Karpuzlu · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKarpuzlu ilçesi
%38,0
AK PARTİ birinci
7.735 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karpuzlu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,0 ile birinci; 7735 geçerli oy, katılım %91,7.
Karpuzlu
Kayıtlı seçmen 8.788 · Oy kullanan 8.054 (katılım %91,7) · Geçerli 7.735 · Geçersiz 319
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.938 | %38,0 |
| CHP | 1.914 | %24,7 |
| MHP | 1.481 | %19,2 |
| İYİ | 825 | %10,7 |
| ZAFER | 113 | %1,5 |
| YRP | 63 | %0,8 |
| MEMLEKET | 59 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 59 | %0,8 |
| BBP | 53 | %0,7 |
| AP | 41 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 40 | %0,5 |
| ANAP | 30 | %0,4 |
| HAK-PAR | 26 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 20 | %0,3 |
| HKP | 15 | %0,2 |
| DEM | 14 | %0,2 |
| TKP | 10 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
| Hüseyin Aksu (bağımsız) | 9 | %0,1 |
| MİLLET | 6 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,1 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abak Mah. | 2 | 400 | %93,0 | CHP | %43,3 |
| Akçaabat Mah. | 1 | 365 | %94,8 | AKP | %45,8 |
| Bayraktepe Mah. | 1 | 351 | %92,3 | CHP | %36,3 |
| Cumalar Mah. | 1 | 141 | %98,6 | AKP | %57,3 |
| Ektirli Mah. | 1 | 296 | %93,2 | AKP | %52,6 |
| Gölcük Mah. | 2 | 537 | %87,2 | CHP | %43,5 |
| Güney Mah. | 1 | 182 | %90,7 | AKP | %34,4 |
| Hatıpkışla Mah. | 2 | 472 | %92,2 | AKP | %52,6 |
| Işıklar Mah. | 1 | 121 | %94,2 | AKP | %59,4 |
| Koğuk Mah. | 2 | 389 | %96,7 | AKP | %51,0 |
| Meriçler Mah. | 1 | 231 | %98,7 | AKP | %64,9 |
| Mutluca Mah. | 1 | 78 | %94,9 | CHP | %45,2 |
| Orta Mah. | 1 | 217 | %89,4 | CHP | %35,7 |
| Ovapınarı Mah. | 2 | 393 | %94,9 | AKP | %39,9 |
| Tekeler Mah. | 4 | 1.444 | %86,6 | AKP | %37,6 |
| Tütünlük Mah. | 1 | 223 | %97,8 | CHP | %40,5 |
| Ulukonak Mah. | 2 | 536 | %94,2 | CHP | %54,7 |
| Umcular Mah. | 1 | 247 | %91,1 | AKP | %52,5 |
| Yağşılar Mah. | 1 | 357 | %92,7 | AKP | %42,1 |
| Yeni Mah. | 3 | 805 | %88,1 | AKP | %33,5 |
| Çobanisa Mah. | 2 | 502 | %93,4 | CHP | %43,3 |
| Ömerler Mah. | 1 | 356 | %91,3 | AKP | %37,8 |
| Şenköy Mah. | 1 | 145 | %95,2 | AKP | %58,4 |