%37,8
AK PARTİ birinci
9.761 geçerli oy · katılım %93,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balya ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %37,8 ile birinci; 9761 geçerli oy, katılım %93,3.
Kayıtlı seçmen 10.957 · Oy kullanan 10.221 (katılım %93,3) · Geçerli 9.761 · Geçersiz 460
Balya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.685 | %37,8 |
| CHP | 3.161 | %32,4 |
| İYİ | 1.119 | %11,5 |
| MHP | 840 | %8,6 |
| YRP | 130 | %1,3 |
| DEM | 110 | %1,1 |
| MEMLEKET | 95 | %1,0 |
| ZAFER | 87 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 78 | %0,8 |
| TİP | 73 | %0,8 |
| BBP | 70 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 69 | %0,7 |
| AP | 55 | %0,6 |
| HAK-PAR | 47 | %0,5 |
| AB | 29 | %0,3 |
| VATAN | 25 | %0,3 |
| TKP | 17 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 16 | %0,2 |
| HKP | 15 | %0,2 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| YP | 8 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Balya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaş Mah. | 1 | 166 | %97,0 | CHP | %52,2 |
| Alidemirci Mah. | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %45,1 |
| Bengiler Mah. | 1 | 316 | %92,4 | CHP | %54,3 |
| Danişment Mah. | 2 | 434 | %95,2 | AKP | %40,0 |
| Dereköy Mah. | 2 | 535 | %94,0 | AKP | %56,8 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 174 | %96,0 | CHP | %65,0 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 327 | %90,5 | CHP | %52,5 |
| Enverpaşa Mah. | 2 | 631 | %92,2 | CHP | %36,3 |
| Farsak Mah. | 1 | 88 | %90,9 | AKP | %48,1 |
| Gökmusa Mah. | 1 | 96 | %99,0 | AKP | %62,0 |
| Göktepe Mah. | 1 | 86 | %95,4 | AKP | %45,0 |
| Göloba Mah. | 1 | 139 | %87,1 | AKP | %35,1 |
| Habipler Mah. | 1 | 224 | %94,2 | AKP | %52,9 |
| Hacıhüseyin Mah. | 2 | 420 | %95,7 | AKP | %55,8 |
| Havutbaşı Mah. | 1 | 135 | %100,0 | AKP | %40,3 |
| Ilıca Mah. | 2 | 412 | %87,6 | CHP | %41,1 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 149 | %98,0 | CHP | %57,5 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 132 | %88,6 | CHP | %50,0 |
| Karlık Mah. | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %50,0 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 151 | %94,0 | AKP | %44,2 |
| Kayalar Mah. | 2 | 426 | %91,1 | CHP | %55,3 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 138 | %94,2 | AKP | %46,6 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 70 | %88,6 | AKP | %65,6 |
| Koca Camii Mah. | 2 | 740 | %91,0 | CHP | %37,7 |
| Kocabük Mah. | 1 | 204 | %97,1 | CHP | %75,5 |
| Koyuneri Mah. | 1 | 357 | %88,8 | AKP | %37,3 |
| Mancılık Mah. | 1 | 327 | %94,2 | CHP | %36,3 |
| Medrese Mah. | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %51,4 |
| Müstecap Mah. | 1 | 174 | %97,1 | CHP | %75,7 |
| Narlı Mah. | 1 | 236 | %96,2 | AKP | %58,9 |
| Orhanlar Mah. | 1 | 294 | %89,5 | CHP | %46,6 |
| Patlak Mah. | 1 | 45 | %97,8 | CHP | %58,1 |
| Semizköy Mah. | 1 | 89 | %86,5 | CHP | %51,4 |
| Söbücealan Mah. | 1 | 49 | %102,0 | AKP | %48,0 |
| Yarışalanı Mah. | 1 | 123 | %93,5 | AKP | %79,3 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 223 | %94,6 | AKP | %42,3 |
| Yazlık Mah. | 1 | 60 | %95,0 | CHP | %37,5 |
| Yenikavak Mah. | 2 | 415 | %94,0 | AKP | %59,6 |
| Çakallar Mah. | 1 | 267 | %95,9 | AKP | %44,9 |
| Çalova Mah. | 1 | 208 | %88,9 | AKP | %60,3 |
| Çamavşar Mah. | 2 | 522 | %96,0 | AKP | %52,7 |
| Çamucu Mah. | 1 | 326 | %93,6 | AKP | %61,4 |
| Çarmık Mah. | 1 | 380 | %93,2 | CHP | %63,6 |
| Çukurcak Mah. | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %37,9 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %42,1 |
| Örenköy Mah. | 1 | 160 | %91,9 | AKP | %49,7 |