%39,3
AK PARTİ birinci
54.495 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gönen ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,3 ile birinci; 54.495 geçerli oy, katılım %91,7.
Kayıtlı seçmen 60.929 · Oy kullanan 55.881 (katılım %91,7) · Geçerli 54.495 · Geçersiz 1.386
Gönen Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 21.438 | %39,3 |
| CHP | 13.526 | %24,8 |
| İYİ | 10.709 | %19,7 |
| MHP | 3.193 | %5,9 |
| ZAFER | 1.143 | %2,1 |
| DEM | 761 | %1,4 |
| MEMLEKET | 704 | %1,3 |
| YRP | 671 | %1,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 455 | %0,8 |
| TİP | 442 | %0,8 |
| BBP | 342 | %0,6 |
| AP | 234 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 215 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 127 | %0,2 |
| HAK-PAR | 113 | %0,2 |
| VATAN | 87 | %0,2 |
| HKP | 75 | %0,1 |
| MİLLET | 73 | %0,1 |
| AB | 67 | %0,1 |
| TKP | 47 | %0,1 |
| SOL | 33 | %0,1 |
| YP | 16 | %0,0 |
| TKH | 13 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gönen mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 9 | 3.231 | %93,0 | AKP | %44,1 |
| Akçaali Mah. | 3 | 897 | %89,1 | CHP | %34,1 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 113 | %101,8 | CHP | %33,6 |
| Alacaoluk Mah. | 1 | 56 | %83,9 | AKP | %34,8 |
| Alaettin Mah. | 1 | 227 | %91,2 | İYİ | %32,2 |
| Alaşar Mah. | 1 | 106 | %97,2 | AKP | %58,8 |
| Altay Mah. | 4 | 1.370 | %87,4 | CHP | %34,5 |
| Armutlu Mah. | 1 | 102 | %84,3 | CHP | %42,0 |
| Asmalıdere Mah. | 2 | 415 | %91,1 | AKP | %33,2 |
| Atıcıoba Mah. | 1 | 118 | %89,8 | AKP | %56,7 |
| Ayvalıdere Mah. | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %56,4 |
| Babayaka Mah. | 1 | 145 | %93,1 | AKP | %51,5 |
| Bakırlı Mah. | 1 | 187 | %96,8 | AKP | %55,2 |
| Balcı Mah. | 1 | 154 | %89,6 | AKP | %36,1 |
| Balcıdede Mah. | 1 | 80 | %101,3 | AKP | %53,8 |
| Bayramiç Mah. | 1 | 189 | %90,5 | AKP | %71,2 |
| Beyoluk Mah. | 1 | 72 | %90,3 | AKP | %56,9 |
| Bostancı Mah. | 2 | 425 | %91,5 | AKP | %52,8 |
| Buğdaylı Mah. | 2 | 509 | %96,1 | İYİ | %32,5 |
| Büyüksoğuklar Mah. | 1 | 204 | %96,1 | AKP | %45,9 |
| Canbaz Mah. | 1 | 99 | %98,0 | AKP | %51,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 159 | %87,4 | AKP | %35,9 |
| Dışbudak Mah. | 1 | 111 | %97,3 | AKP | %43,9 |
| Dumanalan Mah. | 1 | 24 | %91,7 | AKP | %50,0 |
| Ekşidere Mah. | 1 | 197 | %89,3 | AKP | %53,9 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 339 | %92,0 | AKP | %42,2 |
| Gaybular Mah. | 1 | 214 | %93,9 | AKP | %40,3 |
| Gebeçınar Mah. | 1 | 274 | %92,0 | AKP | %37,5 |
| Gelgeç Mah. | 1 | 135 | %91,9 | AKP | %59,7 |
| Geyikli Mah. | 1 | 156 | %100,6 | AKP | %55,6 |
| Gökçesu Mah. | 1 | 99 | %96,0 | AKP | %40,9 |
| Gündoğan Mah. | 3 | 1.134 | %94,4 | AKP | %49,1 |
| Gündoğdu Mah. | 10 | 3.668 | %92,8 | AKP | %43,5 |
| Güneşli Mah. | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %57,7 |
| Hacımenteş Mah. | 1 | 28 | %100,0 | AKP | %51,9 |
| Hacıvelioba Mah. | 1 | 207 | %91,8 | AKP | %48,7 |
| Hafızhüseyinbey Mah. | 2 | 545 | %94,1 | AKP | %70,1 |
| Hasanbey Mah. | 4 | 1.237 | %95,0 | CHP | %46,1 |
| Havutça Mah. | 1 | 215 | %92,6 | CHP | %34,0 |
| Hodul Mah. | 1 | 153 | %88,2 | AKP | %67,4 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 348 | %93,4 | AKP | %35,7 |
| Ilıcaoba Mah. | 1 | 57 | %91,2 | AKP | %45,8 |
| Kalburcu Mah. | 1 | 121 | %94,2 | AKP | %54,7 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 163 | %96,9 | AKP | %39,9 |
| Kaplanoba Mah. | 1 | 45 | %88,9 | AKP | %54,1 |
| Karaağaçalan Mah. | 1 | 50 | %102,0 | AKP | %40,0 |
| Karalarçiftliği Mah. | 1 | 318 | %90,6 | AKP | %37,9 |
| Karasukabaklar Mah. | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %53,7 |
| Karşıyaka Mah. | 12 | 4.519 | %90,4 | AKP | %41,4 |
| Kavakalan Mah. | 1 | 42 | %102,4 | AKP | %65,0 |
| Kavakoba Mah. | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %67,1 |
| Keçeler Mah. | 1 | 210 | %98,1 | AKP | %40,6 |
| Kınalar Mah. | 1 | 210 | %93,8 | AKP | %35,8 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 365 | %92,6 | AKP | %34,2 |
| Korudeğirmen Mah. | 1 | 117 | %97,4 | AKP | %75,5 |
| Koçbayır Mah. | 1 | 42 | %100,0 | CHP | %53,9 |
| Kumköy Mah. | 1 | 219 | %91,3 | AKP | %34,2 |
| Kurtuluş Mah. | 37 | 13.082 | %90,4 | CHP | %32,8 |
| Körpeağaç Mah. | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %46,5 |
| Köteyli Mah. | 1 | 134 | %92,5 | AKP | %37,0 |
| Küpçıktı Mah. | 1 | 106 | %92,5 | AKP | %41,8 |
| Küçüksoğuklar Mah. | 1 | 81 | %92,6 | AKP | %42,5 |
| Killik Mah. | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %39,7 |
| Malkoç Mah. | 10 | 3.506 | %90,5 | AKP | %38,0 |
| Muratlar Mah. | 1 | 182 | %91,8 | CHP | %37,4 |
| Ortaoba Mah. | 1 | 107 | %101,9 | AKP | %68,6 |
| Osmanpazar Mah. | 1 | 249 | %97,6 | AKP | %51,7 |
| Paşaçiftlik Mah. | 2 | 501 | %94,6 | AKP | %37,2 |
| Pehlivanhoca Mah. | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %52,9 |
| Plevne Mah. | 7 | 2.422 | %90,6 | AKP | %45,2 |
| Reşadiye Mah. | 9 | 3.222 | %89,8 | AKP | %44,5 |
| Rüstem Mah. | 7 | 2.300 | %92,0 | AKP | %35,5 |
| Saraçlar Mah. | 1 | 160 | %95,6 | AKP | %49,0 |
| Sarıköy Mah. | 9 | 3.370 | %91,6 | AKP | %35,3 |
| Sebepli Mah. | 1 | 313 | %95,9 | AKP | %79,4 |
| Suçıktı Mah. | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %43,9 |
| Söğüt Mah. | 1 | 117 | %93,2 | AKP | %39,8 |
| Tahtalı Mah. | 1 | 20 | %110,0 | AKP | %68,2 |
| Taştepe Mah. | 1 | 50 | %102,0 | AKP | %41,7 |
| Tırnova Mah. | 7 | 2.337 | %91,1 | AKP | %39,4 |
| Turplu Mah. | 1 | 167 | %94,6 | AKP | %59,2 |
| Tuzakçı Mah. | 3 | 890 | %91,7 | AKP | %36,3 |
| Tütüncü Mah. | 1 | 265 | %90,6 | AKP | %49,0 |
| Ulukır Mah. | 1 | 337 | %92,6 | AKP | %48,2 |
| Yeniakçapınar Mah. | 1 | 125 | %98,4 | AKP | %52,1 |
| Yürükkeçidere Mah. | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %31,7 |
| Çakmak Mah. | 1 | 158 | %94,3 | AKP | %53,7 |
| Çalıca Mah. | 1 | 79 | %97,5 | AKP | %38,4 |
| Çalıoba Mah. | 1 | 102 | %91,2 | AKP | %39,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 60 | %105,0 | AKP | %59,3 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 133 | %93,2 | AKP | %37,7 |
| Çınarpınar Mah. | 1 | 38 | %102,6 | CHP | %46,0 |
| Çığmış Mah. | 1 | 66 | %90,9 | AKP | %49,2 |
| Çobanhamidiye Mah. | 1 | 220 | %97,3 | AKP | %56,8 |
| Çifteçeşmeler Mah. | 1 | 269 | %89,6 | AKP | %44,2 |
| Çiftlikalan Mah. | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %50,0 |
| Ömerler Mah. | 1 | 73 | %106,9 | AKP | %81,6 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 176 | %99,4 | AKP | %31,2 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 79 | %92,4 | AKP | %54,2 |
| İncirli Mah. | 1 | 27 | %111,1 | AKP | %42,9 |
| Şaroluk Mah. | 1 | 209 | %92,8 | AKP | %40,7 |