Artvin Merkez · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArtvin Merkez ilçesi
%31,4
AK PARTİ birinci
22.541 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artvin Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %31,4 ile birinci; 22.541 geçerli oy, katılım %91,4.
Artvin Merkez
Kayıtlı seçmen 25.246 · Oy kullanan 23.078 (katılım %91,4) · Geçerli 22.541 · Geçersiz 537
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 7.068 | %31,4 |
| CHP | 6.749 | %29,9 |
| MHP | 3.407 | %15,1 |
| İYİ | 2.995 | %13,3 |
| YRP | 600 | %2,7 |
| ZAFER | 280 | %1,2 |
| TKP | 222 | %1,0 |
| TİP | 218 | %1,0 |
| MEMLEKET | 200 | %0,9 |
| DEM | 151 | %0,7 |
| BBP | 118 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 97 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 87 | %0,4 |
| SOL | 69 | %0,3 |
| AP | 61 | %0,3 |
| ANAP | 47 | %0,2 |
| Arif Ataman (bağımsız) | 37 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 27 | %0,1 |
| TKH | 20 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| HKP | 18 | %0,1 |
| MİLLET | 16 | %0,1 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
| GBP | 11 | %0,1 |
| YP | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahlat Köyü | 1 | 108 | %90,7 | AKP | %36,1 |
| Alabalık Köyü | 1 | 124 | %93,6 | AKP | %39,7 |
| Ağıllar Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %29,7 |
| Aşağımaden Köyü | 2 | 411 | %91,7 | MHP | %57,3 |
| Bakırköy | 1 | 103 | %91,3 | CHP | %42,4 |
| Balcıoğlu Mah. | 3 | 1.051 | %91,7 | CHP | %34,4 |
| Ballıüzüm Köyü | 1 | 47 | %102,1 | CHP | %68,1 |
| Bağcılar Köyü | 1 | 83 | %97,6 | AKP | %50,6 |
| Beşağıl Köyü | 1 | 187 | %91,4 | CHP | %41,9 |
| Dere Mah. | 10 | 2.578 | %90,7 | CHP | %34,0 |
| Derinköy | 1 | 31 | %109,7 | CHP | %32,4 |
| Dokuzoğul Köyü | 1 | 96 | %95,8 | CHP | %48,3 |
| Dikmenli Köyü | 1 | 86 | %96,5 | AKP | %50,6 |
| Erenler Köyü | 2 | 199 | %93,0 | CHP | %49,4 |
| Fıstıklı Köyü | 1 | 116 | %94,8 | CHP | %47,2 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 114 | %94,7 | AKP | %26,9 |
| Hızarlı Köyü | 1 | 98 | %90,8 | AKP | %40,9 |
| Kalburlu Köyü | 1 | 57 | %93,0 | CHP | %40,8 |
| Köseler Köyü | 1 | 33 | %100,0 | AKP | %42,4 |
| Okumuşlar Köyü | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %33,3 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 223 | %96,4 | AKP | %35,9 |
| Orta Mah. | 9 | 3.041 | %90,6 | AKP | %31,8 |
| Ortaköy | 4 | 847 | %93,9 | AKP | %51,1 |
| Oruçlu Köyü | 1 | 72 | %98,6 | CHP | %62,9 |
| Pırnallı Köyü | 1 | 135 | %92,6 | AKP | %47,9 |
| Sakalar Köyü | 1 | 197 | %94,4 | AKP | %50,6 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 234 | %93,6 | AKP | %37,2 |
| Sarıbudak Köyü | 1 | 103 | %96,1 | CHP | %34,4 |
| Seyitler Köyü | 5 | 1.473 | %91,9 | AKP | %31,5 |
| Sümbüllü Köyü | 1 | 142 | %95,1 | CHP | %47,8 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 134 | %92,5 | CHP | %41,0 |
| Tütüncüler Köyü | 1 | 282 | %97,2 | AKP | %37,7 |
| Varlık Köyü | 1 | 175 | %95,4 | AKP | %41,7 |
| Vezirköy | 1 | 208 | %92,3 | İYİ | %25,8 |
| Yanıklı Köyü | 4 | 307 | %93,5 | AKP | %58,6 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.042 | %93,0 | CHP | %32,1 |
| Yukarımaden Köyü | 2 | 153 | %96,7 | CHP | %44,4 |
| Zeytinlik Köyü | 1 | 50 | %96,0 | CHP | %64,4 |
| Çamlık Mah. | 8 | 2.754 | %92,2 | CHP | %32,0 |
| Çarşı Mah. | 15 | 5.172 | %88,7 | CHP | %34,0 |
| Çayağzı Mah. | 7 | 1.525 | %89,6 | AKP | %34,6 |
| Çimenli Köyü | 1 | 72 | %91,7 | AKP | %48,4 |
| Şehitlik Köyü | 2 | 327 | %90,8 | AKP | %37,1 |