 205 | %0,9 |
| AP | 128 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 114 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 105 | %0,5 |
| HAK-PAR | 80 | %0,3 |
| TİP | 52 | %0,2 |
| VATAN | 45 | %0,2 |
| DEM | 40 | %0,2 |
| AB | 40 | %0,2 |
| MİLLET | 39 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 35 | %0,2 |
| HKP | 28 | %0,1 |
| TKP | 25 | %0,1 |
| SOL | 13 | %0,1 |
| YP | 11 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İvrindi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 7Eylül Mah. | 3 | 1.014 | %91,8 | AKP | %41,8 |
| Akçal Mah. | 1 | 140 | %98,6 | CHP | %49,2 |
| Ayaklı Mah. | 1 | 282 | %98,6 | AKP | %67,5 |
| Aşağıkaleoba Mah. | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %37,5 |
| Bedrettin Mah. | 6 | 2.081 | %90,8 | AKP | %39,3 |
| Bozören Mah. | 3 | 996 | %95,1 | AKP | %65,8 |
| Büyükfındık Mah. | 2 | 483 | %95,9 | AKP | %68,8 |
| Büyükılıca Mah. | 1 | 194 | %98,5 | AKP | %63,2 |
| Büyükyenice Mah. | 4 | 1.483 | %92,3 | AKP | %44,8 |
| Demirciler Mah. | 1 | 158 | %94,9 | AKP | %67,1 |
| Değirmenbaşı Mah. | 2 | 521 | %96,7 | AKP | %72,5 |
| Döşeme Mah. | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %75,0 |
| Erdel Mah. | 2 | 176 | %96,0 | AKP | %60,2 |
| Eriklikömürcü Mah. | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %50,9 |
| Evciler Mah. | 2 | 509 | %94,1 | AKP | %54,2 |
| Gebeçınar Mah. | 1 | 273 | %97,4 | AKP | %67,4 |
| Geçmiş Mah. | 1 | 361 | %93,1 | AKP | %70,6 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 238 | %97,1 | AKP | %48,4 |
| Gökçeyazı Mah. | 3 | 983 | %93,6 | AKP | %39,8 |
| Gömeniç Mah. | 1 | 140 | %97,9 | AKP | %58,8 |
| Gözlüçayır Mah. | 2 | 177 | %96,6 | AKP | %37,3 |
| Gümeli Mah. | 2 | 543 | %96,0 | AKP | %75,9 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 165 | %96,4 | AKP | %44,9 |
| Haydar Mah. | 1 | 204 | %95,6 | AKP | %56,6 |
| Hüseyinbeyobası Mah. | 1 | 189 | %95,8 | AKP | %62,9 |
| Ilıcakpınar Mah. | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %60,0 |
| Karaçepiş Mah. | 2 | 561 | %97,7 | AKP | %57,3 |
| Kayapa Mah. | 2 | 689 | %94,2 | AKP | %63,6 |
| Kaşağıl Mah. | 1 | 224 | %91,5 | AKP | %33,9 |
| Kılcılar Mah. | 1 | 94 | %93,6 | AKP | %53,7 |
| Kına Mah. | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %57,3 |
| Kınık Mah. | 1 | 332 | %95,8 | CHP | %37,1 |
| Kıpıklar Mah. | 1 | 176 | %95,5 | AKP | %67,5 |
| Kışladere Mah. | 1 | 202 | %94,1 | AKP | %58,2 |
| Kocaeli Mah. | 2 | 500 | %97,4 | AKP | %53,9 |
| Kocaoba Mah. | 1 | 207 | %90,3 | AKP | %57,6 |
| Korucu Mah. | 2 | 677 | %91,3 | AKP | %40,6 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.534 | %91,1 | AKP | %35,4 |
| Kuşdere Mah. | 1 | 179 | %96,7 | AKP | %75,2 |
| Küçükfındık Mah. | 1 | 128 | %93,8 | AKP | %55,8 |
| Küçükılıca Mah. | 1 | 164 | %90,9 | AKP | %76,4 |
| Küçükyenice Mah. | 2 | 478 | %95,2 | AKP | %57,3 |
| Kiraz Ören Mah. | 2 | 421 | %96,7 | AKP | %61,4 |
| Mallıca Mah. | 1 | 344 | %95,6 | AKP | %61,6 |
| Okçular Mah. | 2 | 402 | %92,3 | AKP | %45,3 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 219 | %95,0 | AKP | %64,3 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 350 | %96,0 | CHP | %46,6 |
| Pelitören Mah. | 1 | 133 | %100,8 | AKP | %77,2 |
| Sakarya Mah. | 3 | 880 | %91,1 | AKP | %39,8 |
| Sarıca Mah. | 1 | 111 | %98,2 | AKP | %46,7 |
| Sarıpınar Mah. | 1 | 160 | %96,9 | AKP | %90,0 |
| Sofular Mah. | 2 | 328 | %95,7 | AKP | %64,2 |
| Soğanbükü Mah. | 2 | 701 | %92,2 | CHP | %91,1 |
| Susuzyayla Mah. | 1 | 213 | %95,3 | AKP | %53,6 |
| Taşdibi Mah. | 1 | 108 | %95,4 | AKP | %69,7 |
| Topuzlar Mah. | 2 | 413 | %95,4 | CHP | %42,7 |
| Yaren Mah. | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %54,8 |
| Yağlılar Mah. | 2 | 693 | %96,8 | CHP | %65,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 115 | %87,8 | AKP | %30,2 |
| Yukarıkaleoba Mah. | 1 | 91 | %92,3 | CHP | %49,4 |
| Yürekli Mah. | 2 | 431 | %91,7 | AKP | %58,9 |
| Çarkacı Mah. | 1 | 207 | %92,8 | AKP | %37,9 |
| Çatalan Mah. | 1 | 217 | %94,5 | AKP | %76,7 |
| Çelimler Mah. | 1 | 224 | %94,6 | AKP | %83,5 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 291 | %97,9 | CHP | %38,9 |
| Çukurlar Mah. | 1 | 273 | %97,1 | AKP | %82,5 |
| Çukuroba Mah. | 1 | 170 | %98,2 | AKP | %75,3 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 239 | %89,5 | AKP | %80,8 |
| İkizce Mah. | 1 | 173 | %93,6 | AKP | %56,3 |