Burhaniye · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBurhaniye ilçesi
%40,5
CHP birinci
44.940 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Burhaniye ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %40,5 ile birinci; 44.940 geçerli oy, katılım %90,5.
Burhaniye
Kayıtlı seçmen 50.790 · Oy kullanan 45.970 (katılım %90,5) · Geçerli 44.940 · Geçersiz 1.030
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 18.185 | %40,5 |
| AKP | 12.604 | %28,1 |
| İYİ | 6.034 | %13,4 |
| MHP | 2.507 | %5,6 |
| DEM | 1.650 | %3,7 |
| TİP | 813 | %1,8 |
| ZAFER | 788 | %1,8 |
| MEMLEKET | 609 | %1,4 |
| YRP | 386 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 314 | %0,7 |
| BBP | 213 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 160 | %0,4 |
| AP | 146 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 104 | %0,2 |
| VATAN | 98 | %0,2 |
| SOL | 68 | %0,2 |
| TKP | 48 | %0,1 |
| MİLLET | 46 | %0,1 |
| AB | 45 | %0,1 |
| HKP | 35 | %0,1 |
| HAK-PAR | 33 | %0,1 |
| TKH | 24 | %0,1 |
| YP | 17 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ali Çetinkaya Mah. | 4 | 1.453 | %86,9 | CHP | %63,6 |
| Avunduk Mah. | 1 | 41 | %104,9 | CHP | %56,1 |
| Ağacık Mah. | 1 | 160 | %97,5 | AKP | %36,7 |
| Bahadınlı Mah. | 2 | 495 | %94,3 | AKP | %61,8 |
| Bahçelievler Mah. | 22 | 7.736 | %90,6 | CHP | %39,8 |
| Börezli Mah. | 4 | 1.000 | %95,4 | AKP | %41,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.055 | %91,1 | AKP | %40,6 |
| Damlalı Mah. | 1 | 86 | %101,2 | AKP | %53,0 |
| Dutluca Mah. | 1 | 246 | %96,3 | AKP | %66,7 |
| Geriş Mah. | 5 | 1.880 | %92,7 | CHP | %34,5 |
| Hacıahmet Mah. | 9 | 3.127 | %89,9 | CHP | %36,0 |
| Hacıbozlar Mah. | 1 | 138 | %99,3 | CHP | %34,1 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 651 | %93,9 | AKP | %39,3 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %56,2 |
| Karadere Mah. | 2 | 469 | %97,4 | AKP | %65,7 |
| Kırtık Mah. | 1 | 183 | %100,6 | AKP | %72,0 |
| Kızıklı Mah. | 4 | 1.333 | %90,6 | AKP | %47,8 |
| Kocacami Mah. | 12 | 4.505 | %89,3 | CHP | %39,5 |
| Kurucaoluk Mah. | 1 | 195 | %93,9 | AKP | %62,4 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %42,1 |
| Kuyumcu Mah. | 1 | 349 | %96,3 | AKP | %39,9 |
| Mahkeme Mah. | 12 | 4.266 | %89,6 | CHP | %37,8 |
| Memiş Mah. | 8 | 2.701 | %90,1 | CHP | %35,5 |
| Pelitköy Mah. | 7 | 2.301 | %89,1 | CHP | %63,0 |
| Sübeylidere Mah. | 1 | 191 | %94,8 | CHP | %42,2 |
| Tahtacı Mah. | 1 | 133 | %98,5 | CHP | %76,0 |
| Taylıeli Mah. | 1 | 235 | %89,4 | CHP | %39,8 |
| Yabancılar Mah. | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %45,5 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 225 | %97,3 | AKP | %43,1 |
| Yunus Mah. | 3 | 820 | %88,8 | CHP | %39,9 |
| Yunuslar Mah. | 1 | 129 | %96,1 | AKP | %41,2 |
| Çallı Mah. | 1 | 12 | %133,3 | CHP | %71,4 |
| Çamtepe Mah. | 1 | 70 | %97,1 | AKP | %45,5 |
| Çoruk Mah. | 1 | 313 | %93,3 | CHP | %32,4 |
| Ören Mah. | 7 | 2.667 | %89,1 | CHP | %60,9 |
| Öğretmenler Mah. | 12 | 4.363 | %88,1 | CHP | %56,8 |
| İskele Mah. | 7 | 2.315 | %89,4 | CHP | %60,0 |
| Şahinler Mah. | 1 | 230 | %93,9 | CHP | %34,8 |
| Şarköy Mah. | 2 | 423 | %93,1 | CHP | %36,8 |