%34,9
CHP birinci
201.504 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Efeler ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %34,9 ile birinci; 201.504 geçerli oy, katılım %91,0.
Kayıtlı seçmen 226.258 · Oy kullanan 205.914 (katılım %91,0) · Geçerli 201.504 · Geçersiz 4.410
Efeler Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 70.227 | %34,9 |
| AKP | 52.434 | %26,0 |
| İYİ | 30.004 | %14,9 |
| MHP | 16.469 | %8,2 |
| DEM | 14.667 | %7,3 |
| ZAFER | 5.258 | %2,6 |
| BBP | 2.698 | %1,3 |
| MEMLEKET | 2.270 | %1,1 |
| YRP | 1.665 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.200 | %0,6 |
| Hüseyin Aksu (bağımsız) | 1.001 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 785 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 586 | %0,3 |
| AP | 419 | %0,2 |
| VATAN | 317 | %0,2 |
| ANAP | 315 | %0,2 |
| TKP | 288 | %0,1 |
| SOL | 240 | %0,1 |
| MİLLET | 216 | %0,1 |
| HAK-PAR | 125 | %0,1 |
| YP | 119 | %0,1 |
| HKP | 101 | %0,1 |
| TKH | 78 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 18 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Efeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 32 | 12.034 | %92,5 | CHP | %38,9 |
| Alanlı Mah. | 2 | 405 | %92,8 | CHP | %59,9 |
| Alatepe Mah. | 1 | 124 | %98,4 | AKP | %47,4 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 153 | %94,1 | AKP | %46,0 |
| Armutlu Mah. | 1 | 367 | %90,2 | AKP | %51,3 |
| Ata Mah. | 25 | 9.204 | %91,3 | AKP | %30,9 |
| Aşağıkayacık Mah. | 1 | 345 | %89,3 | AKP | %38,1 |
| Bademli Mah. | 1 | 116 | %96,6 | İYİ | %30,0 |
| Balıkköy Mah. | 1 | 129 | %100,0 | AKP | %50,4 |
| Baltaköy Mah. | 3 | 872 | %91,7 | AKP | %36,5 |
| Böcek Mah. | 1 | 156 | %98,1 | AKP | %30,1 |
| Cuma Mah. | 12 | 4.218 | %89,0 | CHP | %34,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 29 | 10.405 | %91,5 | CHP | %46,1 |
| Dalama Bucağı Yeniköy Mah. | 3 | 969 | %74,0 | CHP | %65,0 |
| Dalama Mah. | 4 | 1.280 | %93,8 | AKP | %44,3 |
| Danişment Mah. | 1 | 143 | %97,2 | AKP | %44,4 |
| Dağeymiri Mah. | 1 | 331 | %97,3 | MHP | %46,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 219 | %91,8 | AKP | %43,4 |
| Doğan Mah. | 1 | 303 | %93,7 | AKP | %48,5 |
| Efeler Mah. | 47 | 16.951 | %92,2 | CHP | %39,2 |
| Emirdoğan Mah. | 1 | 324 | %94,8 | AKP | %33,6 |
| Eğrikavak Mah. | 3 | 983 | %93,2 | AKP | %35,9 |
| Fatih Mah. | 18 | 6.532 | %92,0 | CHP | %33,7 |
| Gödrenli Mah. | 1 | 298 | %92,3 | AKP | %56,4 |
| Gölcük Mah. | 1 | 106 | %100,9 | MHP | %42,0 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 573 | %89,2 | AKP | %32,5 |
| Gözpınar Mah. | 1 | 263 | %94,7 | AKP | %45,0 |
| Güzelhisar Mah. | 22 | 7.777 | %90,3 | CHP | %42,1 |
| Girne Mah. | 49 | 18.063 | %92,2 | CHP | %39,5 |
| Hasanefendi-Ramazan Paşa Mah. | 11 | 3.990 | %89,9 | CHP | %42,3 |
| Horozköy Mah. | 1 | 126 | %100,0 | AKP | %70,7 |
| Ilıcabaşı Mah. | 3 | 985 | %80,1 | AKP | %49,1 |
| Işıklı Mah. | 4 | 1.464 | %92,4 | CHP | %45,8 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.338 | %93,4 | CHP | %33,9 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 197 | %95,9 | AKP | %39,1 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 436 | %91,1 | AKP | %47,6 |
| Karaköy Mah. | 1 | 228 | %96,5 | AKP | %49,3 |
| Kardeşköy Mah. | 6 | 2.112 | %91,4 | CHP | %36,9 |
| Kemer Mah. | 21 | 7.400 | %91,3 | CHP | %35,8 |
| Kenger Mah. | 1 | 193 | %90,2 | AKP | %48,5 |
| Kırıklar Mah. | 1 | 333 | %94,9 | AKP | %50,3 |
| Kızılcaköy Mah. | 3 | 843 | %92,9 | AKP | %39,3 |
| Kocagür Mah. | 2 | 603 | %84,3 | AKP | %42,7 |
| Konuklu Mah. | 2 | 654 | %91,1 | AKP | %59,4 |
| Kozalaklı Mah. | 2 | 415 | %95,4 | AKP | %36,1 |
| Kuloğullar Mah. | 1 | 344 | %89,8 | AKP | %43,2 |
| Kurtuluş Mah. | 22 | 8.052 | %90,3 | CHP | %41,6 |
| Kuyucular Mah. | 1 | 375 | %91,2 | AKP | %32,4 |
| Kuyulu Mah. | 3 | 1.145 | %94,0 | CHP | %34,1 |
| Köprülü-Veysipaşa Mah. | 9 | 2.762 | %88,7 | CHP | %33,2 |
| Merkez Bucağı Yeniköy Mah. | 4 | 1.242 | %90,7 | AKP | %42,9 |
| Mesudiye Mah. | 12 | 4.338 | %89,6 | CHP | %31,4 |
| Mesutlu Mah. | 1 | 205 | %91,2 | AKP | %35,0 |
| Meşrutiyet Mah. | 30 | 10.846 | %91,3 | CHP | %38,8 |
| Musluca Mah. | 1 | 245 | %88,2 | AKP | %33,2 |
| Mimar Sinan Mah. | 44 | 16.087 | %92,1 | CHP | %42,4 |
| Orta Mah. | 17 | 6.224 | %85,2 | CHP | %37,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 382 | %93,5 | AKP | %50,0 |
| Osman Yozgatlı Mah. | 30 | 10.627 | %88,5 | DEM | %42,2 |
| Ovaeymir Mah. | 13 | 4.592 | %86,3 | DEM | %44,4 |
| Pınardere Mah. | 2 | 484 | %93,8 | AKP | %43,0 |
| Savrandere Mah. | 1 | 294 | %91,8 | AKP | %31,8 |
| Serçeköy Mah. | 1 | 304 | %94,7 | CHP | %40,4 |
| Sıralılar Mah. | 1 | 54 | %92,6 | CHP | %28,0 |
| Tepecik Mah. | 8 | 3.012 | %91,2 | AKP | %30,3 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 269 | %94,1 | AKP | %45,7 |
| Terziler Mah. | 2 | 473 | %90,5 | AKP | %47,4 |
| Umurlu Mah. | 26 | 9.010 | %91,5 | AKP | %33,8 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 37 | %100,0 | AKP | %30,6 |
| Yedi Eylül Mah. | 27 | 9.437 | %92,4 | CHP | %39,1 |
| Yılmazköy Mah. | 3 | 842 | %97,0 | CHP | %69,2 |
| Yukarıkayacık Mah. | 1 | 341 | %95,9 | AKP | %53,0 |
| Zafer Mah. | 15 | 5.212 | %86,7 | CHP | %36,9 |
| Zeybek Mah. | 16 | 5.641 | %92,7 | CHP | %34,9 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 162 | %88,3 | AKP | %58,2 |
| Çayyüzü Mah. | 1 | 235 | %95,3 | AKP | %54,3 |
| Çeştepe Mah. | 12 | 4.487 | %91,2 | CHP | %51,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 153 | %96,1 | AKP | %43,4 |
| İlyasdere Mah. | 1 | 201 | %93,5 | AKP | %54,4 |
| İmamköy Mah. | 3 | 876 | %92,0 | AKP | %37,6 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.589 | %93,4 | AKP | %30,7 |
| Şahnalı Mah. | 2 | 508 | %92,1 | AKP | %42,9 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 211 | %91,5 | AKP | %35,3 |