Havran · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHavran ilçesi
%47,1
AK PARTİ birinci
19.292 geçerli oy · katılım %93,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Havran ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,1 ile birinci; 19.292 geçerli oy, katılım %93,6.
Havran
Kayıtlı seçmen 21.344 · Oy kullanan 19.975 (katılım %93,6) · Geçerli 19.292 · Geçersiz 683
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 9.088 | %47,1 |
| CHP | 3.621 | %18,8 |
| İYİ | 2.531 | %13,1 |
| MHP | 2.509 | %13,0 |
| YRP | 257 | %1,3 |
| ZAFER | 227 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 163 | %0,8 |
| MEMLEKET | 148 | %0,8 |
| BBP | 138 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 138 | %0,7 |
| VATAN | 82 | %0,4 |
| AP | 70 | %0,4 |
| DEM | 69 | %0,4 |
| TİP | 65 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 46 | %0,2 |
| AB | 39 | %0,2 |
| HAK-PAR | 31 | %0,2 |
| MİLLET | 24 | %0,1 |
| HKP | 14 | %0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 |
| SOL | 10 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Büyükdere Mah. | 4 | 1.270 | %91,6 | AKP | %56,6 |
| Büyükşapçı Mah. | 1 | 336 | %93,8 | AKP | %57,1 |
| Camiikebir Mah. | 5 | 1.750 | %93,7 | AKP | %44,7 |
| Dereören Mah. | 1 | 246 | %94,7 | AKP | %37,3 |
| Ebubekir Mah. | 7 | 2.467 | %89,8 | AKP | %39,6 |
| Eseler Mah. | 1 | 322 | %98,5 | AKP | %62,8 |
| Eğmir Mah. | 1 | 326 | %94,2 | AKP | %51,7 |
| Fazlıca Mah. | 2 | 623 | %98,7 | AKP | %52,5 |
| Halılar Mah. | 1 | 220 | %97,7 | AKP | %74,0 |
| Hallaçlar Mah. | 2 | 588 | %92,2 | AKP | %57,4 |
| Hamambaşı Mah. | 4 | 1.431 | %94,7 | AKP | %41,4 |
| Hüseyinbeşeler Mah. | 1 | 226 | %90,3 | AKP | %57,2 |
| Kalabak Mah. | 2 | 601 | %94,5 | CHP | %37,3 |
| Karalar Mah. | 1 | 57 | %103,5 | AKP | %53,6 |
| Karaoğlanlar Mah. | 1 | 176 | %96,6 | AKP | %56,6 |
| Kobaklar Mah. | 2 | 596 | %98,0 | AKP | %74,4 |
| Kocadağ Mah. | 1 | 251 | %96,4 | AKP | %56,2 |
| Kocaseyit Mah. | 4 | 1.188 | %100,1 | AKP | %48,1 |
| Köylüce Mah. | 1 | 307 | %94,5 | AKP | %49,7 |
| Küçükdere Mah. | 2 | 615 | %90,2 | CHP | %34,1 |
| Küçükşapçı Mah. | 2 | 517 | %95,0 | AKP | %53,3 |
| Mescit Mah. | 1 | 346 | %87,9 | AKP | %34,5 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 172 | %94,8 | AKP | %35,1 |
| Tarlabaşı Mah. | 1 | 170 | %99,4 | AKP | %66,0 |
| Taşarası Mah. | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %52,4 |
| Tekke Mah. | 3 | 1.139 | %90,3 | AKP | %38,9 |
| Temaşalık Mah. | 3 | 912 | %95,7 | AKP | %61,7 |
| Tepeoba Mah. | 2 | 443 | %98,9 | AKP | %51,4 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.729 | %91,5 | AKP | %41,0 |
| Çakırdere Mah. | 1 | 232 | %97,0 | MHP | %61,7 |
| Çakmak Mah. | 1 | 273 | %96,7 | AKP | %84,2 |
| Çamdibi Mah. | 4 | 1.201 | %90,8 | AKP | %37,8 |
| Çiğitzade Mah. | 2 | 395 | %92,4 | AKP | %33,0 |
| İnönü Mah. | 1 | 150 | %90,7 | AKP | %74,2 |