%56,2
AK PARTİ birinci
13.071 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yusufeli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,2 ile birinci; 13.071 geçerli oy, katılım %85,3.
Kayıtlı seçmen 15.809 · Oy kullanan 13.490 (katılım %85,3) · Geçerli 13.071 · Geçersiz 419
Yusufeli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.351 | %56,2 |
| CHP | 1.950 | %14,9 |
| MHP | 1.349 | %10,3 |
| İYİ | 985 | %7,5 |
| YRP | 624 | %4,8 |
| ZAFER | 190 | %1,5 |
| MEMLEKET | 96 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 88 | %0,7 |
| BBP | 73 | %0,6 |
| AP | 71 | %0,5 |
| ANAP | 63 | %0,5 |
| TİP | 37 | %0,3 |
| HAK-PAR | 35 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 33 | %0,3 |
| HKP | 26 | %0,2 |
| TKP | 23 | %0,2 |
| Arif Ataman (bağımsız) | 14 | %0,1 |
| DEM | 13 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 9 | %0,1 |
| GBP | 8 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yusufeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahalt Mah. | 1 | 40 | %52,5 | AKP | %30,0 |
| Alanbaşı Köyü | 2 | 340 | %86,2 | AKP | %53,2 |
| Altıparmak Köyü | 3 | 339 | %81,7 | AKP | %65,1 |
| Arpacık Köyü | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %43,5 |
| Avcılar Köyü | 1 | 61 | %91,8 | AKP | %58,8 |
| Bademkaya Köyü | 1 | 54 | %87,0 | AKP | %42,2 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %55,3 |
| Bakırtepe Köyü | 1 | 108 | %81,5 | AKP | %63,5 |
| Balalan Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %75,7 |
| Balcılı Köyü | 1 | 92 | %62,0 | AKP | %61,1 |
| Bıçakçılar Köyü | 4 | 380 | %86,8 | AKP | %72,4 |
| Bostancı Köyü | 3 | 335 | %88,1 | AKP | %70,0 |
| Boyalı Köyü | 1 | 56 | %103,6 | AKP | %73,6 |
| Cevizlik Köyü | 2 | 139 | %87,8 | AKP | %37,6 |
| Darıca Köyü | 2 | 169 | %89,9 | AKP | %62,2 |
| Dağeteği Köyü | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %62,7 |
| Demirdöven Köyü | 3 | 72 | %75,0 | AKP | %65,4 |
| Demirkent Köyü | 1 | 258 | %87,6 | CHP | %44,0 |
| Demirköy | 2 | 107 | %94,4 | AKP | %59,0 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 273 | %88,6 | AKP | %70,2 |
| Dokumacılar Köyü | 3 | 268 | %85,5 | AKP | %69,7 |
| Erdemler Mah. | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %34,4 |
| Erenköy | 1 | 121 | %76,0 | İYİ | %29,2 |
| Esendal Köyü | 2 | 137 | %92,7 | AKP | %50,8 |
| Esenyaka Köyü | 1 | 193 | %83,9 | AKP | %58,7 |
| Gümüşözü Köyü | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %83,8 |
| Günyayla Köyü | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %41,8 |
| Hasanağa Mah. | 1 | 18 | %94,4 | AKP | %58,8 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 26 | %84,6 | AKP | %45,5 |
| Irmakyanı Köyü | 1 | 75 | %69,3 | AKP | %60,8 |
| Kazım Karabekir Mah. | 1 | 63 | %55,6 | AKP | %53,1 |
| Kaçkar Mah. | 4 | 1.174 | %87,3 | AKP | %50,8 |
| Kılıçkaya Köyü | 3 | 702 | %84,5 | CHP | %40,3 |
| Kınalıçam Köyü | 1 | 228 | %78,5 | AKP | %72,6 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 66 | %81,8 | CHP | %32,7 |
| Köprügören Köyü | 1 | 198 | %86,4 | AKP | %47,5 |
| Küplüce Köyü | 1 | 111 | %82,9 | AKP | %61,5 |
| Kirazalan Köyü | 2 | 128 | %86,7 | MHP | %42,9 |
| Livane Mah. | 3 | 845 | %86,9 | AKP | %49,7 |
| Merkez Mah. | 2 | 585 | %58,8 | AKP | %50,3 |
| Meşecik Köyü | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %50,7 |
| Morkaya Köyü | 2 | 313 | %85,6 | AKP | %63,2 |
| Mutlugün Köyü | 1 | 106 | %84,9 | AKP | %71,6 |
| Narlık Köyü | 1 | 81 | %81,5 | AKP | %40,0 |
| Ormandibi Köyü | 1 | 101 | %84,2 | AKP | %50,0 |
| Pamukçular Köyü | 2 | 460 | %92,4 | AKP | %76,0 |
| Sancak Mah. | 3 | 944 | %84,9 | AKP | %51,7 |
| Sebzeciler Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %51,5 |
| Serinsu Köyü | 1 | 18 | %111,1 | AKP | %63,2 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 46 | %89,1 | AKP | %84,6 |
| Tarakçılar Köyü | 1 | 50 | %70,0 | AKP | %50,0 |
| Taşkıran Köyü | 2 | 278 | %83,8 | AKP | %68,5 |
| Tekkale Köyü | 2 | 541 | %87,8 | AKP | %55,9 |
| Yamaçüstü Köyü | 3 | 220 | %84,1 | AKP | %72,9 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 97 | %82,5 | AKP | %56,6 |
| Yaylalar Köyü | 2 | 155 | %78,7 | AKP | %59,7 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 151 | %91,4 | AKP | %59,5 |
| Yeniköy | 1 | 115 | %73,9 | AKP | %37,8 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 113 | %92,0 | AKP | %57,8 |
| Yüksekoba Köyü | 1 | 67 | %83,6 | AKP | %81,8 |
| Yüncüler Köyü | 1 | 277 | %86,6 | AKP | %79,1 |
| Zeytincik Köyü | 1 | 31 | %112,9 | AKP | %61,8 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 88 | %94,3 | AKP | %59,8 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 32 | %56,3 | MHP | %38,9 |
| Çeltikdüzü Köyü | 1 | 189 | %79,9 | AKP | %62,7 |
| Çevreli Köyü | 3 | 569 | %88,2 | AKP | %61,5 |
| Çıralı Köyü | 1 | 100 | %81,0 | AKP | %54,1 |
| Çoruh Mah. | 6 | 1.878 | %89,5 | AKP | %55,4 |
| Özgüven Köyü | 1 | 59 | %89,8 | CHP | %50,0 |
| Öğdem Köyü | 2 | 77 | %87,0 | AKP | %44,6 |
| İnanlı Köyü | 1 | 13 | %115,4 | AKP | %33,3 |
| İşhan Köyü | 1 | 258 | %85,7 | AKP | %57,1 |