Arhavi · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArhavi ilçesi
%39,5
AK PARTİ birinci
14.680 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arhavi ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,5 ile birinci; 14.680 geçerli oy, katılım %88,8.
Arhavi
Kayıtlı seçmen 16.901 · Oy kullanan 15.000 (katılım %88,8) · Geçerli 14.680 · Geçersiz 320
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 5.805 | %39,5 |
| CHP | 4.406 | %30,0 |
| MHP | 1.678 | %11,4 |
| İYİ | 1.363 | %9,3 |
| YRP | 282 | %1,9 |
| TİP | 210 | %1,4 |
| ZAFER | 205 | %1,4 |
| MEMLEKET | 176 | %1,2 |
| DEM | 105 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 85 | %0,6 |
| ANAP | 80 | %0,5 |
| AP | 65 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 51 | %0,4 |
| BBP | 40 | %0,3 |
| Arif Ataman (bağımsız) | 18 | %0,1 |
| MİLLET | 17 | %0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 17 | %0,1 |
| HKP | 17 | %0,1 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| SOL | 9 | %0,1 |
| GBP | 9 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,0 |
| YP | 5 | %0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arılı Köyü | 1 | 132 | %91,7 | AKP | %65,6 |
| Aşağı Hacılar Mah. | 3 | 975 | %89,1 | AKP | %36,0 |
| Aşağışahinler Köyü | 1 | 70 | %95,7 | AKP | %41,8 |
| Balıklı Köyü | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %62,6 |
| Başköy | 1 | 131 | %82,4 | AKP | %44,6 |
| Boyuncuk Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %30,4 |
| Boğaziçi Mah. | 13 | 4.514 | %87,4 | AKP | %40,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 627 | %90,8 | AKP | %37,4 |
| Derecik Köyü | 1 | 109 | %93,6 | AKP | %32,7 |
| Dereüstü Köyü | 1 | 148 | %92,6 | CHP | %41,2 |
| Dülgerli Köyü | 1 | 129 | %89,2 | AKP | %58,8 |
| Dikyamaç Köyü | 1 | 85 | %84,7 | AKP | %51,4 |
| Güneşli Köyü | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %54,7 |
| Güngören Köyü | 1 | 191 | %86,9 | AKP | %38,8 |
| Gürgencik Köyü | 1 | 32 | %112,5 | AKP | %48,6 |
| Kale Mah. | 2 | 414 | %91,1 | AKP | %40,3 |
| Kavakköy | 1 | 356 | %91,0 | CHP | %37,9 |
| Kemerköprü Köyü | 1 | 105 | %93,3 | CHP | %45,1 |
| Kestanealan Köyü | 1 | 108 | %86,1 | CHP | %35,6 |
| Konaklı Köyü | 1 | 195 | %88,7 | CHP | %42,8 |
| Küçükköy | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %50,0 |
| Kireçlik Köyü | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %44,2 |
| Musazade Mah. | 17 | 5.736 | %88,2 | AKP | %36,7 |
| Ortaköy | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %36,3 |
| Sırtoba Köyü | 1 | 118 | %88,1 | AKP | %47,1 |
| Soğucak Köyü | 1 | 77 | %79,2 | AKP | %60,0 |
| Tepeyurt Köyü | 1 | 106 | %91,5 | AKP | %46,4 |
| Ulaş Köyü | 1 | 120 | %87,5 | AKP | %45,5 |
| Ulukent Köyü | 1 | 171 | %89,5 | AKP | %51,0 |
| Yemişlik Mah. | 1 | 263 | %92,4 | CHP | %41,7 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 60 | %76,7 | AKP | %51,2 |
| Yolgeçen Köyü | 1 | 324 | %88,9 | AKP | %48,9 |
| Yukarı Hacılar Mah. | 2 | 714 | %88,9 | AKP | %49,2 |
| Yukarışahinler Köyü | 1 | 162 | %95,7 | AKP | %44,7 |
| Üçırmak Köyü | 1 | 165 | %86,7 | AKP | %38,3 |
| Üçler Köyü | 1 | 85 | %91,8 | MHP | %50,0 |
| Şenköy | 1 | 29 | %103,5 | AKP | %32,1 |