%52,0
AK PARTİ birinci
4.152 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Posof ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %52,0 ile birinci; 4152 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 5.081 · Oy kullanan 4.309 (katılım %84,8) · Geçerli 4.152 · Geçersiz 157
Posof Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.160 | %52,0 |
| CHP | 962 | %23,2 |
| MHP | 268 | %6,5 |
| İYİ | 235 | %5,7 |
| DEM | 180 | %4,3 |
| ZAFER | 76 | %1,8 |
| YRP | 62 | %1,5 |
| BBP | 31 | %0,8 |
| MEMLEKET | 26 | %0,6 |
| ANAP | 25 | %0,6 |
| HAK-PAR | 16 | %0,4 |
| AP | 16 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,4 |
| AB | 15 | %0,4 |
| HKP | 11 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,2 |
| SOL | 8 | %0,2 |
| TKP | 7 | %0,2 |
| TKH | 7 | %0,2 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 3 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,1 |
| VATAN | 3 | %0,1 |
| GBP | 3 | %0,1 |
| İskender Özen (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Posof mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akballı Köyü | 1 | 39 | %84,6 | CHP | %62,5 |
| Alabalık Köyü | 1 | 80 | %87,5 | AKP | %62,3 |
| Alköy | 1 | 126 | %77,8 | AKP | %50,0 |
| Arılı Köyü | 1 | 40 | %87,5 | AKP | %66,7 |
| Armutveren Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %66,7 |
| Asmakonak Köyü | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %48,3 |
| Aşıkzülali Köyü | 1 | 180 | %81,1 | CHP | %61,4 |
| Aşıküzeyir Köyü | 1 | 17 | %105,9 | AKP | %55,6 |
| Balgöze Köyü | 1 | 147 | %81,0 | AKP | %41,1 |
| Baykent Köyü | 1 | 111 | %84,7 | CHP | %37,5 |
| Binbaşıeminbey Köyü | 1 | 77 | %81,8 | AKP | %55,6 |
| Demirdöver Köyü | 1 | 73 | %80,8 | AKP | %72,2 |
| Derindere Köyü | 1 | 127 | %85,8 | DEM | %49,0 |
| Doğrular Mah. | 1 | 56 | %94,6 | CHP | %44,0 |
| Erim Köyü | 1 | 23 | %91,3 | AKP | %55,0 |
| Gönülaçan Köyü | 1 | 57 | %89,5 | AKP | %47,9 |
| Gümüşkavak Köyü | 1 | 38 | %102,6 | AKP | %89,7 |
| Günbatan Köyü | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %73,7 |
| Günlüce Köyü | 1 | 69 | %87,0 | AKP | %67,2 |
| Gürarmut Köyü | 1 | 77 | %77,9 | AKP | %38,3 |
| Kaleönü Köyü | 1 | 73 | %87,7 | AKP | %60,3 |
| Kalkankaya Köyü | 1 | 30 | %83,3 | AKP | %54,2 |
| Kayınlı Köyü | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %53,9 |
| Kırköy | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %63,0 |
| Kolköy | 1 | 166 | %86,1 | AKP | %82,0 |
| Kopuzlu Köyü | 1 | 15 | %93,3 | AKP | %64,3 |
| Kumlukoz Köyü | 1 | 95 | %89,5 | AKP | %81,3 |
| Kurşunçavuş Köyü | 1 | 38 | %105,3 | AKP | %73,7 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.496 | %79,9 | AKP | %41,3 |
| Sarıdarı Köyü | 1 | 30 | %100,0 | AKP | %53,3 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 18 | %100,0 | AKP | %83,3 |
| Savaşır Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %76,9 |
| Söğütlükaya Köyü | 1 | 117 | %83,8 | AKP | %66,7 |
| Süngülü Köyü | 1 | 367 | %85,3 | AKP | %65,8 |
| Sütoluk Köyü | 1 | 61 | %95,1 | DEM | %48,2 |
| Taşkıran Köyü | 1 | 59 | %78,0 | AKP | %58,7 |
| Türkgözü Köyü | 1 | 168 | %85,7 | AKP | %52,2 |
| Uğurca Köyü | 1 | 34 | %91,2 | CHP | %38,7 |
| Yaylaaltı Köyü | 1 | 20 | %65,0 | AKP | %69,2 |
| Yeniköy | 1 | 165 | %89,7 | AKP | %75,9 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 65 | %69,2 | AKP | %77,8 |
| Yurtbaşı Köyü | 1 | 20 | %95,0 | AKP | %50,0 |
| Yurtbekler Köyü | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %45,7 |
| Çakırkoç Köyü | 1 | 16 | %118,8 | AKP | %52,6 |
| Çambeli Köyü | 1 | 126 | %92,1 | AKP | %50,0 |
| Çamyazı Köyü | 1 | 52 | %98,1 | AKP | %53,1 |
| Çayırçimen Köyü | 1 | 29 | %89,7 | AKP | %69,6 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 58 | %91,4 | AKP | %47,2 |
| İncedere Köyü | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %61,9 |