Ayvalık · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAyvalık ilçesi
%46,0
CHP birinci
52.372 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayvalık ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %46,0 ile birinci; 52.372 geçerli oy, katılım %89,1.
Ayvalık
Kayıtlı seçmen 60.055 · Oy kullanan 53.526 (katılım %89,1) · Geçerli 52.372 · Geçersiz 1.154
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 24.109 | %46,0 |
| AKP | 9.896 | %18,9 |
| İYİ | 7.712 | %14,7 |
| MHP | 3.282 | %6,3 |
| DEM | 2.618 | %5,0 |
| TİP | 1.737 | %3,3 |
| ZAFER | 824 | %1,6 |
| MEMLEKET | 476 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 374 | %0,7 |
| YRP | 291 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 173 | %0,3 |
| BBP | 152 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 143 | %0,3 |
| VATAN | 132 | %0,3 |
| AP | 122 | %0,2 |
| TKP | 75 | %0,1 |
| SOL | 72 | %0,1 |
| AB | 53 | %0,1 |
| MİLLET | 40 | %0,1 |
| HKP | 28 | %0,1 |
| HAK-PAR | 27 | %0,1 |
| YP | 11 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 150 Evler Mah. | 25 | 8.887 | %91,9 | CHP | %48,7 |
| Akçapınar Mah. | 3 | 820 | %96,8 | AKP | %57,3 |
| Altınova Mah. | 33 | 11.882 | %88,6 | CHP | %41,7 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 22 | 7.849 | %90,5 | CHP | %50,9 |
| Bağyüzü Mah. | 2 | 510 | %93,3 | AKP | %31,9 |
| Beşiktepe Mah. | 1 | 226 | %97,4 | CHP | %45,0 |
| Bulutçeşme Mah. | 1 | 180 | %102,8 | AKP | %48,2 |
| Fethiye Mah. | 3 | 1.010 | %87,1 | CHP | %41,7 |
| Fevzipaşa-Vehbibey Mah. | 2 | 428 | %82,0 | CHP | %46,2 |
| Gazi Kemal Paşa Mah. | 2 | 701 | %86,7 | CHP | %51,3 |
| Hacıveliler Mah. | 1 | 115 | %100,0 | AKP | %61,5 |
| Hamdibey Mah. | 3 | 865 | %85,9 | AKP | %40,5 |
| Hayrettinpaşa Mah. | 3 | 807 | %85,8 | CHP | %54,2 |
| Karaayıt Mah. | 1 | 277 | %98,9 | AKP | %44,2 |
| Kazım Karabekir Mah. | 3 | 825 | %86,6 | CHP | %43,5 |
| Kırcalar Mah. | 1 | 285 | %95,4 | CHP | %32,8 |
| Küçükköy Mah. | 28 | 9.981 | %84,5 | CHP | %51,4 |
| Murateli Mah. | 1 | 95 | %100,0 | CHP | %36,0 |
| Mutlu Mah. | 1 | 177 | %91,0 | CHP | %35,6 |
| Mithatpaşa Mah. | 6 | 1.906 | %87,8 | CHP | %61,6 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 1.190 | %89,6 | CHP | %58,9 |
| Odaburnu Mah. | 1 | 168 | %102,4 | AKP | %39,1 |
| Sahil Kent Mah. | 4 | 1.473 | %86,8 | CHP | %69,2 |
| Sakarya Mah. | 3 | 913 | %87,8 | CHP | %50,5 |
| Sefa Çamlık Mah. | 7 | 2.302 | %88,9 | CHP | %64,7 |
| Tıfıllar Mah. | 1 | 148 | %99,3 | AKP | %54,2 |
| Türközü Mah. | 1 | 178 | %87,6 | CHP | %46,4 |
| Yeni Mah. | 9 | 3.137 | %90,3 | AKP | %26,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 296 | %97,0 | AKP | %52,0 |
| Zekibey Mah. | 2 | 439 | %85,2 | CHP | %45,1 |
| Çakmak Mah. | 2 | 604 | %94,7 | AKP | %35,9 |
| Çamoba Mah. | 2 | 645 | %95,7 | AKP | %56,5 |
| Üçkabaağaç Mah. | 2 | 447 | %96,6 | AKP | %38,3 |
| İsmetpaşa Mah. | 1 | 289 | %88,6 | CHP | %44,0 |