Kuyucak · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKuyucak ilçesi
%36,8
CHP birinci
18.675 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kuyucak ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %36,8 ile birinci; 18.675 geçerli oy, katılım %91,1.
Kuyucak
Kayıtlı seçmen 21.249 · Oy kullanan 19.363 (katılım %91,1) · Geçerli 18.675 · Geçersiz 688
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 6.877 | %36,8 |
| AKP | 5.973 | %32,0 |
| İYİ | 2.163 | %11,6 |
| MHP | 2.144 | %11,5 |
| ZAFER | 342 | %1,8 |
| MEMLEKET | 167 | %0,9 |
| BBP | 164 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 142 | %0,8 |
| YRP | 131 | %0,7 |
| DEM | 113 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 101 | %0,5 |
| ANAP | 73 | %0,4 |
| AP | 70 | %0,4 |
| VATAN | 54 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 31 | %0,2 |
| HKP | 27 | %0,1 |
| HAK-PAR | 24 | %0,1 |
| TKP | 24 | %0,1 |
| MİLLET | 23 | %0,1 |
| TKH | 12 | %0,1 |
| SOL | 11 | %0,1 |
| Hüseyin Aksu (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksaz Mah. | 1 | 286 | %90,6 | CHP | %34,5 |
| Aydınoğlu Mah. | 3 | 822 | %96,0 | CHP | %37,6 |
| Azizabat Mah. | 2 | 411 | %88,3 | CHP | %52,2 |
| Başaran Mah. | 3 | 930 | %88,3 | CHP | %40,4 |
| Belenova Mah. | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %51,9 |
| Beşeylül (MERKEZ) Mah. | 1 | 321 | %91,6 | AKP | %49,8 |
| Beşeylül Mah. | 3 | 1.142 | %91,9 | CHP | %42,7 |
| Bucakköy Mah. | 1 | 336 | %94,6 | CHP | %43,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 594 | %92,1 | CHP | %48,7 |
| Dereköy Mah. | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %46,2 |
| Fatih Mah. | 2 | 687 | %90,3 | CHP | %42,2 |
| Gencelli Mah. | 2 | 681 | %93,5 | AKP | %33,4 |
| Gencellidere Mah. | 2 | 529 | %92,1 | CHP | %43,8 |
| Horsunlu Mah. | 5 | 1.805 | %90,4 | CHP | %36,4 |
| Karapınar Mah. | 2 | 465 | %92,0 | CHP | %48,4 |
| Kayran Mah. | 2 | 565 | %93,3 | AKP | %36,8 |
| Kurtuluş (HORSUNLU) Mah. | 3 | 1.145 | %90,0 | AKP | %38,6 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 676 | %92,3 | CHP | %49,1 |
| Musakolu Mah. | 1 | 182 | %93,4 | CHP | %47,4 |
| Mustafapaşa Mah. | 2 | 606 | %91,6 | CHP | %36,2 |
| Ovacık Mah. | 1 | 201 | %98,5 | AKP | %55,3 |
| Pamucak Mah. | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %70,5 |
| Pamukören Mah. | 6 | 2.104 | %83,7 | AKP | %30,5 |
| Sarıcaova Mah. | 1 | 313 | %90,7 | CHP | %91,1 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 323 | %94,1 | AKP | %47,0 |
| Yakuppaşa Mah. | 1 | 321 | %88,8 | CHP | %39,1 |
| Yamalak Mah. | 4 | 1.331 | %88,5 | CHP | %42,9 |
| Yaylalı Mah. | 1 | 197 | %98,0 | AKP | %52,1 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.560 | %90,8 | CHP | %42,6 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 281 | %95,0 | AKP | %53,3 |
| Yukarıyakacık Mah. | 1 | 326 | %99,1 | AKP | %69,8 |
| Yöre Mah. | 2 | 530 | %93,0 | AKP | %42,0 |
| Çamdibi Mah. | 1 | 361 | %93,9 | AKP | %34,7 |
| Çobanisa Mah. | 3 | 781 | %95,0 | CHP | %48,9 |
| Ören Mah. | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %54,4 |
| İğdecik Mah. | 1 | 49 | %102,0 | AKP | %46,9 |